Zes goals tussen het missen door Alleen wonder kan RCS nog redden Ruud Pennings is dicht bij tweede opeenvolgende kampioenschap TWEEDE KLASSE E ZONDAG 36 SPORT Zeeuws-Vlaamse club heeft lijfsbehoud in tweede klasse niet meer in eigen hand. 1 '-\v; Van een afstandje had Hans Edink wel wat gelijkenissen met Jeroen Verhoeven (lees: een aar dig buikje). Hij rookte in de rust ook rustig een sigaretje langs de lijn, had gewoon een wit shirt aangetrokken zonder nummer, maar eenmaal in zijn doelgebied bleek de 46-jarige doelman van Boshuizen een flinke sta-in-de-weg. Goes ging vanaf minuut één vol in de aanval en creëerde vele kansen, maar het kwam maar niet tot een treffer. „In de vier jaar dat ik bij Goes zit heb ik nog nooit zo veel kansen in één wedstrijd gezien", zei trai- KARAKTERI5T1EIS ner Gérard de Nooijer na afloop. Want met name Sinan Coban, Tom de Bonte en Jonathan Con stansia kregen genoeg mogelijkhe den, maar er werd maar niet ge scoord. De ene keer was het pech (meerdere keren werd de paal ge raakt), de andere keer was het Edink die zijn doel schoon hield of werd er simpelweg naast ge mikt. Boshuizen had daarentegen maar twee pogingen nodig om twee keer te scoren. Na een klein half uur mocht Etkin Zivkara de openingstreffer uit de rebound binnentikken, twee minuten later lobde Mehmet Güngör de bal over doelman Bart van Wuyck huyse. Voor rust trokken Constansia (bal over de keeper) en Dangelo Mar tien (schot in de rechterhoek) de stand gelijk. Na het kwartiertje pauze kwam de thuisploeg voor het eerst op voorsprong. De Bonte legde af op Coban en die bleef dit keer wel rustig: 3-2. Niet veel later mocht wederom Güngör vogelvrij voor Van Wuyckhuyse verschij nen en scoren. Pas een kwartier voor het einde trok Goes de wedstrijd definitief naar zich toe. Uit een vrije trap van meer dan twintig meter scoor de De Bonte zijn eerste van de middag. Nog geen vijf minuten la ter tekende hij met een volley voor zijn zestiende van het sei zoen. Coban verzorgde het slotak koord. De Nooijer wilde na afloop niet al leen naar de vele gemiste kansen wijzen. „We winnen met 6-3 in de hoofdklasse en dat is een goe de prestatie. Ik geloof niet dat de score ooit hoger is uitgevallen." En die positieve gedachte wil hij graag meenemen naar volgende week. Dan wacht het Amsterdam se De Dijk. Door de uitslagen op de andere velden staat Goes na dit weekeinde samen met Nieu- wenhoorn en RKAVV op een ge deelde elfde positie. De Beveland- se zondagclub heeft het beste doelsaldo, maar dat is voor recht streekse degradatie - oftewel plaats dertien - niet van belang. SC 't Zand-RCS 4-1: SC 't Zand was vanaf het begin de bovenlig gende partij en won zonder zich al te veel in te spannen. Halverwe ge leidde de thuisclub al met 2-0, waarna het eerst 4-0 werd voor dat Morad Bobouh op aangeven MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg verzekerde zich door een 3-1-zege op Terneuzen definitief van lijfsbehoud in de tweede klas se en heeft met het laatste compe titieduel in het verschiet beste kansen op deelname aan de na- competitie om promotie naar de eerste klasse. De Zeeuws-Vlamin gen werden onderaan voorbij ge streefd door Groen Wit en staan met één been in de derde klasse. Het contrast na afloop was dan ook groot. De Middelburgers, die bij winst op RCS in de gelegen heid zijn om voor het tweede op eenvolgende jaar te promoveren, vierden uitbundig feest. De rood-zwarten beseften dat het zwaard van Damocles akelig dicht boven het hoofd hangt. „Voor de ze wedstrijd hadden we alles zelf in eigen hand, nu zijn we afhanke- Terneuzen had hier graag gewonnen, maar je moet eens kijken waar wij vandaan komen lijk van anderen", zei Ardian Le- kaj vanuit zijn auto op weg voor een zakenreis naar het buiten land. „We moeten zondag maar één ding doen: winnen. En daar na afwachten wat de rest doet." Zeelandia Middelburg troefde de Zeeuws-Vlamingen af en dompel de de Terneuzenaren in diepe rouw. De Middelburgers reizen zondag af naar Oost-Souburg, waar ten koste van RCS de trek ker kan worden overgehaald. „Ik kan het ook niet helpen dat de wedstrijden tegen de Zeeuwse ploegen op het laatst zijn ge pland", klonk het bijna veront schuldigend uit de mond van trai ner Daan Eikenhout. „Terneuzen had hier graag gewonnen, maar je moet eens kijken waar wij van daan komen. Van de winter ston den we stijf onderaan. We moes ten vooraf nog één punt halen om niet afhankelijk te zijn en nog zes om de periodetitel te winnen. Ik heb gevraagd om te voetballen zo als we al weken doen." De hoofdstedelingen hadden voor rust het initiatief en kwamen door twee fraaie doelpunten tot twee keer toe op voorsprong. Niels Luteijn profiteerde van bal verlies op het Terneuzense mid denveld, bleef Jozué Weever in een duel om de bal de baas, om speelde doelman Dennis Wonder- gem en tekende voor de 1-0. Na de fraaie gelijkmaker van Liam O'Shea (twee man in de rug, uit de draai raak gemikt) zette Rogier Veenstra de thuisploeg op 2-1. Hij schoot, nadat zijn omhaal door Wondergem knap was gekeerd, een afvallende bal in een mêlee van spelers hard en droog binnen. Terneuzen, dat Marciano Lekaj, Jo ris Corijn en Remco van Leeuwen door een schorsing miste en geen beroep kon doen op Mark Verweij (vakantie), kwam na de rust goed uit de kleedkamer. „We wisten geen andere tussenstanden", zei van A-junior Stefan van Neute- gim de eindstand op 4-1 kon bepa len. Voor de thuisclub scoorden Onur Ulusan, Daan van Hal en Serhan Eyupoglu (2x). RCS-trainer Romeo van Aerde had na afloop geen moeite om de nederlaag en de dreigende degra datie te verklaren. „RCS hoort niet in deze tweede klasse thuis", zei hij. „We hebben vanaf de eer ste speeldag tot de laatste onderin gespeeld, omdat we te veel spelers hebben die te weinig voor elkaar over hebben. Ook vandaag had ik maar weer elf spelers beschikbaar en moest ik een beroep doen op drie A-junioren, die een kam pioensfeest in de benen hadden." De smalle selectie resulteerde er in dat RCS voortdurend achter de tegenstander aanliep. „We kregen desondanks best wel kansen", keek Van Aerde terug. Bij Vlissingen stonden gisteren de bloemen al ergens verdekt op gesteld. De club was voorbereid op een scenario dat de twee over gebleven concurrenten in de titel race, TEC en OSS'20, punten zou den verspelen. In het geval van OSS'20 was dat het geval (1-0-ver- lies tegen Desk), maar TEC gaf te gen Geldrop geen krimp (3-1). Het moet daarom voor Vlissingen komende zondag in Zundert ge beuren. Op de slotdag van de com petitie is Moerse Boys de oppo nent, in de wetenschap dat de voorsprong op TEC nog altijd één punt is: 59 om 58. „Ik heb twee maanden geleden al voorspeld dat we in de zestig punten nodig had den voor de titel", zei Pennings. En dan met een glimlach op zijn gezicht: „Ik heb mijn huiswerk dus goed gedaan. Het is in elk ge val een absurde competitie, waar bij je veel punten nodig hebt." De generale repetitie verliep in elk geval goed. Vlissingen speelde tegen Nieuw Woensel bij vlagen als vanouds. De scherpte was er weer, evenals de effectiviteit en de individuele klasse. Hoessein Bouzambou en Abdoe Abdenbi dartelden als jonge veulens over de vleugels, terwijl spits Josimar Pattinama zijn naam als schutter weer waarmaakte. Hij maakte te gen Woensel drie treffers. „We hebben twee wedstrijden een mindere fase gehad", stelde Pen nings, „maar de vorm is terug. Na die mindere periode hebben we bij elkaar gezeten en hebben we gezegd dat we het moesten afma ken. Dat betekent dus scherp trai nen en je taak uitvoeren. De groep heeft dat prima opgepakt." VC Vlissingen-Nieuw Woensel 6-0 (1-0). 10. Abdoe Abdenbi 1-0, 46. Sa- lim Ben Sellam 2-0, 55. Josimar Patti nama 3-0, 56. Josimar Pattinama 4-0, 71. Josimar Pattinama 5-0, 85. Said Bouzambou 6-0. Scheidsrechter: Y. Durgunsu (Vlaardingen). Aantal toe schouwers: 450. "af door Mitchell Minnaard GOES - „Hoe laat wordt de samen vatting van deze wedstrijd uitge zonden?", vroeg Boshuizen-goalie Hans Edink zich gistermiddag hard op af. „Ik zal er waarschijnlijk vaak genoeg in voorkomen." De aanval lers van hoofdklasser Goes hadden er, zeker in de eerste helft, alle moeite mee om de 46-jarige doel man te verschalken. Na een 2-0-achterstand begon het te lo pen en kwam de thuisploeg nog zes keer tot scoren: 6-3. Goes-Boshuizen 6-3 (2-2). 28. Et- kin Zivkara 0-1, 30. Mehmet Güngör 0-2, 35. Jonathan Constan- sia 1-2,43. Dangelo Martien 2-2, 52. Sinan Coban 3-2, 61. Mehmet Güngör 3-3, 75. Tom de Bonte 4-3, 79. Tom de Bonte 5-3, 90. Si nan Coban 6-3. Scheidsrechter: M.K. Rampersad (Rotterdam) Gele kaarten: Shibi Rojer, Hans Edink en Levi Marengo (allen Boshui zen). Aantal toeschouwers: 120 Goes: Bart van Wuyckhuyse; Trung Tran, Frits Paap (80. Shan non Braafhart jr.), Sherief Tawfik, Roycel James; Jonathan Constansia (80. Ray Kroon), Raymond Wolff (86. Arsham Haghayegh), Gert-Jan Tierie, Dangelo Martien; Tom de Bonte, Sinan Coban. door Eddy van der Hooft TILBURG - Voor RCS lijkt het doek in de tweede klasse van het zon dagvoetbal gevallen. De ploeg van trainer Romeo van Aerde ging gis termiddag hard onderuit bij SC 't Zand (4-1) en kan op de laatste speeldag directe degradatie alleen voorkomen als er een wonder ge beurt. Alleen als RCS zelf van Zee- landia Middelburg wint, Terneuzen niet wint, en Groen Wit bij Sarto verliest, wacht de Souburgers een beslissingswedstrijd voor de nacom- petitie. Terneuzen in mineur door Peter van Kouteren Daan Eikenhout door Jan Dagevos VLISSINGEN - Een jaar na dato lonkt een nieuwe titel. Ruud Pennings werd vorig voetbalseizoen met Zee landia Middelburg op de laatste speeldag kampioen van de derde klasse en komende zondag gaat de trainer met Vlissingen, ook al op de slotdag, op voor het kampioen schap in de eerste klasse C. Twee op een rij dus. „Dat is een leuke bij komstigheid", zei Pennings giste ren na de 6-0-zege op Nieuw Woensel, „maar belangrijker is dat Vlissingen na 24 jaar weer terug kan keren in de hoofdklasse."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70