WHS eindelijk tweedeklasser ondanks verlies Oostkapelle dicht bij nacompetitie Kapelle kan zomaar overal naast grijpen SPORT 41 Gedurende de tweede helft keken die stafleden van de bezoekers nog een paar keer op hun telefoon om te checken of de tussenstand in Zevenbergschen Hoek hen nog gunstig gezind was. DHV was in middels uitgelopen naar 6-o en dus was het resultaat van WHS in het duel met The Gunners niet be langrijk meer. Vijf minuten voor tijd stond de hele bank van de Sint-Annalanders al klaar om het veld te bestormen en feest te vie ren. Dat ze met 2-1 achter ston den, interesseerde hen niet meer. Even later kon de champagne dan eindelijk ontkurkt worden. De Nijs en zijn mannen renden het veld op en de terreinknecht van The Gunners had de muziekinstal latie ter beschikking gesteld. Eindelijk is WHS weg uit de der de klasse. Want de Thoolse ploeg leek zowat vergroeid met dit ni veau. Al sinds 1998 komt de ploeg in derde klasse uit. Zestien seizoe nen lang. Dus was de opluchting groot. Eindelijk weer tweedeklas sevoetbal in Sint-Annaland. Half Stalland was naar Breda afgereisd om bij het mogelijke feest aanwe zig te zijn. En die reis was niet voor niets gemaakt. De Nijs lach te. „Ja, ik denk dat het rustig was in het dorp." Die rust zal zaterdagavond ver te zoeken zijn geweest. De ploeg kreeg een rondrit op de platte kar. „Daar gaan we van genieten", al dus de trainer. Dat hij in Breda verloren had, dat was hij al lang vergeten. „Kampioen word je im mers over een heel seizoen", luid de zijn uitleg. In dat seizoen kwam WHS al snel bovenaan te staan. „Dat zorgde wel voor wat stress. Wij als begeleiding wilden die druk wegnemen, want de titel was geen doelstelling. Maar de ploeg legde zichzelf wel die druk op." En WHS beloonde zich uit eindelijk met de titel. Een onmisbare schakel in kam pioensteam WHS was toch wel Arvin de Witte. De nummer tien schoot tegen The Gunners doel punt nummer 26 binnen en miste bij 2-1 vanaf elf meter de kans om er 27 van te maken. „Hij is een pa- reltje voor ons", aldus De Nijs over zijn 23-jarige aanvallende middenvelder. „Hij verdient het om een niveautje hoger te spe len." gende week bij Bevelanders er nog vol voor gaan." Achteraf kon hij niets anders dan concluderen dat het voor hem, thuis tegen SKNWK, nog een spannende slot dag wordt. Vlissingen gaat voor de vierde plaats, maar voor Oostkapelle-MZC'11 0-1: MZC'11 sloeg opnieuw laat toe. Na een ge lijk opgaand duel, met kansen over en weer, leken beide ploegen af te stevenen op een doelpunt loos gelijkspel. In de 88e minuut besliste Corné Schilperoort echter anders toen hij na een voorzet vanaf links doel trof. De Noormannen-Walcheren 4-0: De Noormannen speelde zich door de zege veilig. Erwin Pouwelse scoorde voor rust de 1-0. Na de pauze liet De Hoorman- ZSC62 is de spanning er af. „Op basis van het hele seizoen zijn wij de terechte kampioen", besloot ZSC-aanvoerder Jos Erades. nen eerst de nodige kansen lig gen, maar Dylan Maljers zorgde voor de bevrijdende 2-0. Na een goede combinatie maakte Mark Minderhoud de 3-0 en na een uit gespeelde aanval tekende hij ook voor 4-0. Spui-DFS 1-6: Voor rust opende Orlando Monteiro Brito de score en kwam Spui via Ad Verlinde aan de 1-1. Na rust lukte er niets meer bij Spui. Wouter van den Berge zette DFS op 1-2 en door goals van Jeroen Grefkens en Koen van den Berge werd het 1-4. Wouter van den Berge en Jens van den Berg tilden de score naar 1-6. Veere-VCK 1-3: Een duel om des keizers baard. Via Erik Goudt kwam VCK op 0-1. In de 76e mi nuut zorgde Jurrian van der Meu- len voor de 0-2. Via Wouter Kos ter kwam Veere uit een penalty, na hands bij VCK, in de 82e mi nuut terug tot 1-2. Een minuut la ter gooide Dig Besuijen met een mooi schot de wedstrijd alsnog in het slot: 1-3. Nieuwland-FC Axel 0-5: De Axel- se ploeg maakte voor rust korte metten met Nieuwland. Na één helft stond het al 0-4. Urmeion Martis opende de score waarna Marco Plasschaert er 0-2 van maakte. Uit een door Maik de Wolf benutte strafschop werd het 0-3 en daarna zorgde hij ook voor de 0-4. In de tweede helft was De Wolf met een afstandschot nog maals trefzeker. Nieuwdorp-Heinkenszand 3-1: Nieuwdorp kende een bliksem- start, want via Janick van As kwam het in de tweede minuut al op 1-0. Daarna zakte de thuis ploeg wat terug en kopte Dennis Krijger Heinkenszand naar de 1-1. Vanaf de aftrap van de tweede helft bezorgde Martijn de Goffau Nieuwdorp opnieuw een voor sprong. Kevin Joosse raakte daar na de lat, maar via Ruud la Grand werd het alsnog 3-1. DHV-Kapelle 6-0: Een kansloze nederlaag voor Kapelle. DHV was sterker en profiteerde optimaal van de offday bij de bezoekers. Bij de thuisploeg was Elias Mourigh met vier treffers de uitblinker. Kruiningen-Seolto 6-3: Lennart van de Berge opende de score en Thomas Paauwe kopte de 2-0 bin nen. De 3-0 kwam vanaf elf meter via Lars Steendijk. Na de 4-0 van Wouter Veerhoek kwam Seolto te rug tot 4-2. Van de Berge zorgde voor 5-2 en 6-3. Noad'67-Krabbendijke 3-2: Krab- bendijke had het meeste balbezit, maar de thuisploeg schoot een maal vaker raak. De openingstref fer van Jouko Gorissen werd door Elco Jansen tenietgedaan. In een kort tijdsbestek werd het 3-1 via Lars Steijn en Jeroen Verwijs. Ver der dan de 3-2 van Armin de Bat kwam Krabbendijke niet meer. Halsteren-Yerseke 3-6: Yerseke profiteerde in het tweede bedrijf van de geboden ruimte. Na de 3-3 van Miguel Mpanda (Halsteren) liep de ploeg door twee treffers van Arjen de Koeijer uit naar 3-5. Het slotakkoord was voor Arjen Dingemanse. Voor rust scoorden Rody Bakker (1-1), Lars Beenhak ker (2-2) en De Koeijer (2-3) voor Yerseke. Wemeldinge-Kogelvangers 1-5: De thuisploeg speelde slap en Ko gelvangers speelde om de nacom petitie te ontlopen. Gisbert Smit maakte 0-1 en Daan Grotenboer 0-2. Pieter Bolle deed de hoop heel eventjes terugkeren met zijn aansluitingstreffer, maar Kogel vangers stelde snel orde op zaken met drie doelpunten. MAANDAG 5 MEI 2014 door Dennis Kas BREDA - Omstreeks half vier nam Erwin de Nijs, trainer van WHS, plaats in zijn dug-out voor de twee de helft. Eigenlijk wist hij toen al dat de champagne koud gezet kon worden. Zijn ploeg leidde met 0-1 (door een doelpunt van topscorer Arvin de Witte) en directe concur rent Kapelle stond bij rust met 3-0 achter bij DHV. „We moeten het nog wel even doen", vertelde hij voordat hij zich richtte op de twee de helft. Zijn stafleden bekenden dat dit antwoord wel erg politiek correct was. 'WHS is na 33 jaar eindelijk weer kampioen'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats ZSC'62 viert het kampioenschap van de vierde klasse A uitbundig na de 3-1-overwinning op eigen veld tegen Vlis- singen. foto Ronald den Dekker door Robin Hamelink MIDDELBURG - Kapelle bewees zich zelf een slechte dienst in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. Door de 6-0-nederlaag dreigt de club die lang meestreed voor het kampioenschap zelfs de nacompeti tie mis te lopen. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Oostkapelle is on danks, of eigenlijk dankzij, een 1 -O-nederlaag tegen MZC11 nog volop in de race voor een periodeti- tel in de derde klasse A. De ploeg eindigt als vierde en alleen FC Axel kan op papier Oostkapelle nog van de nacompetitie afhouden. Daar voor moet FC Axel de laatste perio de voor zich opeisen. ZSC'62 - Vlissingen 3-1 (0-0). 58. Mark Provoost 1 -0 (strafschop), 68. Barry van der Stel 2-0, 73. Lionel Lord 2-1, 90+2. Arjan Smalheer 3-1. Scheidsrechter: H.C. Verhoeff (Alblas- serdam). Gele kaart: Marienello Tita- ley, Virhu Bhoelay en Sigmar Martien (allen Vlissingen). Aantal toeschou wers: 225. 14 Na een ongeslagen reeks van veertien wedstrijden verloor Kapelle nu voor de tweede keer op rij. De club is nu afhankelijk van DHV of het de nacompetitie nog zal halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41