Eis celstraf en tbs voor poging tot moord Nog altijd geen spoor van vermiste vrouw SMIRPER.NL BEVELANDEN en THOLEN 27 Voetjesactie door buurtwacht en wijkagent Fransiscus van Assisi in RK-kerk In de maand mei is in de rooms-katholieke Onze Lie ve vrouw Hemelvaartkerk in Ovezande een tentoonstel ling te zien over Franciscus van Assisi. De expositie wordt zondag om 14.00 uur geopend met een toelichting over het le ven van de deze heilige. De tentoonstelling is op zon dagmiddagen van 13.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Waterlijnen in het Stadskantoor De hele maand mei zijn in de publieksruimte van het Stadskantoor schilderijen te zien van beeldend kunstena res Diana Stevens. Het the ma van deze expositie is 'Waterlijnen' en volgt scha duwen en ritmes van aarde en water. Tijdens openings tijden van het Stadskantoor is de expositie te bekijken. Elke maand is hier een nieu we tentoonstelling te zien. W45 houdt dubbele tentoonstelling De tentoonstellingsruimte op de eerste etage van W45 (Westwal 45) wordt twee keer per jaar beschikbaar ge steld aan Kunstuitleen de Be- velanden. Er wordt een dub beltentoonstelling gehou den met Stephan Ihrman (fo tografie) en Willem Ploum (schilderijen). De opening is zondag om 14.00. De exposi tie is te bezichten van 4 mei tot en met 7 juni. De Vlissinger, schizofreen, para noïde en lijdend aan psychoses heeft zich volgens Rammeloo schuldig gemaakt aan poging moord op een medebewoonster van begeleid wonen in de Kasteel straat in Vlissingen. F. liep al lan ger met het plan rond om de 46-jarige wat aan te doen, vertel de hij gisteren tijdens de behande ling van zijn zaak door de Middel- burgse rechtbank. „Ik ben ziek en ik had geen keus. Ik kon niet met haar opschieten." Op 12 mei vorig jaar, voegde de Vlissinger de daad bij het woord. De vrouw stond in de keuken en plotseling stond F. achter haar en zette haar een mes op de keel. In een poging zich van het mes te ontdoen liep ze doorge sneden pezen en spieren op. De snee in haar keel leidde tot een slagaderlijke bloeding: F. waste daarna zijn handen en liep weg. De vrouw werd badend in het bloed aangetroffen door politie en ambulance. Mede dankzij een me dewerkster die door kordaat optre den de slagaderlijke bloeding vóór de komst van de hulpverle ners wist te stelpen werd erger voorkomen. Uitspraak over twee weken. MIDDELBURG - De politie heeft nog altijd geen spoor van de sinds maandag vermiste Leuntje (Loes) Tevel uit Middelburg. De 59-jarige vrouw is sinds maan dag niet meer gezien. De vrouw is die dag vermoedelijk op haar grij ze elektrische fiets met grijze fietstassen, merk Bikkel, vertrok ken vanaf haar woonadres in de Middelburgse Stromenwijk. Ze heeft kort grijs haar en is brildra- gend. Op de dag van haar verdwijning droeg de Middelburgse vermoede lijk een halflange jas, een spijker broek, een roze fleece jack en wan delschoenen. De politie om schreef haar gemoedstoestand als depressief. De afgelopen dagen is vergeefs naar haar gezocht. Daar bij is ook een helikopter ingezet. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse wijkagent Suzanne Kastelijn en een aantal leden van het buurtpre ventieteam Sint-Maartensdijk houden vanmiddag een 'voetjesac- tie' in Sint-Maartensdijk. Dat is een preventieve actie, bedoeld om bewoners bewust te maken van wat ze allemaal zelf kunnen doen om het inbrekers zo moei lijk mogelijk te maken. Tijdens de voetjesactie worden - bijvoor beeld bij ramen en deuren die niet goed zijn afgesloten - bericht jes achtergelaten in de vorm van een voetafdruk, waarbij de bood schap is dat die afdruk ook van een inbreker had kunnen zijn. VRIJDAG 2 MEI 2014 pp«i*j|TQp GOES - De Zeeuwse Gezinsbeurs ging gisteren van start in de Zeelandhal- als kleding, woondecoratie en speelgoed. Ook zijn er activiteiten voor kin- LI W 3C |en Marianne van de Velde, een van de organisatoren: „Er zijn vandaag deren en worden er bruidsmodeshows en concerten georganiseerd. De qU/j. f«£ ongeveer 3500 bezoekers geweest Ik had niet verwacht dat het zó druk beurs is vandaag te bezoeken van 13.00 tot 22.00 uur en zaterdag van VJC^i-LlIOL/V. zou worden." Er zijn ruim honderd stands in verschillende branches, zo- 10.00 tot 17.00 uur. foto Mechteld Jansen OVEZANDE GOES GOES MIDDELBURG - Als het aan officier van justitie R. Rammeloo ligt krijgt de 33-jarige Vlissinger Justi F. een gevangenisstraf van twee jaar en tbs met dwangverpleging opge legd. Bovendien moet de Vlissinger een schadevergoeding van ruim 2500 euro betalen. Die eis formu leerde de officier gisteren bij de rechtbank in Middelburg. I De sinds maandag vermiste Leun tje (Loes) Tevel ZOEK DE ENERGIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59