i 3 i t I a 10 VERDIEPING SONGFESTIVAL x vandaag 21.00 uur Letland y# Azerb^pÉjj Halen zij de finale, Ilse DeLange en Waylon met hun lied Calm after the stormVanavond is de eerste halve finale van het Eurovi sie Songfestival in Kopenhagen. Ilse en Waylon proberen zich als The Common Linnets te plaatsen voor de finale van zaterdag. Dat zal nog niet meevallen, zo veel is duidelijk. De eerste halve finale waarin zij zijn ingedeeld wordt door kenners veel sterker ingeschat dan de tweede. Die is donderdag. Songfestivaldeskundige Geert Willems licht toe wie kans maakt op een finaleplek, maar ook bij welk liedje je best even naar de keuken kunt om de glazen te vullen. San N Zware voorronde voor Ilse landen zich voor de finale van AramMP3 Not alone De grote favoriet bij de bookmakers mag het festival openen. Monumentale ballade met roffelende pauken, zware blazers en aanzwellende violen. En ook nog een eurobeat. Het 60e songfestival moet misschien in Jerevan gehouden worden. Aarzemnieki**** Cake to bake De zanger is de Duitser Joran Steinhauer, een echte globe trotter. Hij werd gegrepen door Letland vanwege de inzen ding voor het songfestival uit 2000. Ook in Nederland zong Joran. Hij kan vrijwel accentloos Ome Jan van Willeke Alberti en Dromen zijn bedrog van Marco Borsato zingen. Tanja Amazing Eén van outsiders die Ilse en Waylon in deze halve finale moeten zien te verslaan. Een Russische voor Estland met een gelikte eurobeat en een goede stem, dat wordt niet eenvoudig. En ook Tanja is blond, net als Ilse. Sanna Nielsen Undo Sanna is al jaren vaste gast in de Zweedse hitparade maar slaagde er telkens niet in het allerhoogste te bereiken: deelnemen aan het songfestival. In haar zevende poging is zij er alsnog in geslaagd, waarmee zij meteen één van de favorieten is. Ze is fan van Celine Dion en dat hoor je. Pollapönk No prejudice Ceiserpunk van twee onderwijzers en twee professionele muzikanten in kleurrijke pakjes. Wil iemand tegen ze zeggen dat wij geen schoolkinderen zijn? Maar ook een lied met een boodschap: niet pesten, geen discriminatie. Daar zijn we het uiteraard mee eens. Hersi One nights anger Buurmeisje dat je op straat zo voorbijloopt en ook op het podium onopvallend blijft. Ze houdt van liedjeswedstrij den, klassiek en pop, maar meestal wint ze niet. Dat gaat ook met One night's anger niet lukken. Tolmachevy Sisters Shine De strijd tussen Oekraïne en Rusland speelt zich ook in deze halve finale af. De verwachting is dat ze allebei als winnaar van het podium stappen en de finale halen. Deze tweeling won in 2006 het Junior Songfestival en zijn sindsdien ster ren in Rusland. Heeeel erg braaf voor zo'n macholand. Dilara Kazimova Start a fire Azerbeidzjan is sinds het debuut op het songfestival in 2008 nooit buiten de top 10 geëindigd en meestal bij de eerste f vijf. Dat moet met Dilara ook weer lukken, al is de ballade een beetje saai. Maar Dilana heeft wel Een Stem en The Looks. Marh Mariya Yaremchuk Tick tock Tick tock, my heart is like a clock, steady as a rock" Onschuldiger en apolitieker kan de tekst van Oekraïne niet zijn en toch gaan ze veel extra punten vergaren, juist vanwege de ge spannen situatie in het land. Bovendien is de bijdrage van Mariya niet groot maar ook niet onverdienstelijk. Axel Hirsoux*** Mother Zakdoekmoment voor sentimentele moeders! Deze uit de kluiten gewassen zoon met zijn bijzondere, hoge tenor stem was de grote sensatie van de Vlaamse voorronde. Er moet iets bijzonders aan de hand zijn als een Waal de Vlaamse concurrenten thuis verplettert. Cristina Scarlat Wild soul Ze is de leadzangeres van het presidentiële orkest en geldt als een rolmodel omdat ze haar muzikale carrière uitste kend met haar familieleven weet te combineren. En het lied? Deze grande dame van Moldavië wordt door book makers hoger ingeschat dan onze eigen Common Linnets. Valentina Monetta Maybe (Forse) Misschien? We denken van niet. We gunnen Valentina heus die finaleplaats bij haar derde opeenvolgende poging. En ook de Duitse componist Ralph Siegel wensen we bij zijn 23e deelname veel succes. Maar dit nummer was al ouder wets toen hij in 1982 met Ein bisschen Frieden won. Suzy* Querosertua Wie van een gokje houdt, zet geld in op deze bijdrage. Por tugal scoort nooit hoog bij Eurovisie en zal die traditie dit jaar handhaven. De blonde Suzy komt met een vlotte, Spaans gekleurde bijdrage, maar zuiver zingen is nu een maal belangrijker dan grote trommels op het podium. The Common Linnets Calm after the storm Twee stemmen die klinken als een klok, zeker als ze in con trasterende partijen gebruikt worden, twee geweldige liedjesschrijvers, twee mooie mensen, twee gerenom meerde artiesten die zich op het songfestivalpodium wagen. Het had zo mooi kunnen zijn, en dan zo'n nummer. Sergej Cetkovic Moj svijet Sergej is een grote meneer op de Balkan en heeft er dus last van dat voormalige Joegoslavische staten als Kroatië, Servië en Bosnië-Herzegovina dit jaar niet meedoen. Wel stoer dat hij als enige in deze halve finale in z'n eigen taal zingt en niet in steenkolenengels. Andras Kallay-Saunders***** Running Een lied over kindermisbruik en huiselijk geweld. Andrés kiest niet voor de meest gezellige thema's op deze familie avond, maar is wel een van de grote kanshebbers dit jaar. Een eigentijds nummer met een gedurfd thema, dat mag een nieuwe trend worden. Boedapest, here we come!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10