WONEN 1 o 3 3 y O O 3 3 De internationale meubelwereld presenteert elk jaar duizenden nieuwe producten op de beurs de Salope del Mobile in Mijaan. Vaak veel van hetzëlfde. Maar soms ook leuk en vernieuwend. Ingelijst O O O 1 O 3 O 3 1 1 J De Eindhovense ontwerpers Kiki en Joost delen al sinds hun afstude ren aan Design Academy Eindho ven een werkplaats. Toch werkten ze niet vaak samen. Een keer eerder maakten ze samen een bank; hij het frame, zij de bekleding. Dit jaar presenteerden ze in Milaan bij het Nederlandse designlabel Moooi een duo-ontwerp. Kast 1\idor past naad loos in de grote interesse in (bijzon dere) stoffen van dit moment. Kiki van Eijk staat bekend om haar weelderige manier van decoreren, ook te zien in de Thdorstoffen: pa troon van weelderige boomblade ren in drie verschillende kleurstel lingen. Joost van Bleiswijk bedacht het meubel. Kast 1\idor - geïnspi reerd op vakwerikhuizen, - is van bescheiden en blank essenhout en ljjkt Kiki's stof te orplijsten. Daar mee is de kast een opvallende ver schijning en een perfecte fusie tui sen textiele kwaliteiten en construc tieve kracht Joost: „En het is een moderne vertaling van vakwerk. Dit keer geen leem en balken, maar hout en stoffen, die we behandelen alsof het schilderijen zijn." 3 Dot van een stoel Het populaire Deense merk HAY pakte groots uit in Milaan. Geen sta tische presentatie op de beurs, maar een tijdelijke Mini Market vol nieuwe en wat oudere producten. In de pop-up-shop konden bezoe kers direct hun favoriete item aan schaffen. Zoals een set theedoeken met gloednieuw dessin van Schol ten Baijings. Dit Nederlandse ontwerpduo (in Milaan alom aan wezig met nieuwe producten voor allerlei merken) voegde bovendien een nieuwe stoel toe aan de HAY-collectie. De kunststof zitting van hun Dot chair heeft meer dan 1.300 gaatjes. Dit geeft volgens de ontwerpers een tactiele en sensue le uitstraling aan de stoel. Stoel Dot is binnen en buiten te ge bruiken en verkrijgbaar in drie ver schillende uitvoeringen, met en zonder armleuningen en naar keu ze poten in hout of staal. Puur voor de vorm In Italië gaan ze doorgaans puur voor de vorm van een product. Ca- samania is daarvan een schoolvoor beeld. De producten die het merk presenteerde, zijn altijd net een beetje anders. Zoals de stoel Him/Her uit 2008, die als achter kant een paar billen heeft. Of wat te denken van de Collerette van ontwerpers Les M, die op een stoel een slaapzak bevestigden? Opge rold zorgt de slaapzak voor de rug- en armleuning. Uitgerold kun je de stoel als poef voor je voeten gebrui ken, terwijl jezelf lekker op de bank zit onder een deken. Dit jaar brachten de Italianen hun versie van de rotanschommelstoel. Ook die is weer net niet wat je ver wacht. Door een leuk gekleurd me talen frame te combineren met het oude vak van rietvlechten, ziet het er net iets frisser uit. Ook voor bui ten: laat de zomer nu maar komen. VRIJDAG 2 MEI 2014 vrijdag 2 mei 2014 Wonen Te koop: grote woonboerderij bij Axel PAGINA 2 EN 3 Het beroep: installateurs van zonnepanelen PAGINA 4 EN 5 Verfassénde blikvangers door Suzanne Dijkstra, Cor-Peter Pasma en Renske Schriemer www.projectjoost.com; www.kiki- world.nl; www.moooi.com -www.hay.dk; www.scholtenbaijings.com I Hoofdfoto: Schoften en Baijings met stoel bot. Boven: Rotanschommel stoel van Casamania. Rechts: Dressoir Tudor van Kiki Joost. reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41