ZEEUWS-VLAANDEREN 'Europa moet accijnzen en btw gelijktrekken' Hekje 25 Terneuzenaar met amfetamine aangehouden almanak 36 en 37 32 en 33 Komst tweede centrum voor dioxine-onderzoek in Europa is goed voor zestig nieuwe arbeidsplaatsen. Louis van Gaal moet fijnslijpen Het is een grote booififuit op een speelterrein GRAAUW - Laboratorium Zeeuws- Vlaanderen in Graauw breidt de activiteiten fors uit. Directeur Jos Heijens verwacht dat het aantal personeelsleden van momenteel 128, met zestig zal toenemen naar 188. De groei is te danken aan de komst van een dioxinecentrum. Moederbedrijf Eurofins heeft al zo'n centrum in Duitsland en was op zoek naar een geschikte lo catie voor een tweede centrum, omdat het onderzoek naar dioxi ne - een giftige stof die onder meer vrij kan komen bij vuilver branding - in Europa wordt uitge breid. Graauw bleek het meest ge schikt. De keuze is volgens Heijens niet voor niets op Graauw gevallen. „We zijn gewoon super goed in re sidu-analyses, onder meer voor ge wasbeschermingsmiddelen, pesti ciden." De komst van het dioxine centrum brengt veel extra werk met zich mee. Heijens spreekt van veertigduizend dioxine-mon sters per jaar die moeten worden onderzocht. De voorbereidingen voor de in richting van het centrum zijn in volle gang. In het huidige onder komen van het laboratorium dat in 2011 is uitgebreid van 1600 tot 3600 vierkante meter, is nog ruim te. Op termijn voorziet Heijens dat nieuwbouw weer nodig is. Het college van B en W van Hulst wil meewerken, onder voorwaar de dat er extra parkeergelegen heid komt. Heijens begon in 1991 het bedrijf in zijn eentje, na een carrière bij Dow als analist. In 2002 had hij dertig mensen in dienst, momen teel dus 128. Eurofins nam ander half jaar geleden de activiteiten over. Heijens bleef directeur. De werving van nieuw personeel zal volgens hem jjeen probleem zijn. Momenteel werken er al mensen uit de wijde omgeving, uit Mid den-Zeeland, West-Brabant en België. Een aantal medewerkers komt ook uit Polen, Duitsland en Hongarije. KANKERBESTRIJDING Dat vindt Toine Manders, lijsttrek ker van 50 plus voor het Europees Parlement. Manders is vandaag op uitnodiging van het provincie bestuur in Zeeland. „We hebben een interne markt en vrij verkeer van goederen. Je ziet nu dat pomphouders geen druppel meer kunnen verkopen omdat mensen massaal over de grens tanken." Manders heeft Eurocommissaris Algirdas Semeta voorgesteld dat de btw en de accijnzen in heel Eu ropa hetzelfde worden behandeld. „Dan kun je als ondernemer het verschil maken. Nu maakt de over heid het verschil en dan worden de mensen in de grensstreek de dupe. Semeta laat deskundigen er naar kijken en komt eind dit jaar met een advies." OOSTBURG - Een 26-jarige automo bilist uit Terneuzen is zondaga vond laat op de Industrieweg in Oostburg aangehouden, omdat hij waarschijnlijk onder invloed van het verdovende middel amfe tamine was. De politie trof de man in elkaar gebogen achter het stuur van zijn auto aan. De motor draaide nog. Op aandrang van de agenten ontwaakte hij heel lang zaam. In zijn auto lag een beetje witte poeder, wat amfetamine bleek te zijn. De man is naar ge vangenis Torentijd in Middelburg gebracht, waar een arts hem een urinetest afnam. Die is nog in on derzoek. Het rijbewijs van de Ter neuzenaar is ingenomen. Maar liefst vijf maanden is die Vlis- singse uit de roulatie geweest. Zwan- gerschaps- en bevallingsverlof en daarna nog een maandje extra vrij om voor haar beide kinderen te kun nen zorgen. Een taak die ze met veel verve en en thousiasme op zich heeft genomen, maar de laatste weken begon het toch wel te kriebelen en wilde ze graag weer aan het werk. Blij en vol goede moed klom ze daar om op maandagochtend de trappen op in het Middelburgse kantoor. Laptop in de ene hand, zelfgemaak te taarten in de andere. Eenmaal boven graaide ze wat ge dachteloos om zich heen. Op zoek naar het traphekje om te sluiten. DINSDAG 6 mei 2014 laboratorium Graauw Forse groei door Harmen van der Werf TT f\ 1 flTTf^t"! EEDEBaasJes mochten gisteravond gewoon met hun hon- goed in de gaten. Organisator Erwin de Poorter van de 1"1AvIC11 lUpvll den meelopen op de eerste dag van de hondenwandel- Hondenclub Aardenburg vindt dat niet meer dan nor- driedaagse in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ruim dertig vier- maal: „We komen schoon en we gaan schoon weer weg." vlUwl voeters trotseerden de wegen nabij De Tol in Eede. Met Het opgebrachte inschrijfgeld van de driedaagse gaat naar poepzakjes in de aanslag hielden de baasjes hun huisdier KWF Kankerbestrijding, foto Mark Neelemans BRUSSEL - In alle Europese lidstaten moeten de accijnzen en de BTW even hoog worden. Alleen op die manier wordt voorkomen dat on dernemers in grensregio's last heb ben van oneerlijke concurrentie. pagina 26: Rubriek Europese verkiezingen Tip? redactie@pzc.nl ZONE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57