Hoek herdenkt dat er niets gebeurde SLURPER.NI Casino Sluis krijgt nieuwe vergunning ZEEUWS-VLAANDEREN 27 haven Breskens Leergeld twijfelt over bijdragen aan kinderen in Sluis HOEK - Ook in Hoek worden zon dag de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Eén van de organisatoren is Rudolf Dek ker (6o). Hij zegt: „Er is één groot verschil met bijvoorbeeld de her denking in andere Zeeuw-Vlaam se steden en dorpen: op Hoek is helemaal niets gebeurd. Deson danks hebben we in de jaren ne gentig met elkaar afgesproken dat we toch een herdenking zouden opzetten. Uit dankbaarheid voor het feit dat ons het oorlogsgeweld bespaard was gebleven, maar ook als waarschuwing om alert te blij ven en herhaling te voorkomen." Jaarlijks komen om 19.00 uur zo'n honderd mensen bijeen in de PKN-kerk en tegen achten bij de plaquette bij de Vrijheidsboom aan het busstation. Dekker zelf spreekt een openingswoord en zijn vrouw Fenny Drop spreekt een oorlogsoverdenking uit. Dekker: „Met die honderd men sen zijn we best tevreden, maar we missen de kinderen. Die zijn dus heel erg welkom." g>ng- De blusploegen uit Breskens en Oostburg kwamen ter plaatse, waarna het incident werd opge schaald tot middelbrand. Na onge veer een uur blussen kon het sein 'brand meester' gegeven worden. De brandweer wist te voorkomen dat naastgelegen jachten schade opliepen. Na de brand werd het bluswater uit het ruim van het schip ge pompt en is het jacht naar een scheepswerf gesleept. Daar wordt de schade onderzocht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Over de oor zaak en de omvang van de schade is nog niets bekend. Stichting Leergeld betaalt onder meer contributie van sportclubs en schoolboeken als ouders die niet kunnen voldoen. Sluis wei gerde onlangs echter een subsidie verzoek van 5000 euro van Leer geld. Volgens B en W voorziet Sluis op andere manieren in een 'ruimhartig minimabeleid'. Leer geld spreekt liever van een 'mini maal minimabeleid', en wijst er op dat Terneuzen en Hulst wél meebetalen. Sluis heeft dus wel de lusten, maar niet de lasten. Door het gebrek aan budget 'lijkt een heroverweging voor kinderen uit de gemeente Sluis daardoor niet te vermijden', aldus het stich- tingbestuur. Leergeld, dat dit jaar verwacht zo'n 27.000 euro nodig te hebben, heeft bij de gemeente bezwaar ingediend tegen de afwij zing van de subsidie. Casino Sluis bleek, na lange juridi sche procedures tussen gemeente Sluis, Casino Sluis en Recreatie projecten Zeeland, op onwettelij ke gronden een gemeentelijke ver gunning te hebben. De vergun ning van Recreatieprojecten Zee land, dat een automatenhal in Toversluis exploiteert, was wel in orde. De gerechtelijke uitspraak over de vergunningen leidde tot een nieuwe verordening, waarin stond dat iedereen mocht inschrij ven op de vrijgekomen vergun ning van Casino Sluis. Dat bedrijf schreef opnieuw in, en bleef in de tussentijd open. Ook Recreatiepro jecten Zeeland deed een poging: die wilde een tweede hal openen in het vroegere Bristol-pand aan de Sint Annastraat. Politie, Indigo (verslavingszorg) en een verkeers- deskundige adviseerden B en W om te kiezen voor Casino Sluis. Het college neemt dit over. VRIJDAG 2 MEI 2014 DODENHERDENKING ZONDAG 4 MEi Aardenburg: 19.00 uur, Sint Baafs- kerk, herdenkingsbijeenkomst, 19.40 uur, stille tocht naar de alge mene begraafplaats. Axel: 19.00 uur: De Halle, vertrek naar algemene begraafplaats, 19.50, stadhuis, vertrek stille tocht naar Poolse monument. Biervliet: 19.45 uur, verzamelen bij monument Paulinahaven, 20.30 uur, bloemlegging bij herdenkings plaquette Burg. Maarleveldstraat. Breskens: 19.40 uur Samen Op Weg Kerk, vertrek 'stille omgang', 20.10 uur, rondgang langs oorlogs graven. Cadzand: 19.00 uur, N-H kerk, her denkingsbijeenkomst, 19.45 uur, stille tocht naar begraafplaats en défilé langs de graven. Graauw: 19.30 uur, Dorpsplein, sa menkomst en stille tocht naar be graafplaats. Hoek: 19.10 uur, PKN-kerk, her denkingsbijeenkomst, 19.50 uur, vertrek naar monument bij Vrij heidsboom aan de Bernhardstraat/Julianastraat Hoofdplaat: 19.30 uur, Dorpshuis, ontvangst, 19.45 uur vertrek naar Spuikom en toespraken bij monu menten. Hulst 19.00 uur, Basiliek, bijeen komst 19-30 uur, stadhuis, bloem legging, 19.45 uur, herdenking bij monument Glacisweg. Kloosterzande: 18.30 uur, Hof te Zandkerk, herdenkingsbijeen komst 19.15 uur plechtigheid Hof te Zandeplein, gevolgd door be zoek begraafplaats Hulsterweg. Koewacht: (zaterdag 3 mei) 19.30 uur, RK kerk, herdenkingsbijeen komst aansluitend défilé en bloemlegging bij herdenkingsmo nument en graven. Oostburg: 19.00 uur, NH kerk, her denkingsbijeenkomst, 19.45 uur, stille tocht vanaf het Kerkplein naar monument Raadhuisplein Philippine: 19.00 uur, monument Isabellahaven, herdenkingsbijeen komst Sas van Gent: 19.45 uur, De Statie, herdenkingsbijeenkomst 20.25 uur, vertrek naar monument Kei zer Karelplein, 20.40 uur, kransleg- Schoondijke: 19.00 uur, Protestant se kerk, herdenkingsbijeenkomst 19.45 uur, stille tocht en kransleg- ging monument begraafplaats. Sluis: 18.50 uur, Belfort herden kingsbijeenkomst 19.50 uur, ver trek naar oorlogsmonument aan de Groote Markt. Terneuzen: 18.40 uur, Grote Kerk, bezinningsbijeenkomst, 19.20 uur, Markt vertrek stille tocht naar oorlogsmonument Middensluis., 20.02 uur, krans- en bloemleg ging- Zaamslag: 19.30 uur, Plein West, vertrek stille tocht naar Poolse Brug. 20.02 uur, kranslegging. BRESKENS - Op een jacht in de jachthaven van Breskens heeft gis teren aan het eind van de middag brand gewoed. Het vuur werd te gen vier uur ontdekt. SLUIS - Het is maar de vraag of kin deren uit de gemeente Sluis in de toekomst nog kunnen aankloppen bij Stichting Leergeld Zeeuws- Vlaanderen, schrijft het bestuur van de stichting in een brief aan het Sluise college en de gemeente raad. Het monument ter nagedachtenis aan de Franse piloot Erwin Boudry, die op 17 september 1944 bij het beschieten van een Duitse colonne met zijn vlieg tuig neerstortte wordt opgeknapt Het staat aan de kant van de provinciale weg tussen Terneuzen en Sluiskil, foto Adri van de Wege ZOEK DE ENERGIE door Martijn de Koning SLUIS - Casino Sluis, de speelauto- matenhal onder hotel De Dikke van Dale in de Sint Annastraat in Sluis, mag hoogstwaarschijnlijk blij ven bestaan. Burgemeester Anne- miek Jetten is van plan het bedrijf op korte termijn een exploitatiever gunning te verlenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67