1349 Onderhoud oorlogsgraf steeds duurder Omkoopschandaal in kelder amateurvoetbal? Sensational South Africa Bloedige strijd in Oekraïne Ilse DeLange en Wayloi klaar voor Songfestival Rondreis i Kras.nl/25990 of bel 0900-9697^ Vorig jaar trok de stichting al bij de overheid aan de bel vanwege fi nanciële nood. Minister Plasterk (Binnenlandse Zaken) verhoogde daarop de subsidie van 2,5 mil joen naar 3,1 miljoen euro. „Daar prijzen we ons gelukkig mee. Maar de stichting heeft van de overheid ook duidelijk de op dracht gekregen externe geldschie ters te vinden voor de toekomst. Daar zijn we nu hard over aan het nadenken", stelt Broer. Het be drag dat jaarlijks binnenkomt aan donaties (nu twee ton), moet de komende jaren flink omhoog. Het vinden van nieuw geld is las tig in een tijd dat veel stichtingen meer geld nodig hebben. Daarom denkt de stichting na over hoe 'het product oorlogsgraven te ver markten'. „Wat doen we als er geen directe nabestaanden meer zijn? Hoe betrek je de jeugd erbij? Dan moet je duidelijk de verhalen achter de graven vertellen. We moeten verder kijken dan twee jaar of vijf jaar. Over dertig jaar zijn de graven nog van belang." pagina 17: Dodenherdenking in Zeeland i Waylon DESTELLING UW MENING 477 reacties BREDA - Trainer Peter van Poort vliet van voetbalclub Smerdiek wordt beschuldigd van een po ging tot omkoping. De oefenmees- ter van de club uit Sint Maartsens- dijk zou donderdag de vicevoorzit- ter en de teammanager van de Bredase club Barqa hebben gebeld met de vraag of zij het in de com petitiewedstrijd van zaterdag op een akkoordje wilden gooien en wat Bar^a daarvoor wilde hebben. Bewijzen van het contact hebben zij op hun mobiele telefoon staan. Smerdiek moest winnen om kans te maken op het kampioenschap in de vierde klasse B. Het gezelschap marcheerde vanaf het inloophuis naar het monument bij de Johanneskerk waar de herdenking plaats vond. Net daarvoor was de laatste dienst van een van de plaatselijke Gereformeerde Gemeenten afgelopen. De kerkgangers keken wat onwennig naar het gebeuren. Bij het monument stonden nog de kransen van de herdenking op zaterdagavond. Daar zijn gisteravond meer bloemen bij gelegd. avond plaatsvonden. 'Geef ons de ruimte om op 4 mei twee minuten te herdenken', was het signaal. De herdenking gisteravond was emotioneel. De veteranen, die met elkaar zijn verbonden via het inloophuis in Kruiningen, zijn betrokken geweest bij diverse militaire operaties. Ze willen in gesprek met het gemeentebestuur van Reimerswaal over de vraag hoe in de toekomst om te gaan met herdenkingen in relatie tot de zondagsrust. KRUININGEN - Zo'n veertig oud-militairen en andere betrokkenen hielden gisteravond om 20.00 uur toch de Dodenherdenking bij het oorlogsmonument in Kruiningen. Ze gaven hiermee het signaal af het niet eens te zijn met de herdenkingen in Kruiningen, Waarde, Yerseke en Arnemuiden die uit respect voor de zondagsrust op zaterdag- 1100% vertrekgarantie 16 dagen v.a. Rondreis met bezoek aan o.a. Pretoria, de Panoramaroute, Kruger National Park, Swaziland, Zululand, Durban en de Drakensbergen. KfltfS Vlucht Egyptair, hotels, ontbijt, excursies en NL-reisleiding Ook te boeken met vlucht Emirates, zie Kras.nl/36493 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds lÉÉÉiflnHi foto johan van der Heijden door Cyril Rosman DEN HAAG - De Oorlogsgravenstich ting moet de komende jaren hard op zoek naar externe geldschie ters. De kosten van onderhoud voor de 60.000 oorlogsgraven die de stichting in binnen- en buiten land beheert, worden steeds ho ger. „We maken ons grote zorgen over de toekomst", zegt Roel Broer, manager beheer en onder houd van de stichting. pagina 2 en 3: Gedenken kost geld Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 105 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Toch herdenken op zondag Ik sta achter de actie van de veteranen in Kruiningen Reageer op pzc.nl pagina 18 en 19: 'Gun ons die twee minuten op 4 mei' Zonnige perioden 19° MAANDAG 5 mei 2014 door Frank Timmers pagina 29: Trainer ontkent alles Volkert van der G. verdient kans op een normaal leven EENS 36% ONEENS 64% door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1