Dag van de duurzaamheid moet vooroordelen wegnemen 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Sinds een week wordt Loes Tevel (59) uit Middelburg vermist. De familie vraagt hulp van het publiek. „Wij staan met de kerncentrale en met de windmolens toch be kend als de gemeente van de ener gie. Vandaar dat we deze dag graag organiseren", zegt burge meester Jaap Gelok. „De dag is voor iedereen bedoeld die geïnfor meerd wil worden over de vele ontwikkelingen op het gebied van duurzaam vervoer. Niet al leen bedoeld voor techneuten dus. We hopen dat we vrijdag par keerplaatsen te weinig hebben." Met 23 standhouders die elk hun manier een bijdrage leveren met mogelijkheden van nu en de toe komst, is deze dag interessant voor zowel particulier als onder nemer. Er zijn in totaal vijftien duurzame auto's, een vrachtwa gen en enkele scooters aanwezig. De aanwezigheid van de Stella (een zonneauto van de Techni sche Universiteit Eindhoven) en de primeur van de BMW 18 laat de toekomst van elektrisch ver voer in Fort Ellewoutsdijk zien. Er worden vrijdag tal van feiten gepresenteerd en toegelicht. Zo zijn er nu auto's op de markt die na twintig minuten aan de laad- paal zo'n 450 kilometer kunnen rijden. Ingegaan wordt ook op vra gen als 'Is elektriciteit de oplos sing voor alle vervoersproble men? Of is aardgas voor bedrijfs- transport interessanter?' De belangrijkste ontwikkeling op het gebied van personenvervoer is de invoering van de (hybride) elektrisch aangedreven auto. In Nederland rijden er nu circa 31.000 In Zeeland zijn er 150 vol ledig elektrische voertuigen. Op basis van de rijksambities moet dit getal naar 400 in 2015 en naar 4000 in 2020. Er zijn ook garages uit de omge ving uitgenodigd om hun duurza me voertuigen te presenteren. vermissing'gedaan bij de politie. Vrij snel kwam een melding bin nen over een 'verwarde vrouw met een fiets' bij de Oude Veerse- weg richting Veere. Dat voldeed aan de beschrijving van Loes, die depressief was, maar een zoek tocht door zowel politie als fami lie leverde niets op. Haar depressiviteit heeft te ma ken met haar lichamelijk lijden. Sinds 2009 kreeg ze drie keer een hersenbloeding. Dat heeft haar functioneren zo zeer aangetast dat ze haar werk bij Woongoed Middelburg moest opgeven. „Ze voelde zich nutteloos", vertelt Mark. „Ze was nog wel redelijk zelfstandig. Hulpbehoevend was ze niet. Maar ze had moeite zich te uiten", vult René aan. Het werd nog erger. In augustus vorig jaar werd de diagnose long kanker gesteld. Daarna bleek ze uitzaaiingen te hebben in haar hoofd. En daar weer bovenop kwam dan nog eens een longem- bolie. Afgelopen vrijdag zou ze aan een nieuwe behandeling van haar kanker zijn begonnen, vertel len René en Mark. „Voor haar hoefde het niet meer. Ze zei: 'Ik doe het voor jullie'." De verwachting dat ze hun vrouw moeder zus nog levend terugvinden, heeft de familie niet meer. Eigenlijk was die vanaf het begin al amper meer aanwezig. Loes Tevel vertrok met niets meer dan de kleren die ze droeg, haar fiets en haar telefoon. De medicij nen liet ze thuis liggen, net als haar portemonnee. Het zoeken gaat vanzelfsprekend onverminderd door. Haar tele foon staat uit. Een zendmast voor mobiele telefonie in Oostkapelle pikte heel even een signaal op, dus tussen Middelburg en Oostka pelle is overal gezocht. Wegen én watergangen. Ook richting Veere en Vlissingen. „In Middelburg heb ik alleen al binnen de vesten 35 kilometer gefietst. Ie weet niet hoeveel straatjes en hoekjes er zijn", verzucht René. Vrijdagochtend dacht iemand haar gezien te hebben en belde de politie. Die vond de vrouw die aan de beschrijving van de mel ding voldeed, maar nee, Loes was het niet. René: „Het is wel prach tig als mensen zo reageren. Daar kunnen we iets mee." Het beste aanknopingspunt is haar elektrische fiets van het merk Bikkel, zegt Mark. „Die komt maar weinig voor. We zijn al dagen aan het zoeken en heb ben er daarvan nog maar één ge zien." Bovendien was Loes niet erg mobiel meer; ver lopen kon ze niet. „Ze kan niet ver van haar fiets zijn. Twee tot drie kilometer maximaal", schat René. En dus is de conclusie duidelijk, benadrukt Mark nog maar eens: „Vinden we de fiets, dan vinden we Loes." SIGNALEMENT LOES TEVEL (59) UIT MIDDELBURG MIDDELBURG - Een week geleden verdween Loes Tevel. Gezocht wordt er nog voortdurend, door politie, door familie, vrienden en bekenden. Maar gevonden is de Middelburgse tot nu toe niet. Daarom roept de familie de hulp in van het grote publiek. Gisteren zijn flyers verspreid en ook door hun verhaal te vertellen, hopen ze hun vrouw moeder zus als nog te vinden. Op tafel in hun huis in de Middel burgse Stromenwijk ligt een plat tegrond van Walcheren. Dagelijks zijn zes of meer mensen - zater dag wel vijftien - op zoek naar een spoor van Loes. De meeste wegen en straten zijn grijs inge kleurd met potlood; daar hebben ze al gezocht. „Walcheren is groot, dat merk je nu wel. We heb ben geen idee meer waar we nog moeten zoeken.Daarom is zo veel mogelijk publiciteit nu welkom", zegt haar man, René Dekker. Op maandag 28 april ging Loes thuis weg. Toen René om zes uur thuis kwam van zijn werk, was ze er niet. En dat was vreemd, zegt hij. Natuurlijk, iedereen kan wel eens even niet thuis zijn, of wat later komen dan verwacht. Maar niet Loes, en zeker niet op dat tijd stip, schudden René en hun zoon Mark. „Kwart over zes eten. Stipt. Altijd. Zo was ze." René belde zijn zoon Mark op, of Loes daar misschien was. „Nee. Maar dat zou ook al gek geweest zijn", zegt Mark. „Ze was nog nooit niet thuis geweest." Diezelfde avond is aangifte van door Frank van Cooten ellewoutsdijk - Bestuurders van elektrische auto's krijgen het op feestjes nog steeds te horen. 'Goh, heb je je verlengsnoer bij je?' of 'Na 100 kilometer sta je langs de kant omdat de accu leeg is'. Mede om deze vooroordelen weg te ne men houdt de gemeente Borsele vrijdag een dag over duurzaam ver voer in Fort Ellewoutsdijk. 'Vinden we haar fiets, dan vinden we ook Loes' Loes Tevel wordt sinds maandag 28 april vermist Zij is 59 jaar, heeft donker/grijs haar en zij draagt een bril. Bij haar vertrek uit haar huis in de Stromenwijk in Middelburg droeg zij vermoedelijk een halflange don kere jas, een spijkerbroek, roze fleecejack en wandelschoenen. Loes Tevel is vertrokken op haar elektrische fiets. Juist die fiets is belangrijk in de zoektocht, bena drukt de familie. Het gaat om een merk dat niet veel voorkomt: Bikkel. De fiets is grijs/zilver van kleur en er zitten grijze fietstassen op. Heeft iemand tips over de vermis sing van Loes Tevel, over waar zij zich kan bevinden of over waar haar fiets is, dan kunnen die tips worden doorgegeven aan de poli tie via het telefoonnummer 0900-8844. door Maurits Sep René Dekker, de man van Loes Tevel, en Annet de Visser, vriendin van zoon Mark, hangen flyers op om het publiek te vragen om hulp bij de zoektocht, foto Izaak Verkeste Middelburgers Lennert den Teurling, Wido den Hollander en Thomas de Looff bij hun elektrische auto's, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48