Fans en media niet Crevelingenhout welkom bij Vitesse neemt leiding over SPORT 3/ Roda JC breekt met directeur Roda IC heeft gisteren gebro ken met algemeen directeur Marcel van den Bunder. De raad van commissarissen en de stichting bestuur Roda JC hebben besloten dat hij niet de geschikte persoon is om de club in de Jupiler Lea gue te leiden. Roda degra deerde zaterdag na 41 jaar uit de eredivisie. Van den Bunder stond al maanden onder zware druk. Hij over leefde eerder een opstand van het personeel van Roda. Van der Lijke in de Ronde van Californië Nick van der Lijke uit Mid delburg is opgenomen in de wielerploeg van Belkin, die zondag aan de Ronde van Californië begint. Laurens ten Dam fungeert als kop man. De Amerikaanse wie lerronde heeft voor de ploeg extra betekenis omdat het hoofdkantoor van de spon sor in Californië gevestigd is. De selectie bestaat verder uit Lars Boom, Moreno Hof land, Tom Leezer, Dennis van Winden, Maarten Wy- nants en Jack Bobridge. Immers lonkt naar buitenland Feyenoorder Lex Immers (27) lonkt naar het buiten land. „Absoluut, ik heb de leeftijd om een stap te ma ken", liet de geboren Hage naar gisteren weten in een talkshow van Omroep West De middenvelder heeft nog een contract tot medio 2016 in de Kuip. Immers ziet een verhuizing naar Italië of Spanje niet zo zitten. Hij heeft een voorkeur voor En geland en Duitsland. Ajax is weer de sportiefste club Ajax is opnieuw uitgeroe pen tot sportiefste club van de eredivisie. De kampioen prolongeerde de Fair Play-prijs, die de KNVB op initiatief van de Uefa in het leven heeft geroepen. De voetbalbond beoordeel de alle competitiewedstrij den niet alleen op rode en gele kaarten. Er werd ook ge keken naar sportief gedrag ten opzichte van de scheids rechter en tegenstander. Kerkhove naar tweede ronde Lesley Kerkhove heeft tij dens de challenger van Tu nis de tweede ronde be reikt. De Zierikzeese tennis ster versloeg gisteren de nummer vier van de plaat singslijst, Pemra Ozgen, met 6-3 6-2. De Turkse slaagde er maar twee keer in haar ei gen servicegame te winnen. In de volgende partij staat Kerkhove tegenover de Kroa tische Tereza Mrdeza. Zelfs de supporters en de pers zijn niet welkom op de tijdelijke uitvalbasis, die Vitesse geheim wilde houden maar die gisteren al enkele uren na aankomst be kend was bij enkele media. Bosz zette een streep door de gebruike lijke persmomenten voor de bei de wedstrijden. Ook voor de ei gen clubmedia wordt geen uitzon dering gemaakt, zodat sprake is van een uniek geval. Vitesse was in de jaren negentig de voorloper in de eredivisie met het zogehe ten persuurtje. Dit is de eerste keer dat de club er voor kiest de buitenwereld en dus ook de eigen achterban niet te informeren over blessures en andere wedstrijdgere- lateerde zaken aan de vooravond van een officiële wedstrijd. „Wij hebben het gevoel dat dit no dig is om het team weer gefocust te krijgen op de belangrijke wed strijden die komen", zegt alge meen directeur Joost de Wit. „De trainer moet de achterban infor meren. Maar hij moet ook het best mogelijke resultaat neerzet ten met het team. Hij wil zich door niets of niemand aflaten lei den." Job Jan Simmelink en William Re- meeus van Grevelingenhout ston den in de eerste foursome de ge hele partij down om op de laatste hole alsnog de partij te halven. Bas Post en Zino Meesen namen juist vanaf de eerste hole een voor sprong om deze vervolgens niet meer af te staan (2&1). In de der de foursome waren de rollen om gedraaid. Menno Huijbregts en Rutger Wessels boden flinke weerstand maar moesten op de laatste hole toch een verlies accep teren. Met een 3-3-tussenstand werd begonnen aan de singles. Captain Job Jan Simmelink speel de gelijk, Bas Post verloor, maar Remeeus, Rutger Wessels, Zino Meesen en Menno Huijbregts haalden de winst binnen. In de tweede klasse zette het man- nenteam van Middelburg met een 12-6-overwinning op Roxenisse een belangrijke stap richting het kampioenschap. Zondag volstaat zelfs een kleine nederlaag om kampioen te worden en automati sche promotie naar de tweede klasse af te dwingen. Ook derdek lasser De Brugse Vaart kan zon dag promoveren. Daarvoor is mi nimaal een gelijkspel tegen Dom burg nodig. DINSDAG 6 MEI 2014 KERKRADE RIJSWIJK DEN HAAG ZEIST TUNIS door Gerard Borgman en Pim Roelofs ARNHEM/GARDEREN - Met een unie ke maatregel probeert trainer Peter Bosz het tij te keren bij het dolende Vitesse. De hoofdmacht van de Arnhemse club trekt zich deze hele week terug in Bilderberg Hotel 't Speulderbos in Garderen, om zich daar in totale afzondering voor te bereiden op het tweeluik met FC Groningen (morgenavond in de Euroborg, zaterdag in Gelre- dome) in de eerste ronde van de play-offs om Europees voetbal. door Thom Hopmans MIDDELBURG - In de voorlaatste competitiewedstrijd hebben de gol fers van Grevelingenhout goede za ken gedaan in de strijd om het kampioenschap. Door een 12-6-ze- ge op koploper Rijswijk nam de Bruse formatie de koppositie in de eerste klasse. De overwinning was zwaarbevochten met zes van de ne gen partijen die op de laatste hole werden beslist. Bondscoach Louis van Gaal begint woensdag met twintig spelers uit de eredivisie aan de eerste training in de aanloop naar het WK. foto Jeroen Putmans/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37