Je hoeft geen bodybuilder te zijn om te kiten Holicki (Dow)'Alleen toekomst voor chemie als bedrijven durven kiezen' BEVELANDEN en THOLEN 31 Ondernemersplein Belsysteem voor autobranche Terre des Hommes zoekt vrijwilligers 'S-CRAVENPOLDER - Conniption ICT uit s'-Gravenpolder heeft een speciaal internetbelsyteem ont wikkeld voor de autobranche. Het doel is dat de klant sneller op de hoogte wordt gehouden van de re paratie aan de auto. Als de klant zelf met de garage belt, kan het te lefoonnummer gelijk gekoppeld worden aan de klantgegevens, waardoor het sneller duidelijk is voor welke auto de klant belt. Het Zeeuwse bedrijf Conniption ICT werd twee jaar geleden over genomen en heeft zich volledig gespecialiseerd in internetbellen, ook wel VoIP genoemd. Bellen via het internet is goedko per en kan bedrijven veel finan cieel voordeel opleveren. GOES - De onlangs geopende win kel van Terre de Hommes in Goes zoekt vrijwilligers. Onder het motto Eerste Keus in Tweede hands, verkoopt Terre des Hom mes aan de Koningstraat in Goes, kleding, bric-a-brac, speelgoed en gebruiksartikelen als kinderwa gens en kleine meubelen. Vrijwilligers kunnen aan de slag in de verkoop, maar ook in het sorteren, behandelen en uitstal len van artikelen. Met de opbrengst worden projec ten ondersteund die vooral onder wijs voor kinderen beogen. Belangstellenden kunnen mailen: winkel.goes@tdh.nl Volgens Van der Velden is het be langrijk dat iemand die wil leren kitesurfen professionele lessen volgt. „Als iemand het zichzelf aanleert door middel van een in structiefilmpje of het van een ken nis krijgt uitgelegd, worden vaak kleine maar belangrijke dingen vergeten. Dat leidt tot gevaarlijke situaties." Watersportcentrum Movement- sports probeert beginners met drie keer drie uur les klaar te sto men om zelfstandig en veilig het water op te gaan. „Als je weet wat je doet, is kiten helemaal geen ge vaarlijke sport", zegt Lexmond. „Je hoeft ook geen bodybuilder te zijn om het te kunnen." Flexibiliteit is wel een belangrijke eigenschap in de watersport. Van der Velden: „Soms hebben we plannen gemaakt, maar komen we er op de dag zelf achter dat het niet door kan gaan vanwege het weer. Dan moet iemand zich wel makkelijk kunnen aanpassen. Het weer is namelijk het enige dat we niet in de hand hebben." Movementsports is ongeveer zes maanden per jaar geopend. Afgelo pen zaterdag werd het watersport seizoen feestelijk geopend. Eind oktober gaat de boel weer op slot. In de toekomst hopen Van der Vel den en Lexmond hier verande ring in te brengen. „Ons doel is om straks tien maanden per jaar open te zijn", zegt Van der Vel den. „We willen dan in de koude re maanden andere strandactivi- teiten aanbieden." Naast kite- en windsurflessen ver zorgen de mannen op dit mo ment ook al tal van andere strand- spelletjes en -uitjes voor uiteenlo pende doelgroepen. Een nieuwe activiteit die Van den Velden en Lexmond willen aanbieden is het zogenaamde blobben. Iemand Als je weet wat je doet is kiten helemaal geen gevaarlijke sport springt vanaf een verhoging op een luchtkussen in het water en lanceert op die manier een andere persoon die al op het kussen staat. Lexmond: „We hebben het kussen al uitgeprobeerd en we we ten inmiddels hoe het werkt. We wachten nu alleen nog op goed keuring om de activiteit ook echt aan te bieden." Volgens Van der Velden bestaat het programma van het watersportcentrum uit drie dingen: ontspannen, actief en extreem. Ter ontspanning wordt er na afloop van de activi teiten vaak een lunch of barbecue verzorgd. „Voor veel van onze klanten is het strand iets bijzon ders. Wij vinden het daarom be langrijk dat ze ook de tijd moeten krijgen om puur te genieten." De bedrijfstak is in de Benelux al tijd nog sterk vertegenwoordigd. De Verenigde Staten en het Midden-Oosten zijn echter flink in opkomst. De Nederlandse poli tiek kan volgens hem niet langer wegkijken en moet stevig aan de bak om de (chemische) industrie verder de 21e eeuw in te helpen. Toch ziet Dow-topman Holicki, die vandaag afscheid neemt van de vestiging in Terneuzen, wel toekomst voor de chemie in Ne derland, in Europa. En wel door als bedrijf keuzes durven te ma ken, beslissingen te nemen tegen de trend in. Holicki was van 2006 tot 2009 siteleader van Dow in Terneuzen, nadat hij al van 2000 tot 2002 in Zeeuws-Vlaanderen had gewerkt. Hij heeft stappen durven zetten. Onder zijn leiding is de krakercapaciteit sterk uitge breid. Hij is ook trots op een an der wapenfeit, de komst van het servicecentrum BPSC voor Dow-vestigingen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika naar Terneuzen. In 2009 begon dit cen trum met zo'n zestig mensen, in middels werken er bijna vijfhon derd. Het was zeker geen uitge maakte zaak dat het BPSC naar Terneuzen zou komen. „We heb ben de arbeidsvoorwaarden dur ven aan te passen, op basis van ad ministratieve beroepen in de re gio. De salariëring is anders dan voor technische beroepen." Een andere gewaagde stap is het op poten zetten van het Mainte nance Value Park, waar direct ten oosten van de Dow-site in Terneu zen, onderhoudsbedrijven geza menlijk een plek moeten krijgen. Holicki laat Terneuzen nu achter zich. Hij heeft zich altijd sterk in gezet voor de regio, bij Uwnieu- wetoekomst, ter promotie van Zeeuws-Vlaanderen, ook als voor zitter van de Kring van Werkge vers in de Kanaalzone. Holicki ver kast naar Midland, waar hij vi ce-president operations, manufac turing en engineering en milieu-, gezondheids- en veiligheidspro jecten wordt. DINSDAG 6 MEI 2014 Aaron van Lexmond (links) en Sil van der Velden. „Ons doel is om straks tien maanden per jaar open te zijn." foto Johan van der Heijden door Janneke Koster kamperland - „De meeste onge lukjes op het water ontstaan door dat mensen niet op een goede ma nier hebben leren kiten", zegt Sil van der Velden. Samen met Aaron Lexmond is hij eigenaar van Move- mentsports (vroeger Xwater- sports) in Kamperland. Aaron van Lexmond www.movementsports.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het gaat Peter Holicki aan het hart. De chemische indus trie in Nederland dreigt volgens hem de boot te missen. Topman Peter Holicki van Dow neemt vandaag af scheid in Terneuzen en ver kast naar Midland de Rechtspraak Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT Zittingsplaats: Middelburg De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, maakt bekend dat in de volgende zaak de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opne ming van de ligging en gesteldheid van de onroerende zaken waarop de onteigening betrekking heeft, door de deskundigen zal plaatsvinden op woensdag 16 juli 2014 met als tijdstip 13.30 uur. Het betreft de volgende zaak en percelen: De gemeente Reimerswaal tegen de heer L.W. Verboom, wonende te Yerseke, en de gemeente Reimerswaal, zetelend te Kruiningen, perceel, groot 00.51.90 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 2, sectie Y, nummer 490, perceel, groot 00.57.80 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 3, sectie Y, nummer 523, perceel, groot 01.68.30 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 5, sectie Y, nummer 498. Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld het gemeentehuis van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1, 4416 AK te Kruiningen. Middelburg, 6 mei 2014 P.L. Meijer, griffier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55