Herman Calon maakt zijn erelijst nóg langer Zorgeloos genieten van je smartphone voor maar €15,- per maand! SPORT 39 Hans Minderhoud (68) stopt na halve eeuw met voetballen bij De Noormannen in Westkapelle. hollands nieuwe. WESTKAPELLE - De 68-jarige Hans Minderhoud speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd als voetballer. De speler van het vierde elftal van De Noormannen houdt het na 53 jaar voor gezien. „Het is mooi ge weest zo", zegt hij. Minderhoud sloot zijn carrière op mooie wijze af, want in de thuiswedstrijd te gen Hoedekenskerke 2 (3-1) be haalde zijn ploeg het kampioen schap. De vader van dressuurtopper Hans-Peter Minderhoud begon op zijn tiende met voetballen. „Maar toen hadden we niet ge noeg junioren voor een team in de competitie", legt hij uit. „Toen ik vijftien was debuteerde ik in het tweede elftal en sindsdien heb ik altijd bij De Noormannen gespeeld." Minderhoud speelde de afgelopen twintig jaar in het vierde elftal, maar kwam in de periode daar voor onder meer uit namens de hoofdmacht van de Walcherse ploeg. „Op mijn achttiende kwam ik voor het eerst in actie na mens het eerste elftal. Dat was als keeper, omdat Koen Minderhoud die wedstrijd geblesseerd was", herinnert hij zich nog. In de daar opvolgende jaren fungeerde de ve teraan niet meer als doelman, maar kwam hij wel op haast alle andere posities uit. „Ik was rede lijk tweebenig, dus op veel plek ken inzetbaar. Op het middenveld en in de aanval vond ik het leukst. In het seizoen 1966/1967 werd ik zelfs topscorer. Ik meen dat ik er toen 24 had gemaakt." „Dat ik zo lang heb kunnen voetballen komt vooral doordat ik nooit last heb ge had van grote blessures. Ik heb wel eens een kleine spierscheu- ring gehad, maar nooit een lang- Je moet vooral een beetje geluk hebben dat je lichaam zo lang meewerkt durige knie- of enkelblessure." Minderhoud blijft dan ook nuch ter onder het feit dat hij zo lang voetballer is geweest.„Het is niet je eigen verdienste dat je zo lang doorgaat, je moet vooral geluk hebben dat je lichaam meewerkt. De laatste jaren kan ik toch mer ken dat ik een beetje aftakel", ver telt hij over zijn fysieke gesteld heid. „Ik heb niet meer de kracht in mijn schoten zoals vroeger, maar dat is normaal." Minderhoud kwam een paar maanden terug tot de beslissing om te stoppen. „Voor het vierde elftal zitten we ruim in onze spe lers en daardoor ben ik eigenlijk niet meer nodig. Was dat niet het geval geweest, dan zou het een an der verhaal zijn." Dit seizoen speelde Minderhoud meestal alleen de tweede helft mee of een klein gedeelte daar van. „Als ik erin kwam was het ook veelal op een plek waar ik niet zo veel schade kon aanrich ten, zoals rechter- of linkermid denvelder", glimlacht hij. Ook in de wedstrijd tegen Hoedekensker ke was dat het geval. „Een kwar tier voor tijd kwam ik erin, toen was de zege al veilig. Maar dit is een heel mooi afscheid." Quinten Ducarmon verspeelt WK-plek De Terneuzense schaker Quinten Ducarmon verspeel de op de slotdag van het NK de leiding bij de A-jeugd en liep daardoor plaatsing voor het WK mis. Hij moest de eer aan Bart von Meijenfeldt laten. Kambiz Sekandar uit Terneuzen werd tiende. Bas de Feijter uit Zaamslag werd achtste bij de B-jeugd. Iris Schelleman (Axel) werd vier de bij de C-meisjes. Schouwse selectie tegen FC Dordrecht FC Dordrecht speelt in de voorbereiding op het nieu we voetbalseizoen een oe fenwedstrijd tegen de Schouwse selectie. Op zater dagavond 26 juli komt de ploeg van assistent-trainer Gérard de Nooijer en Thole- naar Wilmer Kousemaker naar Burgh-Haamstede om die wedstrijd te spelen. De aftrap is om 18.30 uur. Twee Zeeuwen bij Oranje -15 De Zeeuwse voetballers Na- zario de Fretes (Sparta) en Sander Versendaal (JVOZ) zijn opgenomen in de voor lopige selectie van het Ne derlands elftal onder vijf tien jaar. Dat team speelt later deze maand (dinsdag 20 en don derdag 22 mei) twee vriend schappelijke interlands te gen Duitsland. In die voormalige pastorie beoe fent hij al jaren met succes de dui vensport en blijft hij de successen aaneenrijgen. Hij pakte onder meer in het verleden al internatio nale winst op het concours vanuit Bordeaux en nationale winst op het concours vanuit Dax. Hij was al meerder keren de 'generaal van Zeeland' en zaterdag werd de ere lijst nog maar eens uitgebreid. Zijn vale doffer was met een snel heid van 1198 meter per minuut over de 275 kilometer de provin ciale winnaar van het concours vanuit Meaux. Vorig jaar vloog hij negen prijzen van de tien keer dat hij ingezet werd, dit jaar staat hij alweer vier op vijf. Hij was als tweede getekende door Calon in gezet van de veertig doffers en duivinnen die hij in de mand had gestopt, gespeeld op weduwschap maar ook voor een deel op het nest. Van die veertig duiven pakte hij 29 prijzen, waarvan drie in de top tien in het Samenspel 1 (West- Zeeuws-Vlaanderen). Volgens Ca lon was deze Meaux door de kop- wind een eerlijk concours. De dui ven werden om 10.00 uur in Meaux gelost met noordnoordoos tenwind. Later draaide die wind naar noord, dus was het buffelen geblazen voor de duiven. Wat is tot nu toe de mooiste over winning van Herman Calon? Hij moet nadenken, maar de nationa le zege op Dax in 1975 komt als eerste bovendrijven. Ook toen met wind op de kop geeft hij te kennen. Het podium van deze Meaux wordt naast Calon bezet door Tonny de Jonge (Oostburg) en de ambitieuze gebroeders Dek ker (Terneuzen). Opvallend is de uitslag van Dan ny de Voogd in Samenspel 5 waar hij naast de eerste twee er weer zeven in de top tien in de uitslag heeft staan. Komend weekeinde staat er een dubbel op de kalen der. Naast het vitesseconcours vanuit Morlincourt wordt het dag- foodseizoen geopend met een concours vanuit Vierzon. NtppKcode je betaalt slechts per maand! De nieuwe LG L70 t.w.v. €159,- En iedere maand Bestol snel op; hollandsnieuwe.nl/pzc DINSDAG 6 MEI 2014 Minderhoud neemt afscheid met de titel door Arwin Willemsen Hans Minderhoud Noormannen-aanvaller Hans Minderhoud (links) juicht in de kampioens wedstrijd tegen Domburg in 1969. ROTTERDAM BURGH-HAAMSTEDE ZEIST Uniek aanbod door Fred Rabout OOSTBURC - 'Wind op de kop'. Dan moet er gewerkt worden. Herman Calon, al jaren behorend tot de Zeeuwse en ook nationale top in de duivensport, houdt daar van. „Dat maakt de concoursen eerlijk", geeft hij te kennen. Dit weekeinde op het eerste midfondconcours, vanuit Meaux, kreeg hij zijn wens 'wind op kop'. En jawel, hij zag zijn vale tweejarige weduwschapsdof- fer om 13.49 uur van boven de buurtschap Sasput richting de voor malige pastorie van Slijkplaat ko men. €15, Stijlvol design Groot beeldscherm Laatste Android versie - 275 MB, belminuten of sms'jes De stijlvolle LG L70 draait op de nieuwste versie van Android en heeft een lekker groot scherm. Wij bieden hem voor de superprijs van €16,- per maand, inclusief maandtegoed van 276 MB, belminuten of sms'jes, De bezorgkosten zijn eenmalig €30," en de aansluitkosten krijg je cadeau! Met holiandsmeuwe bepaal je helemaal zalf hoe jij je tegoed gebruikt en betaal je altijd een vast laag tarief, ook buiten je bundel. Zo heb je nooit vervelende verrassingen op je rekening en weet je 100% zeker dat je zorgeloos van je splinternieuwe smartphone geniet, Znkolljk abonnement nodig? Er i', nu ook hollnndsnlouwe voor ondernemers,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39