Marquez haalt winstpercentage van 36 procent SPORT 33 It 13 Integendeel. Voor Marquez zijn trips naar de circuits mogelijkhe den zich te verbeteren. Hij rijdt toch echt op dezelfde machine als Dani Pedrosa (gisteren derde) maar haalt uit de Honda RC213V met zijn rijstijl en perfectie veel meer dan zijn teamgenoot. Daar komt bij dat het jonge-hondenge- drag van 2013, met links en rechts een butsje of een valpartijtje, dit seizoen achterwege is gebleven. In ieder geval in de eerste vier ra ces. Misschien is het gemak waar mee Marquez zich op zijn motor beweegt wel een teken van een steeds betere band tussen mens en machine. Gisteren passeerde hij in Jerez Valentino Rossi door domweg later te remmen dan de Italiaan, die daardoor zijn eigen bocht niet meer kon rijden en Marquez moest laten gaan. Aan het einde lag Rossi (tweede) nog maar anderhalve seconde achter, maar dat kwam vooral doordat Marquez de zege veilig naar huis reed. Tijdens de race had Marquez Ros si met gemak op meerdere secon den gezet. De Italiaan, vorig jaar voor het laatst nog eens winnaar tijdens de TT van Assen, had geen verweer. „We zijn op dit moment minder snel," zei de negenvoudig wereldkampioen achteraf. Treu ren deed Rossi niet. „Ik ben heel erg happy met de tweede plaats. Jerez is een favoriet circuit voor me en sinds 2010 had ik hier niet meer op het podium gestaan." Als hij de komende weken vaker hap py is, neemt de kans toe dat Ros si, die zo ongeveer ten tijde van Assen een besluit over zijn toe komst zal nemen, er nog een jaar (of meer?) bij Yamaha aan vast plakt. Het zal daarbij helpen als de Mi tegen die tijd beter functio neert. Want zowel Rossi als zijn teamgenoot Jorge Lorenzo klagen niet alleen over het gebrek aan ac celeratie en topsnelheid, maar ook over de remmen... samen de belangrijke aspecten aan een race motor. Voor de jarige Jorge Lorenzo was er achteraf weinig reden tot vreug- de. Na een derde plek vorige week in Argentinië kon de wereldkam pioen MotoGP van 2010 en 2012 gisteren het podium niet berei ken. Zijn vierde plaats zal ze bij Yamaha zorgen baren. Lorenzo faalde zelf in de eerste twee races (valpartij en een valse start), maar kijkt nu wellicht toch ook naar zijn motor. En direct daarna mis schien ook wel naar zijn (Yam- aha)toekomst. Voor Marquez doet het er alle maal niet toe. Die schijnt bij Hon da in beeld te zijn voor een meer jarig contract, hoewel hij dat waar schijnlijk bij iedere motorenfabri kant is. Maar de chemie tussen Marquez en het team, Repsol Hon da, is erg goed. Met zijn vierde ze ge op rij sinds de seizoensstart evenaarde Marquez gisteren de prestatie van Mick Doohan in 1992. Het was ook nog eens zijn eerste zege ooit op Jerez. En de jonge Spanjaard is nog lang niet klaar met geschiedenisschrijven. Sintnicolaas wint tienkamp Florence Eelco Sintnicolaas heeft za terdag de internationale tienkamp in Flocence ge wonnen. De Nederlandse at leet kwam tot een puntento taal van 8161. Hij eindigde hiermee voor de Brit Ashley Bryant, die 7802 punten ver zamelde. Pieter Braun ein digde als derde met 7540 punten. Williams is snel klaar met Bencic De Amerikaanse tennisster Serena Williams is de jacht op haar derde opeenvolgen de titel in Madrid begonnen met een overtuigende zege. De 32-jarige nummer één van de wereld rekende in de eerste ronde binnen een uur af met de Zwitserse tiener Belinda Bencic: 6-2 6-1. De volgende opponente van Williams is Peng Shuai uit China. Berlocq verrast Berdych in finale De Argentijnse tennisser Carlos Berlocq heeft giste ren zijn tweede ATP-titel veroverd. De nummer 62 van de wereld was in de fi nale in Oeiras verrassend te sterk voor de als eerste ge plaatste Tsjech Tomas Ber dych: 0-6 7-5 6-1. Na een kansloze eerste set knokte de Argentijn zich in de wed strijd. Tafeltennissters Japan naar finale De Japanse tafeltennissters hebben gisteren in Tokio de finale van de wereldtitel strijd voor landenteams be reikt. Voor eigen publiek won de ploeg in de halve eindstrijd met 3-1 van Hong kong. De Aziatische vrouwen haal den zaterdag ten koste van Nederland de laatste vier van het toernooi. Na een spannende wedstrijd won Ja pan met 3-2. Supporters slaags op snelweg A2 Op de snelweg A2, ter hoog te van Maasbracht, kwam het zaterdagavond rond mid dernacht tot vechtpartijen tussen supporters van Fortu- na Sittard en Roda JC. Daar bij zouden twee personen gewond zijn geraakt. Enkele bussen met supporters van Roda werden op de terug weg van de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles langs de snelweg opgewacht door en kele tientallen aanhangers van de Sittardse club. Bij het passeren van de bus sen werd met vuurwerk en stenen gegooid. Toen een van de bussen op de vlucht strook stopte kwam het tot een heftige confrontatie tus sen de beide groepen. MAANDAG 5 MEI 2014 ^«StClHTVmy Chris Froome, de winnaar van de Ronde van Romandië, in actie in de afsluitende tijdrit, foto Tim De Waele/VI Images door Hans Leber NIJMEGEN/jEREZ - Hij haalde in zijn honderdste Grand Prix zijn 36e ze ge, de vierde op rij sinds de start van dit seizoen. Mare Marquez komt van een andere planeet, bleek gisteren maar weer eens in Jerez. Het zou maar zo kunnen zijn dat de statistieken er de komende jaren steeds bijgehaald worden, omdat deze recordbreker nog maar 21 jaar is en allesbehalve ver zadigd. Mare Marquez wint in het Spaanse Jerez zijn vierde MotoGP Grand Prix op rij van dit seizoen. FLORENCE MADRID OEIRAS TOKIO MAASBRACHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33