Kunst Tragel uitverkoren maaskant Herkenbaar in een gildejack Bloemen voor museumbezoek opruiming BEVELANDEN en THOLEN 29 Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen.nl OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk ontving gis terochtend al de 25.000ste bezoe ker dit seizoen. De feestelijke ont haal met bloemen en cadeaus was voor Frances Vermeulen en Al- bert Groeneveld uit Rotterdam die samen met hun kinderen Ma rieke (14) en Joost (11) op weg naar een vakantiehuisje in België een tussenstop maakten in het museum. erneuzen - Het kunstatelier op Eeckenstein van Tragel Zorg te Terneuzen is uitverkoren om Zee land te vertegenwoordigen bij de landelijke ontwerpwedstrijd voor kunstenaars met een beperking. Uit alle Zeeuwse ontwerpen voor deze landelijke wedstrijd werd het ontwerp van kunstenares Mar jan van der Bilt gekozen. Zij maak te een eigentijdse pentekening van het Zeeuws Meisje. De jury was zeer onder de indruk van het ontwerp. De pentekening komt op een bijzonder ontbijtser vies. In totaal drieëndertig ateliers uit heel Nederland deden mee aan de ze ontwerpwedstrijd. Het twaalf delige ontbijtservies 'Nederland aan tafel' komt nog dit jaar in de handel. Via de actie wil men laten zien dat in de ateliers kunstenaars wer ken die de kans verdienen om zich verder te ontwikkelen. Verbouwings. bij Van de Reepa vandE rEEpe start donderdag 8 mei a.s. Vlag hangt op z'n kop bij de Rechtbank De Rechtbank in Middelburg begon Bevrijdingsdag met een foutje: de vlag werd onderste boven gehesen: blauw-wit- rood. Aan het eind van de och tend werd de fout hersteld en werd de driekleur op de juiste manier opgehangen. Alle Rijks gebouwen steken de vlag op Be vrijdingsdag uit. Wandeling door de natuur met een boer Landbouwer Rinus de Regt uit Colijnsplaat wandelt de komen de vier maanden iedere dins dag- en donderdagavond met liefhebbers door natuurgebied Morgenland bij Colijnsplaat. De tocht begint om 19.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Startpunt is de vogelkijk- hut Noordlangeweg Colijns plaat. Kosten 5 euro p.p. Kunstvrienden speelt De Overval Toneelvereniging Kunstvrien den speelt op 10 mei de toneel voorstelling De Overval in de Spinne in Goes. Agent Klinkha mer is op zoek naar de dader. De voorstelling begint om 20.00 uur. Op 17 mei wordt de voorstelling nogmaals opge voerd in café de Goede Ver wachting in Lewedorp. Zorgcafé over brandveiligheid Het Steunpunt Vrijwilligers werk en Mantelzorg Noord-Be veland houdt vanavond een Zorgcafé. Jan Wilderom, werk zaam bij de Veiligheidsregio Zeeland, houdt een inleiding over brandveiligheid. De bij eenkomst in Amaliahof in Wis- senkerke begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Informatie over Europees parlement De Vrouwen van Nu Zeeland en ProDemos houden op 9 mei in 's-Gravenpolder een infor matiebijeenkomst over de Eu ropese verkiezingen. Tijdens de avond wordt uitgelegd hoe het Europees Parlement werkt en wat de standpunten van de partijen zijn op belangrijke the ma's. De avond is in het dorps huis, aanvang 19.30 uur. Mara Kraaijenbrink signeert boek Schrijfster Mara Kraaijenbrink signeert komende zaterdag haar boek 'de eindeloze frustra ties van kassamedewerkers' bij De Koperen Tuin in Goes. Kraaijenbrink heeft haar erva ringen als kassamedewerker in Renesse op humoristische wij ze opgeschreven. De signeerses sie is van 14.00 tot 16.00 uur. Gegarandeerde busvakanties Schilderachtig Toscane 10 dagen vanaf 499 Sporen door Zwitserland 7 dagen vanaf 799 Duitse Oostzeekust Rostock &Rügen 5 dagen vanaf 299 Rondreis Kroatië 14 dagen vanaf 799 >1, DINSDAG 6 MEI 2014 I Lennert den Teurling, Wido den Hollander en Thomas de Looff bij hun elektrische auto's, foto Lex de Meester GOES - Bijna twintig stadsgidsen van 't Gilde De Bevelanden kregen gisteren uit handen van wethouder Loes Meeuwisse een windjack, waardoor ze voortaan beter herkenbaar zijn. Tot en met september verzorgen de gidsen el ke woendag een gratis rondwandeling door de binnenstad, foto Mechteld Jansen MIDDELBURG COLIJNSPLAAT GOES WISSENKERKE 'S-GRAVENPOLDER GOES 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Pisa. Siêna. Florence. Volterra. L-ucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei, 9,30 juni e.a. 7 daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Glacier- en Bernina Express Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pensionr U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: fjuni e.a. 5-daagse busreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Rostock, Warnemünde. Heïligendam en Rügen. Verblijf op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 1 juni, 27 juli e.a. 14-daagse rondreis per Comfott-Class touringcar, met o.a. Zagreb. Split. Dubrovnik. Mostar en Sibenik. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 1 juni e.a. /f&>. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. /A excursiereizen en rondreizen door heel Europa Bij bijna alle reizen zijn rfe-f: excursies en halt-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53