Veilingen van inventaris twee failliete bedrijven Bezorger in bezit van auto Axelse slechtvalkkuikens geringd PZC Philippine 8 ^3§j 28 ZEEUWS-VLAANDEREN Inzameling Sam's Kledingsactie AFSCHEID VAN DE BREMER Peter Holicki komt als eerste Europeaan in de Raad van Bestuur van Dow in Midland (USA). EP BVA Auctions is door de curato ren van zowel Du Puy als De Bliek en De Vos in de arm geno men voor.de veilingen. Om het or ganisatorisch simpel te houden, vinden de verkopingen tegelijker tijd plaats via internet. Ook de kijkdagen zijn op dezelfde dag aanstaande vrijdag vanaf 10.00 tot 16.00 uur. Constructiebedrijf Du Puy sloot in februari noodgedwongen de deuren. Het was gevestigd aan de Mercuriusstraat 11 in Sluiskil, offi cieel grondgebied van de voorma lige gemeente Sas van Gent. BVA Auctions brengt er 346 kavels on der de hamer, waaronder een pons- en knipstraat, kantbank, guillotineschaar en afkortzaagma- chine. Aannemingsbedrijf De Bliek en De Vos is in maart failliet ver klaard. De firma was gevestigd aan de Mr. F.J. Haarmanweg 59 in Terneuzen. Het aantal te verko pen artikelen is er nog groter dan bij Du Puy, namelijk 487. Te koop zijn er onder meer: bedrijfs- en aanhangwagens, bouwliften, hout bewerkingsmachines, (elektrisch) gereedschappen, hekken en com pressors Via de website van BVA Auctions kan vanaf vrijdag 17.00 uur tot en met maandag 12 mei, 15.50 uur, worden geboden. De ophaaldag is maandag 19 mei van 9.00 uur tot 16.00 uur. HULST - Sam's Kledingsactie voor mensen in Nood zamelt op maan dag 12 mei kleding in in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De op brengst gaat naar projecten Cor- daid in het zuiden van India, dat regelmatig wordt getroffen door overstromingen en cyclonen. Het geld wordt geïnvesteerd in evacua tiecentra. De kleding kan worden afgeleverd bij de kerken op Groe nendijk, Lamswaarde, Sint Jan steen, Terhole, Vogelwaarde Nieuw Namen (van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur) en Clin- ge (van 9.00 tot 12.00 uur). In Hei kant kan het hele jaar door kle ding worden afgeleverd. OPZOEK telefoon: 0118-434091 TERNEUZEN - Het gaat Peter Ho licki aan het hart. De chemische industrie in Nederland dreigt vol gens hem de boot te missen. De bedrijfstak is in de Benelux altijd nog sterk vertegenwoordigd. De Verenigde Staten en het Midden- Oosten zijn echter flink in op komst. De Nederlandse politiek kan naar zijn oordeel niet langer wegkijken en moet stevig aan de bak om de (chemische) industrie verder de éénentwintigste eeuw in te helpen. „De chemische industrie zal niet uit Europa verdwijnen", begint hij geruststellend. „Europa is een markt van vijfhonderd miljoen mensen, maar de Europese chemi sche sector was lange tijd expor teur. De Europese Unie is nu im porteur van chemische produc ten, uit het Midden-Oosten, Azië en de Verenigde Staten." De finan ciële crisis die de Europese Unie vanaf 2008-2009 in haar greep kreeg, heeft er flink ingehakt in de chemie. Investeringen in nieuwbouw zijn praktisch stilge vallen. Holicki: „En stilstand is achteruitgang. Bij nieuwe investe ringen is het mogelijk de capaci teit uit te breiden en ook spron gen te maken wat betreft mi lieu-voorzieningen." Het gebrek aan een doelgerichte industriepolitiek is één van de manco's in Nederland, aldus Ho licki. Duitsland - waar in i960 zijn wieg stond, in Bremen - doet het wat dat betreft in zijn visie veel beter. Angela Merkel en ook haar voorganger Gerhard Schro der hebben steeds oog gehouden voor de maakindustrie, waardoor Duitsland in weerwil van veel an dere Europese landen de positie als werkplaats voor de wereld heeft behouden. „Zet de Duitse politiek een lijn uit, zoals met het energiebeleid, dan wordt die ook doorgezet. In Nederland wordt veel gepraat en overlegd, maar ge beurt er te weinig." Holicki doet een voorstel om de industrie een zetje te geven. Ne derland is met Noorwegen de Over tien jaar is Dow Terneuzen nog één van de be langrijkste Dow- sites ter wereld grootste producent van gas en zou daar, vindt hij, veel meer moe ten doen. „Het is teleurstellend dat het gasoverschot niet is ge bruikt om de industrie vooruit te helpen, maar om de kas van het openbaar bestuur te vullen. Ener giekosten zijn in Nederland mo menteel hoog, zeker in vergelij king met de Verenigde Staten, waar volop schaliegas wordt ge wonnen. En je ziet dat daar, na een periode van stilstand, de che- miesector sterk groeit." Toch ziet Holicki wel toekomst voor de chemie in Nederland, in Europa. En wel door als bedrijf keuzes durven te maken, beslissin gen te nemen tegen de trend in. Holicki was van 2006 tot 2009 si teleader van Dow in Terneuzen, nadat hij al van 2000 tot 2002 in Zeeuws-Vlaanderen had gewerkt. Hij heeft stappen durven zetten. Onder zijn leiding is de krakerca paciteit sterk uitgebreid. Hij is ook trots op een ander wapenfeit, AXEL- De drie slechtvalkkuikens die vorige maand in de waterto ren van Axel werden geboren, zijn vrijdag geringd. Henk Caste- lijns, de enige ringer in Zeeuws- Vlaanderen, voorzag de beestjes van een nummer. „Slechtvalken zijn niet de makkelijkste," aldus Castelijns. „Ze maken veel lawaai en proberen je te knijpen met hun poten." Uiteindelijk is het de ringer toch gelukt. Door het ringe tje zijn de beesten in de toekomst overal te volgen. Toch duurt het nog even voordat de jongen het ouderlijk nest verlaten. Castelijns verwacht dat ze rond 20 mei hun eerste vliegles krijgen. In april kwamen drie van de vier eieren van het slechtvalkenpaar Alex en Alexia uit. De geboorte was te vol gen via de webcam van website Natuurkanaal. TERNEUZEN/SLUISKIL - De economi- sche crisis blijft slachtoffers eisen. Constructiebedrijf Du Puy in Sluis kil en aannemingsbedrijf De Bliek en De Vos in Terneuzen gingen eer der dit jaar failliet. De inventaris van beide bedrijven komt in de ver koop. www.bva-auctions.com WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. de Nooijer e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl Nederland dreigt boot te missen door Harmen van der Werf Peter Holicki Meer bereiken. Met Wegener I Geringde slechtvalk in de watertoren van Axel. foto Co van Meurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60