ZEEUWS-VLAANDEREN I ï^bo erw voosoeti Hijger mÊÊmmmasw Eenhoorns van hun plek, op één na ZATERDAG 3 MEI OP ALLES! Schoten gelost a|manak bij aanhouding 32 en 33 28 en 29 Droge weer begint landbouw parten te spelen, al wissèlt het beeld in Zeeland, de kust komt beter weg dan 'binnenland'. Atlético is het Feyenoord van Spanje VRIJDAG 2 mei 2014 Lion was een schat, maar overmoedig KLOOSTERZANDE - De akkerbouw in grote delen van Zeeland snakt naar regen. Hier en daar zijn land bouwers, zoals in de Wilhelmina- polder bij Goes, al begonnen met beregenen. Maar niet overal in de provincie is de situatie zo ernstig. Aan de kust is het veel minder droog dan in het midden en oos ten van Zeeland. Frank Kuijpers, akkerbouwer in Kloosterzande en voorzitter van landbouworganisatie ZLTO in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, is één van de 'gedupeerden'. Hij schat dat in maart en april 'hooguit een paar millimeter' regen op zijn ak kers is gevallen. Johan Sanderse uit het Walcherse Serooskerke is veel beter weggekomen. Hij heeft alleen in april al zo'n dertig milli meter gemeten. Kuijpers en Sanderse schatten de situatie dan ook heel anders in. Sanderse, die Zeeland vertegen woordigt in de vakgroep akker bouw van de ZLTO, stelt dat 'de effecten tot nu toe heel beperkt zijn'. Kuijpers en de net bij hem aanwezige adviseur Ferdie Mal- jaars van coöperatie CZAV delen die mening niet. Maljaars: „Ik doe dit werk zeven jaar en zo droog heb ik het nog niet meegemaakt in deze maanden." De zomertarwe die in het voor jaar is gezaaid, staat er volgens Kuijpers bij hem 'heel slecht' bij. Hij maakt zich ook zorgen over fijnzadige gewassen als uien, ci chorei en vlas. Sanderse verwacht daar eveneens problemen, als de droogte aanhoudt. Al wil hij dat niet overdrijven. „Het najaar was nat, waardoor nog vrij veel vocht in de grond zit." Bijkomend effect van de droogte en ook de zachte winter is dat be paalde ziektes sneller de kop kun nen opsteken in gewassen die al zijn opgekomen. CZAV-adviseur Maljaars noemt meeldauw en roest in wintertarwe; bladziektes die de opbrengst behoorlijk kun nen beperken. Beregenen kan een oplossing zijn. In Zeeland is dat echter op slechts acht procent van de landbouw grond mogelijk, het laagste per centage in Nederland. Grondwa ter is hier vaak brak of zelfs zout. Maljaars: „Een dagje regen, zo'n twintig millimeter, zou het mooi ste zijn." Hij kreeg gisteren (een beetje) zijn zin. TERNEUZEN - De politie heeft bij de aanhouding van een opstandi ge Terneuzenaar, maandagavond in de Jacob Catsstraat in Terneu- zen, twee waarschuwingsschoten gelost. Dat gebeurde omdat de man zich hevig verzette tegenz'n arrestatie. De politie kwam in ac tie na een melding van huiselijk geweld in een woning in de Schu- bertstraat. Omdat werd vermoed dat de man een wapen op zak had, werd hij achtervolgd en uit eindelijk aangehouden. De techni sche recherche deed onderzoek. Die Middelburgse kantoorbediende spitste zijn oren toen hij een vrouwe lijke collega aan de andere kant van de kantoortuin hoorde sissen. „Als dat hijgen niet stopt, ga ik wel er gens anders zitten." Naast haar was juist een mannelij ke collega gaan zitten. De bediende keek nogmaals op van zijn beeldscherm toen hij de woor den geslobber, kwijlen en zindelijk meende te horen. Toen hij luid en duidelijk zijn collega hoorde zeggen 'dat-ie braaf was, kon hij zijn nieuwsgierigheid echt niet langer be dwingen. Hij stond op en liep in de richting van zijn collega's om te zien wat er gaande was. Pas toen hij een bescheiden 'wroef hoorde, begreep hij dat zijn collega zijn hond had meegenomen. Wachten op dag regen door Harmen van der Werf Ik doe dit werk zeven jaar en zo droog heb ik het nog niet meegemaakt in het voorjaar. Ferdie Maljaars, CZAV OOSTBURG - Vier van de vijf eenhoornbeelden zijn gisteren weggehaald van de Markt om later dit jaar als kunstwerk op de rotondes rond Oostburg een tweede leven te krijgen. Ééntje bleef eenzaam achten de paal met dat beeld gaat dwars door snackbar De Kiosk (inzet), en aannemer Nijhof had geen idee hoe dat klusje zonder kans op schade geklaard moest worden. De gemeente Sluis denkt nu hard na over een oplossing, foto's Peter Nicolai I CWtrsf Tip? redactie@pzc.nl 'Zie voorwaarden op hubo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61