Markt in Middelburg wordt grote zandbak maaskant Maakt er meer vakantie van. WALCHEREN 29 Atelier Tragel in landelijke kunstwedstrijd reizen maaskantreizen.nl Gegarandeerde busvakanties Vlag ondersteboven bij de rechtbank De Rechtbank in Middelburg begon Bevrijdingsdag met een foutje: de vlag werd onderste boven gehesen: blauw-wit- rood. Aan het eind van de och tend werd de fout hersteld en werd de driekleur op de juiste manier opgehangen. Alle Rijks gebouwen steken de vlag op Be vrijdingsdag uit Wandeling door landschap Walcheren De stichting De Cleene Hooge houdt ïo mei om 10.00 uur een wandeling door nationaal land schap Walcheren. Verzamelen bij De Boom aan het eind van de Cleene Hoogeweg, westelijk van de wijk Griffioen. Bos wachter Piet de Keuning ver telt onderweg over planten en dieren. De wandeling is gratis, honden kunnen niet mee. Workshop van muis tot mammoet Terra Maris houdt op donder dag 8 mei de workshop Van muis tot mammoet. De work shop staat onder leiding van bioloog en bottenspecialist Bet ty Ras. Deelnemers gaan aan de slag met botten van verschil lende dieren. De workshop start om 13.30 uur. Entree 9 eu ro, kinderen 6,50 euro. Theatra speelt Brave New World De theatervereniging Theatra van University College Roose velt speelt vrijdag 9 mei de En gelstalige voorstelling 'Brave New World' in de Stads schouwburg in Middelburg. Het stuk van David Rogers is een bewerking van een boek van Aldous Huxley. De voor stelling begint om 20.00 uur. Voordracht historicus Albert Meijer Historicus en archivaris Albert Meijer geeft zaterdag 10 mei de tweede Reymerswale lezing. Het onderwerp is het handels verkeer op de Schelde in de 16e eeuw en de pogingen van Ka- rel V om de tolinkomsten voor de Zeeuwen te vergroten. De lezing wordt gegeven in het Zeeuws Museum, aanvang 14.00 uur. Fietsen voor het goede doel Fietsliefhebbers kunnen zater dag 10 mei de Poppefietstocht rijden op Walcheren. De op brengst van de tocht gaat naar MAF in Zuid-Soedan, waar Bas- tiaan en Corina de Waal wer ken. Inschrijven: 0118-611660 of mjmaljaars@telfort.nl. Na in schrijving wordt de route toe gestuurd. j. TERNEUZEN - Het kunstatelier op Eeckenstein van Tragel Zorg te Terneuzen is uitverkoren om Zee land te vertegenwoordigen bij de landelijke ontwerpwedstrijd voor kunstenaars met een beperking. Uit alle Zeeuwse ontwerpen voor deze landelijke wedstrijd werd het ontwerp van kunstenares Mar jan van der Bilt gekozen. Zij maak te een eigentijdse pentekening van het Zeeuws Meisje. De jury was zeer onder de indruk van het ontwerp. De pentekening komt op een bijzonder ontbijtservies. In totaal 33 ateliers uit heel Neder land deden mee aan deze wed strijd. Het twaalfdelige ontbijtser vies 'Nederland aan tafel' komt nog dit jaar in de handel. Via de actie wil men laten zien dat in de ateliers kunstenaars werken die de kans verdienen om zich verder te ontwikkelen. Dit evenement is de opvolger van de City Beach Tour. De organisa tie is dit jaar in handen van Vita Event, dat nauw samenwerkt met de gemeente. Die heeft gekozen voor een overeenkomst met Vita Event, omdat dat een lokaal be drijf is. City Beach Tour organiseerde al enkele jaren een strandsportweek op de Markt, maar dat evenement is van eigenaar veranderd. De AWay Group uit Huizen, van Am- oud Wildschut, heeft het evene ment overgenomen. Dit was voor de gemeente aanlei ding om opnieuw te kijken met wie zij in zee wilde. De keuze viel op Vita Event. Niet alleen omdat het een lokale aanbieder van eve nementen is, maar ook omdat dat bedrijf al elk jaar de ijsbaan op de Markt in Middelburg zet. Met een nieuwe organisator en een nieuwe naam verandert het evenement ook iets van karakter. De Middelburg Beach Games du ren van 20 tot en met 24 juni. Zo als gebruikelijk wordt een dikke laag zand op de Markt gestort waarop de bekende strandsporten worden gespeeld. Nieuw is volgens Vita Event en de gemeente dat meer samenge werkt zal worden met sportver- eningen in de buurt. Ook zullen de scholen in Middelburg weer worden benaderd om mee te doen. Sporen door Zwitserland Duitse Oostzeekust Rostock &Rügen Rondreis Kroatië Schilderachtig Toscane info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 DINSDAG 6 MEI 2014 MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG I René Dekker, de man van Loes Tevel, en Annet de Visser, vriendin van zoon Mark, hangen flyers op om het publiek te vragen om hulp bij de zoektocht, foto Izaak Verkeste door Maurits Sep MIDDELBURG - De Markt in Middel burg verandert op 20 juni weer in een grote zandbak. Vijf dagen lang zijn er dan allerlei strandsporten te beoefenen tijdens de Middelburg Beach Games. /fTN*- ANVR 7 dagen vanaf 799 7-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a Glacier en Bernina Express Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 1 juni ea. 5 dagen vanaf 299 5-daagse busreis per Comfort-Class touringcar, met o a Rostock, Warnemünde. Heiligendam en Rügen Verblijf op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 1 juni, 27 juli ea. 14 dagen vanaf 799 14-daagse rondreis per Comfort Class touringcar, met o.a Zagreb. Split. Dubrovnik. Mostar en Sibenik. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van half-pension U reist Comfort-CJass Gegarandeerd op: 1 juni e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bi| bijna alle reizen zijn excursies en half pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car, met o.a. Pisa. Siéna, Florence. Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei, 9.30 juni e.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29