In de praktijk blijkt dat niemand ooit terug wil Top-dj Roger Sanchez komt naar Beachboom Faqsse Fermont Bevrijdingsdag geopend WALCHEREN 33 Bonnie 'Prince' Billy in Hoogelande VLISSINGEN - In 2003 vertrokken de eerste mensen uit de portiek woningen aan het einde van de Ronedijkestraat en nu zijn de laat ste huizen opgeleverd. „Het heeft lang geduurd", erkent Jan van Beekhuizen, directeur van wo ningcorporatie L'escaut. „Maar het gaat wel om het opruimen van vele honderden woningen en het terugbouwen van een paar honderd nieuwe. Er is gesloopt, gerenoveerd, nieuw gebouwd: er verdween een hele straat (de Nijverheidsstraat is nu een binnentuin) er kwam een school en speelruimte bij. „We zijn klaar", zegt Van Beekhuizen. „De komende twee, drie jaar zul je ons daar niet meer zien. Alleen het Ravesteijnplein, dat is nog blij ven bestaan, maar daar moeten we nog over nadenken. Alleen nu even niet." De Engelse Wijk was het sluit stuk van de renovatie. „Het was ei genlijk goedkoper om die huizen te slopen en nieuw te bouwen dan om ze te renoveren. Op finan ciële gronden was het beter ge weest om ze uit de markt te ha len, maar cultuur-historisch ge zien zou dat echt een verarming zijn. De stad ziet nu dat we bereid zijn om dat soort waardevolle pan den te behouden. We hebben daar veel waardering voor gekre gen, dat werkt positief." De mensen die eerst in de Bone- dijkestraat wonen, zijn verdwe nen, naar Middelburg zelfs. „Er is bijna niemand terug gekomen", zegt Van Beekhuizen. „Dat zie je eigenlijk altijd bij dit soort opera ties. Mensen zeggen altijd dat ze dat willen, maar de praktijk is dat er een nieuw evenwicht ontstaat in een nieuwe omgeving. Mensen hebben het daar dan ook weer naar hun zin. De wijk had dit echt nodig. Die was zo belast ge raakt; opknappen is dan niet meer genoeg. Dat was vroeger ook met Het Fort: in de Berlage- straat en de Cuypersstraat wilde niemand wonen. Dat is ook de re den dat de naam veranderd is: het gekke is dat de oude bewoners al lemaal wilden dat de Bonedijke- straat de Bonedijkestraat bleef." scharendijke - De New Yorkse top-dj Roger Sanchez is hoofdact van dancefestival Beachboom dat zaterdag 9 augustus op de Brou- wersdam wordt gehouden. Andere grote namen dit jaar zijn Sander Kleinenberg, Vato Gonza lez en MC Tjen. Met de wat min dere goden Gregor Salto, de Hof nar en Santos Suarez is de line-up bijna compleet. Alleen de winnaar van de Beach boom D) Contest ontbreekt nog. De finale hiervan is op zaterdag 21 juni in Beachclub 't Gorsje in Ouddorp. Roger Sanchez (New York, 1967) draait oorspronkelijke house. Hij had een hit met Another Chance, de clip met het meisje dat met een te groot hart door New York loopt. Sander Kleinenberg (Delft, 1971) maakt 'dance voor volwasse nen'. Hij had een bescheiden hit met My Lexicon. Vato Gonzalez brengt urban house. Gregor Salto maakt latin house en draaide eer der op Beachboom. Sanchez en Kleinenberg komen 9 augustus speciaal voor Beachboom over uit Ibiza. Het thema van Beachboom 2014 is: 'When water falls' en de dresscode is lichtblauw en/of tur quoise. HOOGELANDE - De Amerikaanse singer-songwriter Bonnie 'Prince' Billy treedt op 15 september op in de kapel Hoogelande. Broeder Die- leman (Tonnie Dieleman) staat in het voorprogramma. Dieleman is een groot bewonderaar van Will Oldham (Bonnie 'Prince' Billy's echte naam) en haalt hem voor een tour langs perkjes naar Neder land. Hoogelande is de eerste in de reeks. De voorverkoop is vanaf volgende week zaterdag bij IJssa lon Fresco in Middelburg. Kampeercentrum, Mechielsen van 10.00-17.00 0113-250555 www.faasse-fermont. nl VLISSINGEN Sponsortocht voor geleidenhonden Willem de Schipper en Dick van Soelen vertrekken maan dagmorgen om 10 uur vanaf het standbeeld van De Ruy- ter in Vlissingen naar Santia go de Compostela. Ze fiet sen voor KNGF geleidenhon den. Het duo hoopt 5000 eu ro bij elkaar te fietsen. Wie ze voor vijf euro wil sponso ren kan mailen naar: esterslump@hotmail.com. Geert the Chiefs Popronde 2014 Geert the Chiefs, de jonge band afkomstig uit Walche ren, is geselecteerd voor Pop ronde 2014. Na de zomerva kantie gaat deze Walcherse band heel Nederland door. In totaal hadden 1.093 bands en artiesten zich aangemeld. Er zijn uiteindelijk 120 acts bekend gemaakt die septem ber, oktober en november door Nederland toeren. Snuffelmarkt in Mae Uku Stichting Mae Uku houdt vandaag een snuffelmarkt. Diverse waren worden via tafelkraampjes te koop aan geboden én natuurlijk zul len de zelfgemaakte Moluk se hapjes daarbij niet ontbre ken. De toegang is gratis. De markt in het wijkgebouw aan de Prins Hendrikstraat is tussen 09.00 en 16.30 uur. Gaslek na slaan van palen ringrijden De brandweer en monteurs van Delta kwamen er vrij dag in Ritthem aan te pas bij de reparatie van een gaslek. Dat ontstond bij het voorbe reiden van de wedstrijd voor jonge ringlijders zater dag. Een van de houten pa len die worden gebruikt voor de afzetting was dwars door de gasleiding geslagen. Weer netwerken bij departement Het departement Zeeland van De Maatschappij houdt donderdag weer een net werkbijeenkomst van 16.00 tot 18.00 uur in de Kloven iersdoelen aan Achter de Houttuinen in Middelburg. De inleiding wordt verzorgd door Cees van Liere, voorzit ter van de Nederlandse Oes tervereniging. ZATERDAG 3 MEI 2014 Stefan Outermans (17) woont een half jaar in de Engelse wijk. De laatste gerenoveerde huizen zijn net opgeleverd, foto Lex de Meester door Ton van den Nouweland Gildeweg 35, Vlissingen - Bouwmansweg 18, Burgh-Haamstede T 0118-44 0100 - E info@mechielsen.eu - www.mechlelsen.eu MIDDELBURG OOST SOUBURG VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61