De Bruijn deelt in vreugde om titel Etikon Titel al snel uit beeld voor vrouwen Scheldesport 40 SPORT VIERDE KLASSE A Anderlecht met tien man langs Club Brugge Promotie voor IJzendijke 2 Ploeg van Marco van Vlierberghe is kampioen in de vierde klasse na 3-0-zege op Jong Ambon. - v - i h SDO'63 maakt zich op voor komst van NAC BRUGGE - Anderlecht heeft giste ren in de strijd om de Belgische voetbaltitel een belangrijke over winning geboekt. De Brusselaars speelden het grootste deel van het duel bij Club Brugge met tien man, maar wonnen dankzij een ei gen doelpunt van Thomas Meun ier. Door die uitslag is Standard Luik, dat vrijdag al met 4-1 van Zulte-Waregem won, de koploper in de play-off 1. Anderlecht raakte in de 37e mi nuut spits Aleksandar Mitrovic kwijt na een fel betwiste rode kaart. Met tien man, onder wie Bram Nuytinck, werd de ploeg te ruggedrongen op eigen helft, al werd het met name in de slotfase nog gevaarlijk via invaller Guillau- me Gillet. De ploeg leek vrede te hebben met een gelijkspel, maar Meunier maakte de avond voor Anderlecht nog veel mooier. Stan dard heeft, met nog drie duels te gaan, een punt voorsprong op Club Brugge en Anderlecht. v FC Antwerp heeft een licentie gekregen om ook volgend seizoen in tweede klasse aantreden. De club kreeg van de licentiecommis sie geen licentie, omdat er nog een schadeclaim van vijf miljoen euro van ex-voorzitter Eddy Wau- ters was. Na het nodige getouw trek kon de club op de valreep toch een financiële regeling tref fen met Wauters. MIDDELBURG - De voetbalsters van IJzendijke 2 promoveren naar de vierde klasse in het zaterdagvoet bal. De titel werd dankzij een 10-1-overwinning tegen Kapelle veroverd. Zaterdag won IJzendijke met 0-1 bij Koewacht. CLINGE - Spits Davy van Puyvelde moest toch even een traantje la ten, toen 'zijn' Clinge gehuldigd werd door de afgevaardigde van de KNVB. Mede dankzij een goal van de hardwerkende aanvaller werd Clinge gisteren kampioen. „Dit is toch schitterend." De vierdeklasser moest zich niet bijster veel inspannen om Jong Ambon naar een 3-0-nederlaag te spelen. En dat terwijl de ploeg van trainer Marco van Vlierberg he niet eens op oorlogssterkte kon beginnen. Sterkhouders als Marnix van Sonsbeek en John Slis keken met een schorsing toe, Ema nuel Pauwels en Thomas Leegwa ter waren geblesseerd. Het belem merde de rood-witte formatie niet om furieus uit de startblok ken te schieten. Na drie minuten kon het publiek al juichen, nadat Van Puyvelde een stiftje van KARAKTERISTIEK Tijdens het laatste dubbelpro gramma was na één van de twee duels al duidelijk dat Etikon de ti tel niet meer kon ontgaan. Door eigen winst op Biljartkeu.nl/sbc Vink met 6-0 en verlies van naas te concurrent Ai Biljarts/De Veemarkt was het tiende kam pioenschap op rij al een feit. In de resterende wedstrijd tegen dezelf de tegenstander schotelden voor al Patrick Niessen en Henri Tille- man gallery play voor: in twee beurten maakten ze hun 150 en 200 caramboles. De Bruijn finish- Chris Seghers vlak voor de doel lijn tot doelpunt promoveerde. Vijf minuten later was het pleit al bijna beslecht toen Percy Verlin den een vrije trap van Van Puyvel de binnenkopte: 2-0. In plaats van door te drukken en op zoek te gaan naar de derde tref fer, ging Clinge daarna achteruit lopen en kwam Jong Ambon be ter in de wedstrijd. Vooral Dazz Hitijahubessy pingelde lekker op het middenveld en zocht veelvul dig naar steekpasses. Doelpunten leverde dat niet op voor de Mid delburgers, vooral omdat spits Martin Waisapy het vizier niet op scherp had staan. „We werden toch een beetje nerveus na die vroege voorsprong", verklaarde Van Vlierberghe. „Dan kan je het lastig krijgen tegen een ploeg als Jong Ambon, want voetballen kunnen ze natuurlijk wel." Na de pauze schoot Björn Lange- veld namens de Middelburgers net over, maar tot meer wapenfei ten kwamen ze niet. Aan de ande re kant had Domenique de Bur ger het duel kunnen beslissen, maar hij vond doelman Weshly Nijsse op zijn pad. Tien minuten voor tijd scoorde De Burger als nog, na goed afleggen van Chris Seghers. Jong Ambon eindigde de wedstrijd met tien man na een schandalige overtreding van Wai sapy, die gefrustreerd was nadat scheidsrechter Verhoeven niet floot na een licht vergrijp op hem. Hij zoch de enkel van Sven d'Hoo- ge, vond die ook en kon na zijn tweede gele kaart vertrekken. Het maakte het feest bij Clinge er na afloop niet minder om. Van Vlier berghe: „Na de wedstrijd in Oost burg die.we met 2-3 wonnen, was - I m het vertrouwen groot. We hebben die ploeg altijd als enige concur rent gezien, dus denk ik dat we verdiend kampioen zijn." Voor komend seizoen heeft Van Vlierberghe nog geen club; zijn functie bij Clinge wordt overgeno men door Gino van den Broecke. „Ik laat het op me afkomen. Ik denk wel dat er bij Clinge wat jon- te zijn eerste partij winnend in vijf beurtern en zijn tweede in dertien beurten. De titel was in meerdere opzichten een histo risch gegeven. Henri Tilleman, de man met de meeste Nederlandse titels in de ereklasse achter zijn naam (45), nam in stijl afscheid van de bil- jartsport. Hij stopt ermee. Ook voor Etikon was er een afscheid en wel van de thuishaven, sinds zes jaar was dat Hotel Prinsen in Haarlo. De ploeg verhuist om re denen van de sponsoring naar Rosmalen. Voor Patrick Niessen was het na tien titels bij Frans Bevers, de voormalige sponsor en naamge ver van het team, de twintigste ti tel in totaal en voor Jean Paul de Bruijn de negentiende. Reden ge noeg voor een groot feest in Haar lo. JRC 2-Scheldesport 67-43 (36-9): De strijd om de titel was al snel beslist. In de eerste periode zet ten de Brabantse vrouwen Schel desport op een kansloze 17-4-ach- terstand. Bij de rust liep het ver schil nog verder op. „Na de eerste periode zijn we al afgehaakt. We zijn nooit in ons spel geraakt. Al les zat ook tegen", zei Schelde- sport-coach Martin van Ham. In de derde periode waren er teke nen van herstel en scoorden de Terneuzense basketbalsters twin tig punten. Marjolein Kruijsse scoorde voor Scheldesport de meeste punten (twaalf). Mannen. JRC 2-Scheldesport 64-74 (33-34): Scheldesport speel de een prima wedstrijd en wist zich na de overwinning zeker van behoud in de eerste klasse. De ploeg van speler/coach Marco Op- pewal was slechts met zes spelers afgereisd naar Boxtel, maar toon de zich strijdvaardig. In de derde periode werd volgens Oppewal het verschil gemaakt. Uitblinker Matthijs Kingma was voor de Terneuzenaren topscorer met 33 punten, waaronder zes driepunters. Bas Dieleman scoor de 24 punten in zijn laatste wed strijd voor Scheldesport. gens bij moeten komen, anders gaan ze het lastig krijgen in de derde klasse. Marnix van Sons beek gaat terug naar HW'24 en Michael de Block stopt." Daarnaast is Thomas Leegwater wellicht voor langere tijd uitge schakeld en ook Van Puyvelde twijfelt over zijn toekomst. „Ik ben 29, speel al dertien jaar in het LAMSWAARDE - Voetbalvereniging SDO'63 maakt zich op voor de komst van NAC Breda. Komende zaterdag luistert deze eredivisio- nist, sinds zaterdag zeker van lijfs behoud, het vijftigjarig jubileum van de club uit Lamswaarde op met een wedstrijd tegen de plaat selijke trots. De aftrap is om 17.00 uur. Kaarten voor de wedstrijd kosten tien euro in de voorverkoop en aan de kassa 12,50 euro. Kinderen tot vijftien jaar betalen 7,50 euro en kinderen tot en met vijf jaar mogen gratis naar binnen. De voorverkoop geschiedt bij café De Koning in Lamswaarde, De Hypo theekexpert in Terneuzen, Emté in Kloosterzande en De Hypo theekwereld in Hulst. In de vip-ruimte is een meet greet mogelijk met de NAC-spe- lers. IJzendijke 2-Kapelle 10-1 (9-0). Doel puntenmakers: Yannick van Akker (2), 9 Bo Verduin (2), Dafne van Water schoot (2), Lisa van Iwaarden (2), Ma rieke Schwartz (1), Anne Boidin (1)- Koewacht-IJzendijke 2 0-1 (0-0). Car men Cortvriendt 0-1. Clinge is kampioen door Bob Maes Clinge-Jong Ambon 3-0 (2-0). 3. Davy van Puyvelde 1-0, 8. Chris Seghers 2-0, 80. Domenique de Burger 3-0. Scheidsrechter: A.W. Verhoeven (Lage Zwaluwe). Rode kaart: Martin Waisapy (Jong Am- bon, 2x geel). Aantal toeschou wers: 350. Clinge: Roy Cremers; Dion Wee- maes (80. Bert Buijs), Dominic de Maagt, Martin Leegwater, Michael de Block; Royan Seghers (27. Sven d'Hooghe), Tijs van Peteghem (86. Sjoerd van Campenhout), Percy Verlinden, Domenique de Burger; Chris Seghers, Davy van Puyvelde. door Joop van den Oudenhoven HAARLO - Etikon het topteam waar van biljarter Jean Paul de Bruijn deel uitmaakt is voor de tiende keer op rij kampioen van de eredi visie van de kadercompetitie ge worden. MIDDELBURG - De basketbalsters van Scheldesport gingen zaterdag in een rechtstreeks duel om het kampioenschap tegen JRC 2 met 67-43-cijfers kansloos onderuit. Daardoor is de tweede plaats ach ter de kampioen uit Boxtel in de eerste klasse rayon zuid het hoogst haalbare voor de Terneuzense vrou wen. De mannen van Scheldesport speelden zich dankzij een 74-64-overwinning tegen JRC veilig in de eerste klasse rayon zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74