Huizenmarkt in april verbeterd Opbouw vermogen voor eigen woning 2 WONEN Niet eerder sinds het begin van de crisis werden er zoveel huizen verkocht. April is een populaire maand geweest met ruim 150.000 bezichtigingen en 17.000 huizenverkopen in heel Neder land. Dit blijkt uit de woning marktindicator van Makelaars- land. Na een uitstekend eerste kwartaal laat april opnieuw een verbetering van de huizenmarkt zien. „Na het Open Huis van be gin april is het buitengewoon druk geweest op kantoor. Er zijn aanzienlijk meer biedingen uitge bracht en woningen verkocht. Steeds meer verkopers zetten de stap om hun huis in verkoop te plaatsen. We zien het nieuwe wo ningaanbod explosief toenemen met 1,5 keer zoveel opdrachten als vorig jaar april. Verkopers vin den dat zij lang genoeg gewacht hebben en voelen dat de tijd rijp is." Aldus Jeroen Stoop, directeur van Makelaarsland. De sterke stij ging van het aantal bezichtigin gen in de eerste maanden van dit jaar zal in het tweede kwartaal leiden tot meer woningverkopen dan in het eerste kwartaal. _/w*\ Bijna 1 op de 12 Nederlanders vindt de aankoop van een eigen woning de belangrijkste reden om vermogen op te bouwen. Dit blijkt uit een onderzoek van Fit- Vermogen.nl. Voor veertigplus sers staat een eigen woning op merkelijk hoger op de lijst van za ken waarvoor zij geld opzij zet ten. In deze leeftijdsgroep noemt 14 procent de aankoop van een nieuwe woning als het voornaam ste doel voor vermogensopbouw. De aangescherpte regelgeving voor hypotheekleningen is voor veel Nederlanders een belangrijke reden om geld opzij te zetten: voor de aankoop van een nieuwe woning of voor de aflossing van de hypotheek. Na de aanpassin gen van het kabinet met betrek king tot het pensioen- en zorgstel sel, staan strengere hypotheekei- sen op de derde plaats van over heidsmaatregelen waar deelne mers aan het onderzoek van Fit- vermogen.nl zich zorgen over ma ken. De maximale hypotheek die banken mogen verstrekken wordt bijvoorbeeld geleidelijk verlaagd van 104 procent in 2014 tot 100 procent in 2018. Rotterdammers Jenny en Peter Pijpers hadden veertien jaar geleden hun droomhuis gevonden aan de Liniedijk in het buitengebied van Axel. Het kleine dijkhuisje verbouw den ze tot zeer royale woonboerderij waar ze ook hun spiri tuele trainingscentrum Pakua openden. De crisis en de nieuwe baan van Peter drijft hen nu weer terug naar de Randstad. Met pijn in het hart. Axel? Nog nooit van gehoord. Zeeuws-Vlaanderen? Nog nooit geweest. Maar nu, veertien jaar later, zijn Jenny (51) en Peter (63) zo verknocht aan de streek dat ze er eigenlijk helemaal niet meer weg willen. Het kan verkeren. Na jarenlang op vele manieren met mensen te hebben gewerkt (begeleidend, coachend en the rapeutisch), wilde het stel een rustplek voor mensen creëren, waar de gasten in alle rust, in een prachtige omgeving en op verschillende manieren voor enkele dagen over het (eigen) le ven na kunnen denken. En dat dan onder bege leiding van Peter, theoloog en pastoraal psycho loog. Heel Nederland werd doorzocht om maar de meest ideale plek te vinden en dat werd uitein delijk Axel. Jenny: „We hadden het dijkhuisje via internet gezien en waren eigenlijk meteen verkocht. Geen idee waar het precies lag, maar we zeiden tegen onszelf: Als dit het is, dan is het dit en gaan we er niet lang over dubben." Voordat het stel de overstap maakte, werd het dijkhuisje grondig verbouwd. Het werd met een brede gang verbonden met de grote boeren schuur achter het huisje. Het merendeel van het dijkhuisje is nu een grote welkomsthal ge worden, met slaapkamers en een badkamer voor gasten, een enorme woonkamer, waar in de winter Tai Chi wordt beoefend, en een luxe badkamer voor de bewoners zelf. De boerenschuur is vervolgens ingrijpend ver bouwd. De verblijven zijn als het ware in de schuur gebouwd, aan de buitenzijde is amper te zien dat het een verbouwde boerenschuur be treft. Het typische Zeeuws-Vlaamse dijkhuis met schuur gaat daarom perfect op in de groe ne omgeving. In de schuur is een enorme woonkeuken ge creëerd en een al bijna even zo grote bijkeuken waar ook een extra keukenblok is geplaatst. In de bijkeuken kan een extra deur worden ge maakt waardoor de woonboerderij uitermate geschikt zou zijn voor twee gezinnen. Er zijn immers ook twee badkamers, met ruimte voor een derde, in de woning aanwezig. De nieuwe 'inbouw' is een aaneenschakeling van kamers en ruimtes. Slaapkamers, de werk kamer, oftewel groot kantoor van Peter, eén enorme opbergkast en, de droom van elke vrouw, een gigantische inloopkast. Wie nog meer ruimte wenst, kan eventueel nog verder de boerenschuur in bouwen. De woonboerderij ligt op een fikse lap grond. Door middel van hagen zijn een heleboel idylli sche tuintjes gemaakt. Jenny: „Er is altijd wel er gens zon of schaduw en overal is privacy." Het enige wat te horen is op een zonnige dag, zijn de vogels. Door de lange oprit, de woonboerde rij ligt ver onderaan de dijk, is zelfs het (land- bouw)verkeer niet te horen. Het is juist die rust en ruimte die Jenny en Peter zo enorm gaan missen. Peter is nu al een aantal jaren directeur van Anka-psy, een instel ling voor mensen met een psychiatrische ach tergrond, en het steeds op en neer reizen, be gint hem tegen te staan. Desondanks is het met zeer veel pijn in het hart dat er een te koop-bord in de tuin staat. Peter gaf al Tai Chi in Rotterdam en zijn trouwe cursisten zijn hem voor zijn lessen achterna gereisd naar Zeeuws-Vlaanderen. Peter: „Ze komen hier zo ontzettend graag..." Het huis staat nu drie jaar te koop, sinds een paar maanden bij een andere makelaar. Peter: „Er zijn geïnteresseerden, maar we beseffen ons best dat dit huis voor een specifieke doel groep is en het daarom niet makkelijk zou zijn het snel te verkopen." Zodra het huis verkocht is, gaat het stel op zoek naar een appartement in Rotterdam. Het zal wennen worden, beseffen ze maar al te goed. Niks kan immers opwegen tegen de ruimte die ze nu hebben. Jenny heeft er toch al een beetje een oplossing voor. „Als we het goed kunnen vinden met de kopers, komen we waarschijn lijk vaak op visite." WONINGMARKT INDICATOR .2*13 2014 Met pijn in het hart terug naar de Randstad door Sheila van Doorsselaer Peter en Jenny Pijpers: uit Rotterdam naar Axel en met pijn in het hart weer terug, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42