Vlaanderen werkt aan versterking sierteelt Sterke verhalen van de kapitein ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. De Kanaalzonegemeenten Moer- beke, Wachtebeke en Lochristi en ook andere gemeenten in de strook ten oosten van Gent zijn vermaard om hun sierteelt. Tach tig procent van de in Europa ge kweekte azalea's is afkomstig uit Oost-Vlaanderen. Om de sierteelt te versterken wordt nu een gebiedsvisie ontwik keld, die uitbreiding in goede ba nen moet leiden. Daarbij worden alle gemeentebesturen, maar ook landbouwers in de omgeving, na tuurbeschermers en siertelers zelf betrokken. Volgens gedeputeerde Geert Versnick (ruimte) komt de nieuwe strategie op een moment dat sierteeltbedrijven grootschali ger worden en beter gestructu reerd, maar ook een aantal bedrij ven dreigt te sluiten. Gedeputeer de Alexander Vercamer (land bouw): „We willen onze sierteelt toekomstkansen kunnen blijven bieden." AARDENBURG Frank Heye op orgel doopsgezinde kerk In het kader van de Menno Or gelbespelingen verzorgt Frank Heye uit het Belgische Laarne zondag een concert in de doopsgezinde kerk Het Lam in Aardenburg. Heye bespeelt het Schumacher- orgel en brengt een gevarieerd programma. Het concert begint om 15.30 uur, maar de kerk is een half uur eerder al open. Toegangs prijs is 10 euro. Wandeldriedaagse honden en baasjes De Hondenclub Aardenburg houdt komende week een wan deldriedaagse ten bate van KWF Kankerbestrijding. Er wordt op drie locaties gewan deld: maandag wordt gestart bij Tol 1 in Eede, dinsdag bij camping 't Schorre aan de Zee dijk in Nieuwvliet-Bad en woensdag vanaf de kantine van de club in Aardenburg. Start om 19.00 uur, meelopen kost 5 euro per hond. SP Sluis zamelt in voor Voedselbank De afdeling Sluis van de Socia listische Partij (SP) houdt mor gen in Breskens een inzame lingsactie voor de Voedsel bank. Dat gebeurt bij super markt Plus aan het Spuiplein. Vanaf 10.00 uur worden de klanten van de supermarkt uit genodigd in de winkel iets te kopen en dat vervolgens af te geven voor de Voedselbank. In een folder staan geschikte pro ducten. Mantelzorgers praten in Alzheimercafé Mantelzorgers uit Zeeuws- Vlaanderen vertellen maandag avond tijdens het Alzheimerca fé in dienstencentrum De Ves te aan het oostelijk Bolwerk in Terneuzen over hun ervarin gen. Ze gaan vervolgens in ge sprek met de bezoekers over onder meer de problemen waarop ze stuiten. De deuren van het café gaan open om 19.00 uur. Aanvang is om 19.30 uur. voor ieder wat wils, in eigen tem po." Het mooie is ook, betogen Hans en Vincent, dat Lego mensen van buiten over de vloer brengt. „Le go is hot. Er is zoveel vraag naar. Dat was zestig jaar geleden al, en dat zal over zestig jaar nog zijn. Kinderen uit de buurt kunnen hier in het winkeltje Lego kopen - tegen een veel lagere prijs dan in de winkel. Buurtbewoners ko men in aanraking met psychia trie. Dat helpt ook tegen stigmati sering." Anderzijds bevordert het werk ook de eigenwaarde van de cliën ten én hun gezondheid. „Ze krij gen een beter dag- en nachtritme, er zijn minder opnames nodig op een psychiatrische afdeling, ze veroorzaken minder overlast, ge bruiken minder medicijnen en al cohol." los en Bertus zijn deze morgen nog bezig om nep-Bic-pennen uit elkaar te halen. De pennen ko men uit een partij door de doua ne in beslag genomen goederen. Nauwkeurig en snel trekken ze van elke pen het inktpatroon er uit, wippen het blauwe dopje eraf en sorteren de losse onderdelen in bakjes. Zij zien het wel zitten om straks met de Lego aan de slag te gaan. „Het is weer eens wat an- Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115-697455 www.cappendijk.nl TERNEUZEN - Het haveninformatie- centrum Portaal van Vlaanderen hield gisteren voor het eerst sa men met CentrumManagement Terneuzen een open dag. Er stond een grote informatiestand op de Markt, die werd omgeven door ac tiviteiten. Het shantykoor Zuid west 10 zong toepasselijke zee mansliedjes en kapitein Willem van der Decken loodste belangstel lenden mee naar zijn 'slaaphuis' in het oudste deel van Terneuzen, pal achter de Markt. Tientallen mensen, onder wie veel Belgen (1 mei is een vrije dag daar), lieten zich met het boemeltje van het Portaal naar het informatiecen trum op het sluizencomplex ver voeren. Henk Siersema van het Portaal: „Er werd deze week in de krant nogal badinerend over onze activiteiten geschreven. Op deze manier tonen we dat we serieus bezig zijn met de opwaardering van het toeristisch aanbod in Ter neuzen. Dat wordt gewaardeerd." nog steeds ons doel." ders en als je het beu bent om Le go in elkaar te zetten, dan ga je iets anders doen." Van den Dries: „Mensen vragen me wel eens: gaat Emergis nu commercieel? Nee, we hebben geen winst oogmerk maar wel geld nodig om die beschutte en be schermde werkplek te blijven bie den. Dat is VRIJDAG 2 MEI 2014 VOT.VO door Wout Bareman LOCHRlSTi - De Vlaamse overheid en de provincie Oost-Vlaanderen maken zich sterk voor behoud en uitbreiding van de sierteelt in 'bloe- menregio' Gent en omstreken. Ze willen de glastuinbouw stimuleren. Bij het onderzoek naar de toe komstmogelijkheden wordt ook ge keken naar de ontwikkeling van de glastuinbouw in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone. EEDE BRESKENS TERNEUZEN In het leerwerkbedrijf van Emergis in Terneuzen ma ken cliënten partijen tweedehands Lego weer klaar voor gebruik, foto Peter Nicolai Kapitein Willem van der Decken en shantykoor Zuidwest 10 voor de stand van het Portaal van Vlaanderen en CentrumManagement. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65