Militaire oefening Zaklopers laten fiets route in Nisse weg www.zeelandplant.nl WALCHEREN 27 Veere staakt medewerking aan uitgave jaarlijkse gemeentegids Gemeente laat asbest weghalen uit school Rilland Houterman Verbouwing? -m Ml BOMEN HEESTERS HAAGPLANTEN VASTE PLANTEN S*,V BEMESTING ZEELflflD WIT rj VEERE - In de gemeente Veere wor den tussen 12 en 16 mei twee mili taire oefeningen gehouden. In het Veerse Meer doen 25 mili tairen mee aan een duikoefening en op Neeltje lans krijgen 20 militairen per fiets, boot en te voet een fysieke en mentale trai ning waarbij ze in een hinderlaag gelokt zullen worden. Bij geen van beide oefeningen wordt ge bruik gemaakt van oefenmunitie. Mocht Lokaal Totaal dit jaar zelf nog wel een nieuwe gids uitbren gen, dan speelt de gemeente al leen nog de informatie door over de samenstelling van het nieuw geformeerde college van B en W en de nieuwe gemeenteraad. B en W hebben dit besloten. Het college wil niet langer mens kracht steken in de samenstelling van de gids omdat op de nieuwe gemeentelijke website 'alle ge meentelijke informatie die de bur ger zoekt, snel en goed vindbaar is'. „Het aanleveren en redigeren van teksten voor de gemeentegids kost behoorlijk wat tijd. Dit is ook een besparing, zeker gezien het feit dat er formatie weg is bij het bestuurssecretariaat", zo wordt ge steld. De gids bestaat sinds 2004. De aanvankelijke uitgever, De Kleine Media, ging afgelopen jaar failliet. Lokaal Totaal nam de activiteiten over. In de gids staat informatie over de gemeente, het gemeentebestuur, de organisatie, de producten en de diensten. Verder staan alle Veerse verenigingen, organisaties en instellingen er in vermeld. RILLAND - Het schoolgebouw van openbare basisschool De Reigers berg in Rilland is in de meivakan tie ontdaan van asbesthoudende materialen. Het asbest kwam aan het licht bij een onderzoek dat de school liet doen voor het vervan gen van de kozijnen. Zolang in as besthoudende materialen niet wordt geboord of gezaagd, kun nen ze ook geen schade opleveren voor kinderen en leerkrachten. Desondanks heeft de gemeente Reimerswaal besloten om risico's uit te sluiten. Het asbest zat in het plaatmateriaal van zes kozij nen in de westgevel en 28 venster banken van diverse klaslokalen. siast. Het was zijn droom, zei hij. De andere kandidaat-koper wilde de Lindoy naar het buitenland brengen. Eddie wilde van de Lindoy een werklozenproject ma ken. Hij kreeg een hypotheek van een bedrijf en de gemeente Rot terdam deed mee. Er kwam een mooi boekje van het project. Maar toen verhuisde Eddie naar Rhoon en die gemeen te had geen trek in een boot als werklozenproject. Dat is nu tien jaar geleden. Al die tijd heeft Ed die er niks aan gedaan. Daar heeft hij het geld niet voor." „Ja, achter afheb ik natuurlijk spijt dat ik de boot niet aan die ander heb ver kocht. Ik heb begrepen dat de ge meente het schip nu in beslag ge nomen heeft. Er zouden al twee bedrijven offerte hebben uitge bracht om het te mogen slopen en Eddie heeft de masten en de tuigage er al af gehaald. De Lindoy gaat de knijp in. Einde ver haal. Het is wrang. Niemand heeft dit gewild. Het schip is dood, zegt mijn vrouw." De Zierikzeese timmerman zit duidelijk met het verval en het na derende van het schip in zijn maag. „Ik heb het zelfs nu nog. Als het 's nachts stormt, sta ik op en loop ik naar het raam om te kijken of de Lindoy wel goed vast ligt. Nee, het schip heeft dit niet verdiend." BERGEN EN SLOPEN De gewone Meidoornloop langs de inmiddels goeddeels uitge bloeide meidoorn en sleedoornha gen in het oudland rondom Nisse, wordt aankomende zondag gehou den. De start is op het Dorp splein, waar voorafgaand aan de loop een Snoepzakloop word ge houden voor kinderen tot 6 jaar en een kleine Meidoornloop over 1500 meter voor de wat oudere jeugd. Trimmers, beginnende en gevorderde atleten kunnen zich vanaf 11.00 uur inschrijven in het Dorpshuis. Ze kunnen kiezen tus sen afstanden van 7,5 kilometer of 15 kilometer. Beide routes voeren langs interessante en fraaie wegge tjes en dijken. De opbrengst van de Meidoornloop is elk jaar voor een goed doel, dit keer is dat een weeshuis in Tanzania dat is opge zet door Olga en Piet de Haas. Zij hebben lange tijd in Nisse ge woond. Het echtpaar De Haas on derhoudt de banden tussen Zee land en Tanzania nog steeds. Dat geen speciale wandel- en fietsroutes zijn uitgezet, neemt niet weg dat fietsers en wande laars ook op 11 mei gewoon te recht kunnen in en om Nisse. WOENSDAG 7 MEI 2014 Ravesteinweg 3 Grljpskerke DOMBURG - De gemeente Veere staakt de bemoeienis met de jaar lijkse gemeentegids. De uitgever, het bedrijf Lokaal Totaal, krijgt nog wel toestemming zelf zo'n gids sa men te stellen. Maar de gemeente steekt er geen tijd meer in. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 'S-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Mieke van der Jagt NISSE - De jaarlijkse Meidoornloop van de Zaklopers in Nisse kent dit jaar geen aparte fiets- en wandel routes. Die waren in de afgelopen jaren erg populair, maar de gewo ne hardlooproutes voor trimmers en atleten zijn dat ook. Het dorp Nisse en de omgeving kunnen logis tiek zoveel grote langzaamverkeers- stromen niet aan. I Timmerman Eugène Biervliet, met aan de overkant van de haven de inmiddels mastloze Lindoy. foto en fotoreproductie Dirk-Jan Gjeltema Het zeilschip Lindoy is al twee jaar een last voor de gemeente Schou- wen-Duiveland. De verwaarloosde kotter zonk in juni 2012 op zijn ligplaats aan de Vissersdijk in Zierikzee. Oorzaak was stroomuitval. De Lindoy werd drijvende gehouden door een pomp. Er kwam olie in de haven. In oktober 2013 zonk de Lindoy opnieuw door het uitvallen van de pomp. In oktober vorig jaar verordonneer de burgemeester Gerard Rabelink dat de Lindoy de haven van Zierik zee moest verlaten. Na een gesprek en uitstel volgen de in november opnieuw de som matie het eiland te verlaten. Volgens voormalig eigenaar Eugè ne Biervliet heeft de gemeente nu beslag gelegd op het schip. Het zou naar 't Sas worden ge sleept en daar op de wal worden gesloopt. Beslaglegging en sloopplan kun nen wegens vakantie van betref fende ambtenaren niet door de ge meente worden bevestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27