Wegwerk en hinder op de A58 Verhaal uit eerste hand schept een band op 4 mei' PvdA wil rijksgeld voor sanering Thermphos ZEELAND 19 66 Tachtig procent van onze toeloop is van reformatorische huize Opvarenden primitieve boot gered uit Schelde MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei en juni onderhoud uit aan de A58 in Zeeland. In een aantal opeenvolgende periodes zullen verschillende weggedeel ten en op- en afritten afgesloten zijn. Verkeer wordt lokaal omge leid. De omleidingen worden aan gegeven met gele borden langs de weg. Weggebruikers dienen reke ning te houden met extra reistijd. Het onderhoud betreft met name het vernieuwen en repareren van het asfalt op de weg. De werkzaamheden worden op verschillende momenten op ver schillende plekken op de A58 uit gevoerd. In de weekeinden van vrijdag 9 mei tot en met zondag 11 mei en van vrijdag 16 mei tot en met zon dag 18 mei is er in de richting van Bergen op Zoom en Vlissingen hinder tussen Kruiningen en 's Gravenpolder. In de richting van Vlissingen en Bergen op Zoom is er hinder van vrijdag 23 mei tot en met maan dag 26 mei 's morgens vroeg tus sen 's Gravenpolder en Kruinin gen en van dinsdagvond 3 juni tot en met donderdagochtend vroeg tussen Yerseke en Rilland. Verder wordt er gewerkt van maandag 2 juni tot donderdagochtend vroeg tussen Vlissingen en Middelburg. ZIERIKZEE - Ninette Slagter is een van de Zeeuwen die iets aan gasten/toeristen kunnen vertellen over hun directe of favoriete om geving. Ze woont aan het Haven park in Zierikzee, in een deel van een vijftiende-eeuws voormalig stadspaleis. Ze deelt als VW-gids de begane grond en het souter rain soms wel eens met bezoekers als ze rondleidingen door Zierik zee verzorgt. Daarom sprak het project 'Ontmoet een Zeeuw' van de VW Zeeland haar wel aan. „Het gaat om maximaal zes perso nen, waar je een afspraak mee maakt. Die laat ik dan wat van de inrichting van het pand zien, bij voorbeeld de oude kolenkachel en pilaren die nog in oude stijl zijn. Ook bijzonder zijn de achttiende en negentiende-eeuwse plafonds. Echt een stukje historisch Zierik zee", vertelt ze. Ook vanaf de bui ten kant is genoeg over het pand te vertellen. Vroeger was het on derdeel van een groter geheel, maar rond de vorige eeuwwisse ling was er niet zo veel geld in Zie rikzee en is een stuk gesloopt en stuur van Reimerswaal. Met ho ning krijgen we meer voor elkaar dan met azijn." Het besluit om de herdenking op 3 mei te houden is genomen door het herdenkingscomité. Volgens woordvoerder Sjaak van Loo staat het iedereen vrij op 4 mei te her denken. „Wij stonden als comité voor een dilemma. Het gaat ons helemaal niet om de zondagsrust maar tachtig procent van onze toe loop is van reformatorische huize. En de belangstelling voor de her denking is nog steeds groeiende. Als we de herdenking toch op zondag zouden doen, zouden we het merendeel van de toeloop zijn kwijtgeraakt. Hoe ik dat weet? Als je al 48 jaar in Kruinin gen woont, heb je voldoende voelsprieten ontwikkeld om dit soort signalen op te vangen." Van Loo wil niet dat er tweespalt ont staat in het dorp. „Tien jaar is niet herdacht in Kruiningen. Wij zijn •nu vier jaar bezig maar hebben die groep veteranen nooit gezien. Ik vermoed daarom dat er sprake is van een vooropgezet plan." het geheel in delen opgesplitst. Bijzonder is verder dat Lodewijk Napoleon in 1809 nog vier nach ten in het pand heeft doorge bracht. „Mensen vinden het leuk om dergelijke dingen te horen en iets te weten te komen over de ge schiedenis van Zierikzee. Dan is het leuk om in een klein gezel schap zoiets uit te wisselen en te kunnen vertellen." Voor de gasten is het een unieke ervaring. Ze kunnen vertellen dat ze in een authentiek historisch Zeeuws pand binnen zijn ge weest en hebben de informatie over dat stadspaleis uit eerste hand gekregen. Dat schept een band met Zeeland. De aanleiding voor de vragen van De Vries is een bericht in de krant met "als kop 'Alarm over deal Thermphos'. Hij wil ook de mening van de minister weten over het oordeel van de Europese Commissie om geen geld beschik baar te stellen voor het schoonma ken van dat zwaar vervuilde ter rein, terwijl een verbod op het dumpen van goedkoop fosfor uit Kazachstan juist geleid heeft tot het faillissement van Thermphos. Verder is De Vries benieuwd hoe Kamp denkt over de verantwoor delijkheid van de provincie Zee land en Zeeland Seaports ten aan zien van een oplossing voor dat terrein, gelet op de financiële si tuatie van de provincie en de fi nanciële draagkracht van Zeeland Seaports. De Vries in zijn schriftelijke vraag aan de minister: „Wat is naar Uw opvatting de beste oplossing voor de sanering van het vervuilde ter rein van Thermphos in Vlissin gen?" Medewerkers van het Schelde Coördinatie Centrum zagen het opmerkelijke vaartuig dobberen in de directe nabijheid van de vaargeul. Gealarmeerd strandwachten heb ben de opvarenden uitgelegd dat het zeer gevaarlijk is met een der gelijk vaartuig dicht in de buurt van de vaargeul te komen. De betrokkenen droegen geen red dingsvesten. Gezien de huidige zeewatertemperatuur (13 graden) had het slecht met hen kunnen af lopen als ze overboord waren ge raakt. De opvarenden beloofden de strandwachten niet meer met hun drijvende object de Wester- schelde op te varen. Executieverkoop MAANDAG 5 MEI 2014 I Wie wil toeristen kennis laten maken met mooie plekjes in Zeeland, mooie verhalen over deze provincie of interessante feiten, bijvoorbeeld over de hoog te van de duinen op Walcheren, foto Lex de Meester Mensen vinden het leuk iets te weten te komen van de geschiedenis van Zierikzee. Sjaak van Loo I Ninette Slagter vertelt over de ge schiedenis van haar huis. DEN HAAG - Het PvdA-Tweede Ka merlid Albert de Vries heeft aan mi nister Henk Kamp van Economi sche Zaken gevraagd of er rijksmid delen beschikbaar kunnen worden gesteld voor de sanering van het Thermphos-terrein. VLISSINGEN - De strandwacht Vlis singen heeft gistermiddag rond half drie in samenwerking met de reddingboot Arie Smit twee men sen uit het water van de Wester- schelde gehaald die in een zelfge maakt bouwsel van acht speciekui- pen naar het strand peddelden. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53