Het kleine My M-design vaart wel bij Facebook Hoiicki (Dow)'Alleen toekomst voor chemie als bedrijven durven kiezen' SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Open huis bij 5 jaar Buurtzorg 66 Ik ben een Pietje precies. Alles wat ik maak moet perfect zijn. Geen wedstrijd met asperges Ondernemersplein Drie jaar geleden begon zij met het ontwerpen van slaapzak]es, speenkoorden en andere stoffen babyaccessoires. In eerste instan tie voor haar eigen kinderen. Dat bleef bij vrienden niet onopge merkt. De bestellingen stroom den spontaan binnen. Inmiddels leveren haar webshop en vooral haar Facebookpagina haar een full time baan op. Creatief was ze altijd al, vertelt ze. Daarom besloot Miranda een aan tal jaar geleden een naaicursus te volgen. „Ik ben meestal thuis voor onze drie kinderen. Het leek mij leuk om eens iets voor mezelf te doen." Dat resulteerde in^en col lectie handgemaakte slaapzakjes, rompertjes en speenkoorden voor haar - toen nog - jonge kinderen. „Ik deelde foto's van wat ik maak te op Facebook en kreeg ontzet tend veel positieve reacties. Het begon met bestellingen van vrien den en kennissen. Intussen ko men mijn klanten uit alle hoeken van het land. Zo neemt een kin derdagverblijf in Zwolle eens in de drie maanden 18 luier-etuis af. Door social media is je bereik zo veel groter." Hoewel ze sinds vorig jaar juni een webshop heeft, merkt Miran da dat Facebook voor haar het be langrijkste is. „Het grote verschil met een webshop is dat er via so cial media veel meer ruimte is voor interactie", vertelt zij. „Ik plaats dagelijks foto's van de pro ducten die ik maak. Mensen kun nen daar meteen op reageren. Vra gen kan ik gemakkelijk en snel be antwoorden. Dat werkt voor een klein bedrijfje als dat van mij veel beter dan een internetwinkel waarin je eens in de zoveel tijd een lading producten toevoegt." De Zierikzeese verwachtte niet dat het zo storm zou lopen. Daar moet ze best aan wennen. „Ik ben een Pietje precies. Alles wat ik maak moet perfect zijn. Ik doe al les met de hand, dus het is veel werk. De komende drie weken zit ik vol met bestellingen. Dat vind ik soms best lastig, omdat ik daar door niet direct de volgende dag kan leveren. Maar dat hoort er nu eenmaal bij." Haar werk verspreidt zij door haar huis in Zierikzee. Overal waar je kijkt liggen gekleurde stof jes, garen, speelkubussen en ande re accessoires. Handig is dat niet bepaald. „Op het moment verbouwt mijn man de bijkeuken. Dat wordt mijn werkplek. Het liefst zou ik me de garage toe-eigenen", lacht ze. „Maar daar zijn we nog over in onderhandeling." zierikzee - De asperge-amusewed strijd die jaarlijks rond deze tijd in Zierikzee wordt gehouden, gaat niet door. Initiatiefneemster Anja Scheerme- ijer ziet van de organisatie af. Hans Everse, voorzitter van het Koksgilde Zeeland, pakt de organi satie volgend jaar op. Locatie wordt dan restaurant Katse Veer in Wilhelminadorp. Scheermeijer stopt ermee vanwege de ziekte van haar echtgenoot en omdat hun restaurant De Zeelandbrug is verkocht. De Scheermeijers hiel den de wedstrijd negen keer. De tiende editie krijgt met Everse een andere opzet. BRUINISSE - Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan houdt stich ting Buurtzorg Nederland van daag open huis in haar kantoren Renesse en Bruinisse. Het team Bruinisse zit in de Mo lenstraat 63 en houdt van 13.30 tot 15.30 uur open huis. Het kantoor Renesse, aan de Zeeanemoonweg 4b, is vandaag van 11.00 tot 15.00 uur geopend. De cliënten in Bruinisse en Oos- terland zijn morgen uitgenodigd voor een high tea. Buurtzorg geeft met zes teams van twaalf personen thuiszorg en wijkverpleging op Schouwen-Dui- veland. Sinds vorig jaar biedt Buurtzorg ook huishoudelijke diensten aan. Toch ziet Dow-topman Hoiicki, die vandaag afscheid neemt van de vestiging in Terneuzen, wel toekomst voor de chemie in Ne derland, in Europa. En wel door als bedrijf keuzes durven te ma ken, beslissingen te nemen tegen de trend in. Hoiicki was van 2006 tot 2009 siteleader van Dow in Terneuzen, nadat hij al van 2000 tot 2002 in Zeeuws-Vlaanderen had gewerkt. Hij heeft stappen durven zetten. Onder zijn leiding is de krakercapaciteit sterk uitge breid. Hij is ook trots op een an der wapenfeit, de komst van het servicecentrum BPSC voor Dow-vestigingen in Europa, het Midden-Oosten en Afrika naar Terneuzen. In 2009 begon dit cen trum met zo'n zestig mensen, in middels werken er bijna vijfhon derd. Het was zeker geen uitge maakte zaak dat het BPSC naar Terneuzen zou komen. „We heb ben de arbeidsvoorwaarden dur ven aan te passen, op basis van ad ministratieve beroepen in de re gio. De salariëring is anders dan voor technische beroepen." Een andere gewaagde stap is het op poten zetten van het Mainte nance Value Park, waar direct ten oosten van de Dow-site in Terneu zen, onderhoudsbedrijven geza menlijk een plek moeten krijgen. Hoiicki laat Terneuzen nu achter zich. Hij heeft zich altijd sterk in gezet voor de regio, bij Uwnieu- wetoekomst, ter promotie van Zeeuws-Vlaanderen, ook als voor zitter van de Kring van Werkge vers in de Kanaalzone. Hoiicki ver kast naar Midland, waar hij vi ce-president operations, manufac turing en engineering en milieu-, gezondheids- en veiligheidspro jecten wordt. m DINSDAG 6 MEI 2014 door Sharon van Oost zierikzee - Met een flinke dosis creativiteit en genoeg kennis van social media kom je verrassend ver als ondernemer, merkte Miranda van Lint van My M-design in Zierik zee. Miranda van Lint www.mym-design.nl www.facebook.com/myMdesign Miranda van Lint van My M-design in Zierikzee: „Door social media is je bereik zoveel groter." door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het gaat Peter Hoiicki aan het hart. De chemische indus trie in Nederland dreigt volgens hem de boot te missen. De bedrijfs tak is in de Benelux altijd nog sterk vertegenwoordigd. De Verenigde Staten en het MiddenOosten zijn echter flink in opkomst. De Neder landse politiek kan naar zijn oor deel niet langer wegkijken en moet stevig aan de bak om de (chemi sche) industrie verder de éénent wintigste eeuw in te helpen. Topman Peter Hoiicki van Dow neemt vandaag af scheid in Terneuzen en ver kast naar Midland. de Rechtspraak Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT Zittingsplaats: Middelburg De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, maakt bekend dat in de volgende zaak de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opne ming van de ligging en gesteldheid van de onroerende zaken waarop de onteigening betrekking heeft, door de deskundigen zal plaatsvinden op woensdag 16 juli 2014 met als tijdstip 13.30 uur. Het betreft de volgende zaak en percelen: De gemeente Reimerswaal tegen de heer L.W. Verboom, wonende te Yerseke, en de gemeente Reimerswaal, zetelend te Kruiningen, perceel, groot 00.51.90 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 2, sectie Y, nummer 490, perceel, groot 00.57.80 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 3, sectie Y, nummer 523, perceel, groot 01.68.30 ha, kadastraal bekend gemeente Reimerswaal, grondplannummer 5, sectie Y, nummer 498. Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld'het gemeentehuis van de gemeente Reimerswaal, Oude Plein 1, 4416 AK te Kruiningen. Middelburg, 6 mei 2014 P.L. Meijer, griffier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49