Neuromarketing nieuw instrument bij opzet toeristische campagnes Europese jobbeurs Linieland Waas Hulst maaskant fi m ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. 1 twr.1 „Emotie en beleving worden steeds belangrijker. Nu meten we of onze campagnes effectief zijn door mensen te bevragen. Dan krijg je antwoorden waarover is nagedacht. In dit onderzoek kun je aan de hersenactiviteit zien wel ke beelden emoties oproepen. In zo'n wetenschappelijk onderzoek liegen de resultaten niet. }e kunt je marketingbudget zo effectiever inzetten", zegt VW-directeur Pa trick Polie. Het onderzoek wordt in augustus uitgevoerd bij de Universiteit van Tilburg. Proefkonijnen zijn vijftig studenten. Onderzoeker Marcel Bastiaansen van Celth, dat het 26.000 euro kosten onderzoek voor driekwart bekostigt: „Voor dit onderzoek hoef je niet per se met - potentiële - toeristen te wer ken. We delen de studenten op in twee groepen." De ene groep krijgt foto's van Zeeland te zien, onder meer van fanvanzeeland.nl, waarop Zeeland-adepten foto's en filmpjes kunnen delen. Tüssen- door kijken ze naar de toeris tische tv-commercial. De andere groep krijg algemene foto's en de spot voor. Bastiaansen: „We ver wachten de sterkste emotionele reacties in de eerste groep." De re sultaten zijn in oktober gereed. ce Value Park (waarmee Dow aan de top wat betreft onderhoud en innovatie wil blijven, red.) heel belangrijk is voor onze concurren tiepositie." Het BPSC, het Maintenance Value Park, ook de verkoop van de sty- reenfabrieken aan Styron, het zijn stuk voor stuk noodzakelijke in grepen aldus Holicki die ertoe bij dragen dat de Dow-vestiging in Terneuzen één van de belangrijk ste ter wereld kan blijven. „Over tien jaar is dat nog zo", voorspelt hij. En opmerkelijk: „Wat er nu in Oekraïne gebeurt, laat zien hoe af hankelijk Europa is van Russische energiebronnen. Dat kan helpen de EU wakker te schudden, dat een duidelijk energiebeleid hard nodig is." Holicki laat Terneuzen nu achter zich. Hij heeft zich altijd sterk in gezet voor de regio, bij Uwnieu- wetoekomst, ter promotie van Zeeuws-Vlaanderen, ook als voor zitter van de Kring van Werkge vers in de Kanaalzone. Zijn drie kinderen zijn inmiddels bijna alle maal uit huis. Hij kan met een ge rust hart met zijn vrouw naar Midland verkassen, waar hij vi ce-president operations, manufac turing en engineering en milieu-, gezondheids- en veiligheidspro jecten wordt. „Ik zal 75 procent van mijn tijd op pad zijn." En kan Terneuzen er nog van profiteren dat een bekende tot de Dow-we- reldtop is doorgedrongen? Ho licki: „Ik begrijp wat hier speelt. Dat is een voordeel, maar ze kun nen me ook niet gemakkelijk sprookjes vertellen." Vandaag, dinsdag, neemt Peter Ho licki officieel afscheid tijdens een re ceptie van 16.00 tot 19.00 uur in De Bremer (vernoemd naar hem) aan de Vliegende Vaart in Terneuzen. de komst van het servicecentrum BPSC voor Dow-vestigingen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika naar Terneuzen. In 2009 be gon dit centrum met z'n zestig mensen, inmiddels werken er bijna vijfhonderd. Het was zeker geen uitgemaakte zaak dat het BPSC naar Terneuzen zou komen. „We hebben de arbeidsvoorwaar den durven aan te passen, op ba sis van administratieve beroepen in de regio. De salariëring is an ders dan voor technische beroe pen." Een andere gewaagde stap is het op poten zetten van het Mainte nance Value Park, waar direct ten oosten van de Dow-site in Terneu zen, onderhoudsbedrijven geza menlijk een plek moeten krijgen. „Een aantal wil wel, een aantal niet, je moet dan als leidinggeven de vooruit dprven te kijken en doorzetten, omdat het Maintenan- Tijdens de beurs presenteren Ne derlandse en Belgische werkzoe kenden zich aan potentiële werk gevers. De beurs is een initiatief van de Europese Groepering voor Territoriale Samenwerking Linie- land van Waas en Hulst. De EGTS is een samenwerkings verband tussen de gemeente Hulst en de grensgemeenten Be- veren, Sint-Gillis-Waas en Stek- ene. De verschillende gemeenten zetten in op meer samenwerking op het gebied van onder meer eco nomie, natuur en recreatie, wer ken, mobiliteit, wonen en leef baarheid. Ook de gemeentebestu ren van Hulst, Beveren, Sint-Gil lis-Waas en Stekene zijn vrijdag van de partij. Daarnaast verstrek ken afgevaardigden van VDAB, Maatschappij Linkerscheldeoever, Interwaas, Eures Scheldemond en het UWV informatie. De inschrijving voor werkzoeken den is inmiddels gesloten; deelna me aan de beurs is voor bedrijven gratis. Het begint om 10.00 en duurt tot ongeveer 15.00 uur. Oranjeconcert Tim Bouwsma Tim Bouwsma houdt zater dag een oranjeconcert in de Grote Kerk van Terneuzen. Bouwsma bespeelt het or gel. Hij verzorgt sinds 2011 concerten. Het concert van zaterdag begint om 19.30 uur. De entree is voor vol wassenen vier euro, kinde ren tot 14 jaar gratis. Gemeentelijk bad gaat weer open Vanaf zaterdag gaat het ge meentelijk zwembad in Kloosterzande weer open. Het zwembad is van maan dag tot en met vrijdag geo pend van 10.00 tot 19.00 uur en in het weekend van 13.00 tot 18.00 uur. Een dagkaart voor een volwassene kost 2,95 euro voor kinderen 2,20. Paardrijmiddag in De Braakman Christel den Dunnen en Juliette Huibregtse houden namens Villa Joep zaterdag een paardrijmiddag voor kin deren in natuurgebied De Braakman, 's Ochtends wordt een bixiewedstrijd ge houden, 's middags volgen demonstraties van onder meer dressuur en sprong. reizen Schilderachtig Toscane Sporen door Zwitserland Duitse Oostzeekust Rostock &Riigen Rondreis Kroatië maaskantreizen.nl door Frank Balkenende MIDDELBURG - Neuromarketing gaat mogelijk nieuwe toeristische campagnes in Zeeland bepalen. Celth (Expertisecentrum voor toe risme, vrijetijdsbesteding en gast vrijheid), de VW Zeeland en het Kenniscentrum voor Kusttoerisme beginnen een experimenteel onder zoek waarbij de hersenactiviteit van proefpersonen wordt gemeten bij het zien van foto's en een televi siespot van toeristisch Zeeland. In het onderzoek is uit de hersenactiviteiten af te le zen welke beelden emoties oproepen O www.fanvanzeeland.nl DINSDAG 6 MEI 2014 I Peter Holicki bij de hoofdpoort van Dow in Terneuzen. foto Peter Nicolai SINT-GILLIS-WAAS - In gemeen schapscentrum De Route (Station straat 201in Sint-Gillis-Waas staat vrijdag een grensoverschrijdende jobbeurs op het programma. TERNEUZEN KLOOSTERZANDE BIERVLIET Gegarandeerde busvakanties 10 dagen vanaf 499 10 daagse rondreis per Comfort Class touring car. met oa. Ptsa. Siena. Florence. Volterra. Lucca San Gtrntgnano1 Verblijf m hotel op basis van half-pension U reist Comfort Class Gegarandeerd op: 19 mei, 9,30 juni e.a. 7 dagen vanaf 799 7 daagse rondreis per Comfort Class touringcar met oa Glacier en Berrwia Express verbkjf m goede middenklasse hotels op basis van half pension reist Comfort-Gass Gegarandeerd op: 1 juni e.a. 5 dagen vanaf 299 S daagse busreis per Comfort Class touringcar, met o a Rostock. Warnemunde. Heiiigendam en Rügen Verblijf op basis van half pension U reist Comfort-Class Gegarandeerd op: 1 juni, 27 juli e.a. 14 dagen vanaf 799 14-daagse rondreis per Comfort Class touringcar, met o a. Zagreb. Split. Dutxovmk. Mostar en Sibenik verblijf *i goede midden klasse hotels op basis van haff pensron U reist Comfort-Class Gegarandeerd op: 1 juni e.a. Aar* Reizen organiseert al txjns SO jaar verzorgde busvakanties. rbereizen en rondreizen door heel Europa Bn txfia ate reizen zjn rsies en half-pension inbegrepen Vraag de graf K brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61