Luctor'88 laat kans liggen in Hoeven Zeelandia Middelburg heeft nog één zege nodig f I SPORT 37 Hoeven-Luctor'88 2-1: Ondanks het verlies tegen Hoeven heeft Luctor'88 het ontlopen van direc te degradatie nog in eigen hand. De bezoekers kwamen in de eer ste helft op voorsprong door Rut- ger van Rossum. De aanvaller nam een voorzet in één keer op zijn slof, waardoor de Bevelan ders met 0-1 de rust in gingen. In de zeventigste minuut maakte Niels Buijs de verdiende gelijkma ker. De ploeg uit Heinkenszand leek een punt uit Hoeven mee te nemen, maar in de slotseconden ging het toch nog mis. Een diepte pass van Hoeven leek over de ach terlijn te rollen, maar Jean-Marie Frerichs gooide er nog een laatste sprint uit. De Luctor'88-goalie was uit positie, waardoor Frerichs de bal vanaf de achterlijn in het le ge doel wist te schuiven. Hontenisse-Cluzona 2-4: Hoewel de eerste kans voor Hontenisse was (schot Van den Dries), had Cluzona in de eerste helft de over hand. Na een kwartier opende Ru ben Maas met een afstandsschot de score (0-1). Vijftien minuten la ter verdubbelde Barry Perk de marge. Tien minuten later leek Maas het duel in het slot te gooien door de 0-3 te maken. Op aangeven van Dennis Malcontent zorgde de Kris van Meele na de rust voor de 1-3. Twee minuten la ter stelde Ruben Maas orde op za ken: 1-4. Dennis Malcontent zorg de voor de 2-4. Virtus-HW'24 0-2: Na een uur opende Joost van Damme de sco re. Vanaf de rand van het straf schopgebied zorgde hij voor de 0-1. Een kwartier later gooide Van Damme het duel in het slot. Uit een voorzet van Evert van den Berg frommelde hij de bal in het Virtus-doel. Door de overwin ning van Cluzona blijft het ver schil tussen HW'24 en Cluzona één punt in het nadeel van de Zeeuws-Vlamingen. Philippine-Kruisland 8-4: Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Dat was te zien aan de wedstrijdopvatting, want zo wel Philippine als Kruisland speel de vol op de aanval. Ruben van der Meulen, Robin Lammertijn en Maarten van Hecke waren voor Philippine tweemaal trefze ker. Nick Claassen en Dennis de Nooijer scoorden eenmaal. Aardenburg-Rood Wit W 0-6: In de eerste helft deed Aarden burg weinig onder voor de bezoe kers (0-1). In de tweede helft was het eenrichtingsverkeer. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg verzekerde zich door een 3-1-zege op Terneuzen definitief van lijfsbehoud in de tweede klas se en heeft met het laatste compe titieduel in het verschiet beste kansen op deelname aan de na- competitie om promotie naar de eerste klasse. De Zeeuws-Vlamin gen werden onderaan voorbij ge streefd door Groen Wit en staan met één been in de derde klasse. Het contrast na afloop was dan ook groot. De Middelburgers, die bij winst op RCS in de gelegen heid zijn om voor het tweede op eenvolgende jaar te promoveren, vierden uitbundig feest. De rood-zwarten beseften dat het zwaard van Damocles akelig dicht boven het hoofd hangt. „Voor de ze wedstrijd hadden we alles zelf in eigen hand, nu zijn we afhanke lijk van anderen", zei Ardian Le- kaj vanuit zijn auto op weg voor een zakenreis naar het buiten land. „We moeten zondag maar één ding doen: winnen. En daar na afwachten wat de rest doet." Zeelandia Middelburg troefde de Zeeuws-Vlamingen af en dompel de de Terneuzenaren in diepe rouw. De Middelburgers reizen zondag af naar Oost-Souburg, waar ten koste van RCS de trek ker kan worden overgehaald. „Ik kan het ook niet helpen dat de wedstrijden tegen de Zeeuwse ploegen op het laatst zijn ge pland", klonk het bijna veront schuldigend uit de mond van trai ner Daan Eikenhout. „Terneuzen had hier graag gewonnen, maar je moet eens kijken waar wij van- daan komen. Van de winter ston den we stijf onderaan. We moes ten vooraf nog één punt halen om niet afhankelijk te zijn en nog zes om de periodetitel te winnen. Ik heb gevraagd om te voetballen zo als we al weken doen." De thuisploeg speelde net als Ter neuzen met veel druk naar voor en voetbalde zich het best onder de druk van de opponent uit. „We trainen drie keer in de week, dat werpt misschien toch zijn vruchten af', verwees de trainer naar het overwicht in de slotfase, waaruit ver in de toegevoegde tijd de beslissende derde treffer werd gemaakt. Dit is een fantastische, jonge groep, die ik elke trainer zou gunnen." De hoofd stedelingen hadden voor rust het initiatief en kwamen door twee fraaie doelpunten tot twee keer toe op voorsprong. Niels Luteijn profiteerde van bal verlies op het Terneuzense mid denveld, bleef Jozué Weever in een duel om de bal de baas, om speelde doelman Dennis Wonder- gem en tekende voor de 1-0. Na de fraaie gelijkmaker van Liam O'Shea zette Rogier Veenstra de thuisploeg op 2-1. Hij schoot, na dat zijn omhaal door Wondergem knap was gekeerd, een afvallende bal in een mêlee van spelers hard en droog binnen. „We stonden met 2-1 voor, maar bleven op het middenveld te veel voor de bal voetballen", vond Eikenhout. Zeelandia Middelburg sloeg pas in de toegevoegde tijd beslissend toe. Niels Luteijn stuurde Alberto Conde Morgado op links weg. Diens voorzet op maat werd door Dennis Kovacevic verzilverd: 3-1. Zeelandia Middelburg-Terneuzen 3-1 (2-1). 14. Niels Luteijn 1-0, 33. Liam O'Shea 1-1, 38. Rogier Veenstra 2-1, 90+2. Dennis Kovacevic 3-1. Scheidsrechter: P.M.G. Govers (Til burg). Gele kaart: Bart van den Hemel (Terneuzen), Jorn Soethout (Zeelandia M). Aantal toeschouwers: 275. nen en je taak uitvoeren. De groep heeft dat prima opgepakt." Die saamhorigheid kenmerkt het huidige Vlissingen. Werd de ploeg vorig seizoen nog door in terne strubbelingen verscheurd, deze jaargang vormt de selectie een hecht geheel. „In Zeeland hield aan het begin van de compe titie niemand rekening met ons", aldus Pennings. „Daar hebben we van geprofiteerd en heeft ons wel sterker gemaakt. Veel mensen dachten ook dat het niks met Vlis singen kon worden, omdat we nogal wat zaalvoetballers in de ge lederen hadden. Maar we hebben juist laten zien dat Groene Ster en Vlissingen elkaar versterken." De 6-0 van gistermiddag was mis schien wel het beste bewijs voor die theorie. Via een speelse combi natie door het midden, met de techneut Abdoe Abdenbi in<ie hoofdrol, werd de eindstand vast gelegd. Said Bouzambou, die even daarvoor was ingevallen, maakte het karwei na de fraaie assist (bal letje breed) af. Hij aaide de bal, gooide er nog een schijnbewe ging uit en schoof de bal vervol gens in de korte hoek. Abdenbi had in de eerste helft in de tiende minuut het bal geopend. Hij schoot raak uit de rebound, nadat de doelman de bal na een hard schot van Pattinama niet onder controle kreeg. Na rust sloeg Vlis singen keihard toe. Salim Ben Sel- lam zorgde in de 46e minuut voor 2-0. Hierna profiteerde Patti nama van twee missers van de keeper. Eerst liet doelman Roel Meyers de bal knullig onder zijn voet gaan (3-0) en een minuut la ter schoot hij tegen het lichaam van de spits op (4-0). Pattinama liet daarna in de 71e mi nuut zijn derde van de middag aantekenen, waarna Saïd Bouzam bou voor het fraaie slotakkoord zorgde. „Deze wedstrijd was een finale", zei trainer Pennings. „Vol gende week is er weer een finale, en dan met een mooie prijs hope lijk." MAANDAG 5 MEI 2014 door Len Wolters MIDDELBURG - Het gat tussen degra datiekandidaten Luctor'88 en Hon- tenisse blijft twee punten in de der de klasse A van het zondagvoetbal. Luctor'88 verloor met 2-1 van Hoe ven, terwijl Hontenisse het onder spit delfde tegen koploper Cluzona (2-4). HW'24 heeft door de 2-0-ze- ge op Virtus nog altijd kans op de titel. Met een overwinning in de slotwedstrijd tegen Philippi ne dwingt Luctor'88 nacom- petitie af voor lijfsbehoud. door Peter van Kouteren ~*1 Na de winterstop heeft Zeelandia Middelburg twee keer verloren: van WSC en Halsteren. M*.r W ÏI V V iiv - I Doelman Roel Meyers van Nieuw Woensel blundert en spits Josimar Pattinama kan profiteren. De spits van VC Vlissingen maakte gistermiddag drie tref fers. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37