t* Q £0^ Gs *55 1 1 i I I 34 SPORT Ronde van Yerseke sterk bezet Wedstrijd voor trekpaarden Zeeuwse titels staan op het spel Zeeuwse kampioenskoorts stijgt Omloop van het Veerse Meer Dubbelslag van RIA W. heeft Lilian Moerdlj'k selectie rond Groen licht voor Van de Ven Het WK voetbal is nog niet eens begonnen of de Spelen van 2016 pakken de headlines al in Brazilië. d ZATERDAG 3 MEI *1 De wielerronde van Yerseke heeft dit jaar een t^mL, jÉÉkl uitgebreid programma. Zaterdag wordt al om 12 ^0 uur begonnen met jeugdwedstrijden. Pas als daarna de junioren (jongens en meisjes) en de nieuwelingen meisjes klaar zijn, komen de elite- en belofterenners aan de beurt. Zijn gaan om 17.00 uur van start voor tachtig kilometer. Het hoofdnummer is goed bezet. Op de deelne merslijst staan al zeventig namen, onder wie Davy Gunst, Hans Dekkers, Jimmy de Bruyn, Dennis Raadtgever, Michel Stroosnijder, Eloy Raas, Ruud Rentmeester en Ramon Vleugel. In het kader van de Power Horse competitie wordt zaterdag een wedstrijd bij manege de Eendracht in Vrouwenpolder gehouden, 's Mor gens om half tien beginnen de vaardigheids- proeven op de nieuwe piste, hierna starten de menners in het hindernisparkoers. De waterhin dernis trekt hierbij altijd veel bekijks. Om 9.30 uur beginnen op het grasterrein ook de trekpaardproeven, waarbij de menners lo pend achter hun combinatie verscheidene proe ven moeten afleggen. Om 13.30 uur begint het onderdeel Kies Uw Pun ten. Er nemén enkelspan, tweespannen en vierspannen deel aan deze trekpaardenwedstrijd. Info: www.powerhorsecompetition.nl. Zaterdag wordt in Vlissingen de tweede baanat- letiekwedstrijd van het seizoen gehouden op sportpark Vrijburg. Vanaf 10.30 uur meten de pupillen hun krachten in een Pirn's Sport pupil- lenwedstrijd. Om 13.00 uur staan de wedstrij den in het kader van het VZA-circuit op het pro gramma voor junioren, senioren en masters. Daarin geïntegreerd zijn onder meer de Zeeuws kampioenschappen 200 meter, speerwerpen en steeple chase. Het baancircuit bestaat evenals voorgaande ja ren uit zes wedstrijden. Over twee weken wordt in Goes de derde wed strijd afgewerkt. ZATERDAG 3 MEI EN ZONDAG 4 MEI Zeven Zeeuwse voetbalclubs kunnen dit week einde kampioen worden. Drie daarvan zijn niet afhankelijk van resultaten van de concurrentie. Dat zijn WHS (derde klasse B zaterdag), ZSC'62 (vierde klasse A zaterdag) en Clinge (vierde klasse A zondag). De vier andere clubs dienen zelf te winnen en de concurrentie dient punten te verspelen. Dat geldt voor Arnemuiden (derde klasse A zaterdag), Smerdiek en Rillandia (vier de klasse B zaterdag) en Vlissingen (eerste klas se zondag). Deze clubs kunnen zich voegen bij Hoek (hoofdklasse B za terdag) en IJzendijke (vijfde klasse A zondag) die enkele weken gele den al kampioen zijn geworden. RIO DE JANEIRO - De poorten van het sportcomplex Deodoro aan de westzijde van Rio de Janeiro zijn gesloten. In geen velden of wegen is er een aanwijzing dat dit over twee jaar een van de belangrijkste locaties wordt voor Olympische Spelen. Een voorbijganger, inwo ner van de nabijgelegen wijk Ma- galhaes Bastos, kijkt verbaasd op als hem wordt gevraagd naar de stand van zaken. „Ik heb geen idee. Komen de Olympische Spe len hier?" Hij haalt zijn schouders op en loopt hoofdschuddend ver der. Op Deodoro, gelegen op zo'n der tig kilometer van het centrum van Rio, worden evenementen voor elf van de veertig sporten ge houden, waaronder hockey en paardensport. Met de perikelen in aanloop naar het WK voetbal, is de olympische wereld nu al in rep en roer. Het is alarmfase één op het kantoor van het Internationa le Olympisch Comité en daarmee ook op de burelen van de lokale organisatie, die bij hoog en laag volhoudt dat alles prima op sche ma ligt. Het IOC sprak deze week bij monde van vice-president Jo hn Coates van de slechtste voorbe reiding ooit en de organisatie heeft voorlopig permanent ie mand in Rio gestationeerd om de voortgang in de gaten te houden. Brazilië kreeg de Spelen in 2009 toegewezen, waarna de verant woordelijkheid voor de bouw van Deodoro bij de federale overheid kwam te liggen. Na drie jaar werd het project doorgeschoven naar de staatsoverheid en na acht maanden, afgelopen december, kwam het op het bord van de ge meente Rio. Bij de bouwputten van het olym pisch dorp in de zuidelijke wijk Barra druppelen de bouwvakkers ondertussen langzaam binnen. Ze hebben er net enkele weken sta king opzitten, voor een betere ver goeding en werkomstandigheden. Ruim 2500 mensen zijn werk zaam op het terrein. Econoom De- nise Gentil van het Economisch Instituut in Rio de Janeiro ver wacht echter dat de vertragingen aan blijven houden. „De aanne mers maken geen haast met de bouw, die wachten liever de nood- contracten af als een paar maan den voor het evenement alles ge haast moet worden afgemaakt", verklaart ze. „In Brazilië gebeurt alles op het laatste moment, dat is nu eenmaal de Braziliaanse ma nier van werken." Een ander probleem waar de orga nisatie mee te maken krijgt, is het negatieve sentiment dat de Brazi lianen hebben door de vele miljoe nen euros publiek geld die wor den uitgegeven aan de evenemen ten. De Spelen in Rio gaan mini maal twaalf miljard euro kosten, nu al een stijging van meer dan twee miljard euro ten opzichte van het eerste budget. „Vijf jaar geleden leek het een geweldig suc ces om het WK én de Spelen hier heen te halen", zegt Gentil. „Eco nomisch staat Brazilië er nu veel minder rooskleurig voor dan toen. En met de aanhoudende de monstraties richting het WK, zijn de mensen ineens veel minder en thousiast over de extreem hoge uitgaven voor de Spelen." ZONDAG 4 MEI Zondag wordt de jaarlijks terugkerende toerklas- sieker 'De Omloop van het Veerse Meer' gehou den. Deze toertocht wordt georganiseerd door de Zeeuwse Ren Toerclub Theo Middelkamp. De inschrijving is tussen 9.00 uur en 11.00 uur in café-pension De Goede Verwachting te Lewe- dorp. Er zijn routes uitgestippeld van 70 en 120 kilometer. De routes zijn volledig gepijld en de deelnemers krijgen een routebeschrijving bij de inschrijving. Voor meer informatie over de toertochten van ZR TC Middelkamp, zie http://www.theomiddelkamp.nl. NlSSE - Lilian Moerdijk (L2) sloeg een dubbelslag bij de zomera vondcompetitie om De Weeflui ter Dressuur Trofee in Nisse. De amazone uit Waarde liet met de merrie Arlinda beide keren de Kloetingse Mariska de Vrieze ach ter zich. Samatha Miltenburg schreef met Final de eerste proef van Li op haar naam (70,66 pro cent). Marije Anema toonde zich in de tweede proef met Indira van de Kwaplas de beste (68,33). westdorpe - Met de komst van Bas Dekker van FC Axel en Jeroen Boerman van Zaamslag heeft voet balvereniging RIA W. de selectie voor volgend seizoen rond. De broers Brian en Andrew Wes- beek zijn teruggekomen op hun beslissing naar RIA te komen en blijven bij Schoondijke. „De over schrijvingspapieren waren noch tans al getekend eind februari, maar toch trekken ze die in", meldt RIA W. VALKENSWAARD - Motorcrossster Nancy van de Ven heeft gisteren van de medici groen licht gekre gen om dit weekeinde mee te doen aan de Grand Prix in Val- kenswaard. De Vlissingse liep twee weken geleden bij een trai ning met de nationale selectie een knieblessure op. Daardoor miste ze meer het Open NK afge lopen zaterdag in Axel. Het ge wricht is dermate hersteld dat ze in Valkenswaard kan meedoen. et A n tl Jt.i Kijk voor de volledige agenda op www.pic.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De pictogrammen voor de Spelen van 2016 zijn klaar, de locaties nog allerminst, foto VI Images Enthousiasme voor Spelen daalt door Jan Willem Zeldenrust jt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34