naar de zon? stipreizen.nl ^s> 1 Wietspecialist begint een 'kliniek', legaal of niet Curasao - Blue Bay Golf Beach Resort**** Zonvakantie Kos**** Verkoop 45-kilometerauto's keldert, ongevallen nemen toe .n m» scherp geprijsd! „Vdls! m J1 De verkoop van de brommobiel is de voorbije vijfjaar bijna gehal veerd. Vooral de relatief hoge prijs schrikt kopers af, denkt woordvoerder Harald Bresser van fabrikantenvereniging RAI. „Voor het bedrag dat je betaalt voor een brommobiel koop je ook een aar dige auto. Verder merkt deze markt ook de gevolgen van de re cessie." Brancheorganisatie Bovag vermoedt dat de al jaren dalende trend ook het gevolg is van het brommerrijbewijs dat sinds 2006 verplicht is voor brommobiel-rij- ders. Terwijl de verkoopcijfers da len, neemt het aantal dodelijke on gelukken met brommobielen juist toe. Dat is mogelijk het ge volg van het feit dat er, ondanks de lagere verkoopcijfers, wel meer brommobielen op de weg zijn. De auto's gaan immers meer dere jaren mee. Momenteel rijden er volgens RAI 25.161 brommobie len in Nederland. Jonge kinderen vernielden museum De vernielingen in een mijnmu seum in Kerkrade afgelopen zater dag zijn aangericht door vier kin deren van 9 tot en met 11 jaar. De politie heeft deze jongens afgelo pen weekeinde aangehouden, maakte een woordvoerder giste ren bekend. De politie heeft contact opgeno men met de ouders. De vier ver nielden honderd jaar oude foto's, trokken brandblussers van muren en smeten die door de ramen, stichtten brand en smeerden ont lasting op muren. Een toevallig passerende beheerder wist zater dag een van hen, een 10-jarig jon getje, te pakken. Dode in Eemmeer Duikers van de brandweer heb ben gistermiddag in het Eem meer bij Bunschoten-Spaken burg het lichaam van een dren keling geborgen. Getuigen had den gezien dat een man over boord viel en onder water ver dween. Achteruit op snelweg Een Rus is door de marechaus see aangehouden, omdat hij met flinke snelheid achteruit reed op de vluchtstrook van de snelweg A30 ter hoogte van Veenendaal. De Rus en twee andere inzittenden zouden on der invloed van drugs zijn. In de kliniek wil hij mensen infor meren over wietolie. Bruining maakt zelf wietolie die hij via in ternet verkoopt. De kliniek wordt volgens hem geen verkooppunt. Wel komt er een arts werken en er worden spreekuren gehouden. Ook wil Bruining mensen met ge zondheidsproblemen uitleggen hoe ze zelf wietolie kunnen berei den om hun klachten te vermin deren. Volgens Bruining is wietolie in Nederland niet toegestaan, maar ook niet verboden. „Omdat de overheid het niet kent, staat het niet in de wet. Hasjolie wél, dat is verboden. Maar daar word je high van. Van wietolie niet." Toch wil hij - of het nu legaal is of niet - het adres van zijn kliniek niet publiekelijk bekendmaken. „Dan krijg ik last van allerlei idio ten en daar heb ik geen zin in." Zijn plannen lijken concreet. Brui ning heeft buurtverenigingen in Haarlem geïnformeerd. Daar was de schrik toegeslagen. „Ze dachten meteen: help, er komt een coffeeshop. Ik heb eerst 1.500 flyers verspreid en daarna een informatiebijeenkomst gehou den. Maar je kunt geen bezwaar hebben tegen de mediwietkliniek als je beseft dat we crepeergeval- len helpen: mensen die vaak al ja ren ziek zijn of erge pijn lijden en aan de zijkant van de samenle ving leven omdat niets hen helpt." In 2003 is medicinaal gebruik van cannabis in Nederland gelegali seerd. Apotheken verstrekken -op doktersrecept- medicinale cannabis die altijd dezelfde sterk te heeft en niet is verontreinigd. Dit gebeurt onder toezicht van de overheid en voor een beperkt aan tal klachten. Artsen schrijven het bijvoorbeeld voor bij pijn en spiertrekkingen door Multiple Sclerose, bij misse lijkheid door kankerbehandelin gen of bij tics door het syndroom van Gilles de la Tpurette. „Hoeveel mensen hebben nou Gil les de la Tourette", spot Bruining. Hij meent dat veel meer patiën ten van wiet kunnen profiteren. Bruining maakt wietolie van ver pulverde wietplanten aangelengd met olijfolie. Voor een flesje met 200 druppels vraagt hij, 'afhanke lijk van de kwaliteit', tussen de 27,50 en 75 euro. Patiënten bepalen zelf hoeveel druppels ze moeten innemen, zegt hij. „Mensen voelen zelf wat goed voor ze is." De arts in zijn kliniek gaat patiën tengroepen begeleiden. Zo wordt wietolie volgens hem uitgepro beerd door een groep jonge epilep- siepatiënten 'met tien tot twintig aanvallen per uur'. „Daar is geen synthetisch medicijn tegen be stand", meent hij. Op de buurtbijeenkomst was on der andere een 86-jarige vrouw aanwezig met reuma en artrose die verklaarde dankzij wietolie geen pijn meer te lijden. Bruining: „Het geneest niet, maar je voelt je wel beter. Het is een volksmedicijn." De Inspectie voor de Gezondheidszorg was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. liefst 7 zwembaden. Maar st,p i'iook Prijzen p.p. o.b.v peis, ka'net exil. Calami'.tilentonds/reterveilngstoitfn. De kwlingen rijn teeds verwerk! in de pnp. Dnatoiiu^ en ptijiwij/ipngeri rooriwhoudtfl. N- DINSDAG 6 MEI 2014 BINNENLAND 5 KERKRADE BUNSCHOTEN VEENENDAAL Thijs Verberne bouwt auto's om tot brommobiel. foto John Peters/HH door Wilma de Cort HAARLEM - In Haarlem komt bin nenkort een 'mediwietkliniek'. Ini tiatiefnemer is Wernard Bruining, die naar eigen zeggen de eerste cof feeshop van Amsterdam had en de eerste growshop van Europa. Wietolie van Medi-Wiet. nabii hef inclusive t. de list

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5