Axel maakt nog kans op periode Selectie van Zaamslag krijgt steeds meer vorm 34 SPORT HOOFDKLASSE Kampioen Hoek gaat in laatste thuiswedstrijd van het seizoen onderuit tegen RWH: 0-1. Nieuwland - FC Axel 0-5: De Axelse ploeg maakte voor rust al korte metten met Nieuwland, want na één helft stond het al 0-4. Urmeion Martis opende de score waarna Marco Plasschaert er 0-2 van maakte. Uit een door Maik de Wolf benutte strafschop werd het 0-3 en daarna zorgde hij ook voor de 0-4. In de tweede helft was De Wolf met een af standschot nogmaals trefzeker. Spui - DFS 1-6: Voor rust opende Orlando Monteiro Brito de score, maar kwam Spui via Ad Verlinde aan de 1-1. Na rust lukte er niets meer bij Spui. Wouter van den Berge zette DFS op 1-2 en door goals van Jeroen Grefkens en Koen van den Berge werd het 1-4. Wouter van den Berge en Jens van den Berg tilden de score naar de ruime 1-6. HOEK - Hij zag na afloop van het duel Hoek-RWH (0-1) zijn kans schoon. Voorzitter Rien van Mee- rendonk nam zaterdag tijdens de huldiging van de hoofdmacht het woord, richtte zich tot burgemees ter Jan Lonink en hield een vurig pleidooi voor de aanleg van een kunstgrasveld. „Dan kunnen we een waardige topklasser worden", stelde de preses van de Zeeuws-Vlaamse kampioen. Hoek en de gemeente Terneuzen zijn al langer in overleg met el kaar. Uit een onderzoek van een adviesbureau is gebleken dat de accommodatie aan renovatie toe is. Speerpunt daarbij zijn de kleed kamers en de aanleg van een kunstgrasveld. Nu Hoek drie we ken geleden de titel veroverde in de hoofdklasse B van het zaterdag- KARAKTERISTIEK voetbal en toetreedt tot de top klasse, het hoogste amateurni veau, wordt de roep om kunstgras alleen maar luider. De onder grond is van levensbelang, vinden ze bij de Zeeuws-Vlaamse club. Het stelt de eerste selectie in staat om altijd onder goede omstandig heden te trainen en te spelen. Burgemeester Jan Lonink, verge zeld door sportwethouder Jack Be gijn, wilde en kon zaterdag geen toezeggingen doen. Het is een po litiek vraagstuk. Bovendien liggen de middelen in de huidige tijd niet voor het oprapen. „Maar de boodschap is duidelijk", zei Lo nink. „Samen met de vereniging en de sponsors kijken we naar een oplossing. We zetten in op een goede accommodatie." De duidelijkheid moet er in elk geval binnen enkele weken komen. „Ik ben er niet negatief over", zei Van Meerendonk. Zaterdag werd er nog gewoon op natuurgras gespeeld. Hoek werkte tegen RWH de laatste thuiswed strijd af. Een ontmoeting waarin de thuisclub nogmaals zijn kwali teiten wilde etaleren. „Ik ben een winnaar en ik wil altijd winnen", zei trainer Kenny Verhoene. Wat dat betreft werd de ontmoe ting, zeker in de eerste helft, een verzoeking voor de oefenmeester. De spelers wilden wel, maar het liep in de eerste helft niet bij Hoek. Het tempo lag te laag en er werd veel te weinig druk naar vo ren ontwikkeld. RWH kon hier door eenvoudig opbouwen en in de 34e minuut zelfs de leiding ne men. Julian Agatowski haalde van buiten het strafschopgebied uit en zag de bal laag in de hoek ver dwijnen, ook al omdat doelman Jordi de Jonghe het zicht werd ontnomen. Na de pauze bleven bij Hoek Bir gen Martens en Gert-Jan van Lei den achter in de kleedkamer. De laatste kon weinig goed doen in de ogen van arbiter Van de Rest. Hij kreeg voor een onschuldig ver grijp geel en werd naderhand voor elk akkefietje teruggefloten. Voor de Middelburger was het daarom beter dat hij werd gewis seld, al was het alleen maar om aan een tweede gele kaart te ont komen. Met Aaron de Witte en Gilles Pot tie als verse krachten joeg Hoek in het tweede bedrijf op de gelijk maker. Nick de Groote en Kyle Doesburg waren er met schoten Daartegenover staat het vertrek van Ivo Verstraeten naar FC Axel. Mario de Fouw stopt en het is al langer bekend dat de talentvolle doelman Mitchell Braafhart Zaam slag verruilt voor zijn oude club Hoek. Het keepersprobleem hoopt Zaamslag op te lossen met routi nier Guido Vinke, die vorig jaar en de eerste wedstrijden van dit seizoen bij de zaterdagclub in het doel stond. Mocht Vinke er niet op ingaan, dan is volgens trainer Hubert van den Hemel een optie om doelman Kevin Wissel van Hoek 2 naar Zaamslag terug te ha len. Ook heeft men met Gijs Dekker een talentvolle doelman achter de hand. Aanvankelijk leek Bart Cor- stanje, die eerder voor Zaamslag uitkwam, de opvolger van Braaf- hart te worden. De doelman van zondag-derdeklasser Philippine gaat echter bij Hoek in een lager elftal voetballen. Van den Hemel wil er het liefst nog drie spelers bij, omdat de se lectie dit seizoen te smal is geble ken. Bart Rijckaert was in beeld bij Zaamslag, maar de middenvel der koos ervoor om bij FC Axel te blijven. Michiel Standaert komt volgend voetbalseizoen uit voor HW'24, dat nog volop in de race is voor promotie. De middenvelder is afkomstig van FC Axel. MIDDELBURG - FC Axel is in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal nog in de race voor een perio- detitel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg, die zaterdag van Nieuwland won (5-0), moet dan op de slotdag wel koploper Arnemuiden verslaan en hopen dat de concurrentie punten laat liggen. De Noormannen - Walcheren 4-0 (1-0). Erwin Pouwelse 1-0, Dylan Mal- jers 2-0, Mark Minderhoud 3-0 en 4-0. Veere - VCK 1-3 (0-1). Erik Goudt 0-1, Jurrian van der Meulen 0-2, Wou ter Koster (strafschop) 1 -2, Dig Be- suijen 1 -3. Nieuwdorp - Heinkenszand 3-1 (1-1). Janick van As 1-0, Dennis Krij ger 1-1, Martijn de Goffau 2-1, Ruud la Grand 3-1. Oostkapelle - MZC'11 0-1 (0-0). Cor- né Schilperoort 0-1. Arnemuiden-Domburg: 1-0 (1-0). 6. Colin van Koeveringe 1-0. Jannick Schaier (Arnemuiden) mist penalty. Arnemuiden begint aan de laatste ronde met een voorsprong van twee punten op MZC'11. Roep om kunstgras door Jan Dagevos Hoek-RWH 0-1 (0-1). 34. Julian Agatowski 0-1. Scheidsrechter: R. A. van der Rest (Dordrecht). Gele kaart: Gert-Jan van Leiden, Reguil- lo Vandepitte, Aaron de Witte, Ur- vin van Hekelen (allen Hoek), Guy- tano dos Santos (RWH). Aantal toeschouwers: 625. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld (79. Urvin van Hekelen), Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Gert-Jan van Leiden (46. Aaron de Witte), Birgen Mar tens (46. Gilles Pottie), Ibrahim Eryürük, Kyle Doesburg en Nick de Groote. door Aector Dooms ZAAMSLAG - De selectie van voet balclub Zaamslag wordt voor vol gend seizoen versterkt met Hylke Stroo. De verdediger is afkomstig van zondagclub Aardenburg. Zaamslag-aanvaller Mario de Fouw (met aanvoerdersband) zoekt een opening in de verdediging van Pelikaan. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68