'Want slopen, dat is herinneringen weghalen' SLURPER.NL Grafimedia Partners in Middelburg failliet WALCHEREN 27 Szarafinski verricht donderdag middag de starthandeling van de sloop van 33 huizen in de Haven dijkstraat en de Karelsgang. Woongoed Middelburg haalt ze weg om ruimte te maken voor 32 nieuwe en betere huizen. Opknap pen kon niet meer, daarvoor wa ren ze te slecht. Medio dit jaar be gint de nieuwbouw, medio vol gend jaar moeten de woningen klaar zijn. „Een karakteristiek buurtje, een beetje ouderwets", omschrijft Sza rafinski de twee straten in het wijkje langs de nieuwe toegangs weg naar de binnenstad vanaf de N57. „Vrij kleine huizen, maar dan wel weer met een relatief gro te tuin." De bewoners hadden het er pri ma naar hun zin, dus dat hun hui zen weg moesten, was voor velen een schok. Maar de sloop biedt ook een nieuwe kans, meent Sza rafinski, wethouder voor volks huisvesting. „Ik hoop dat de men sen die verhuisd zijn ook weer fijn wonen en dat de mensen die hier komen wonen, het hier ook fijn krijgen." Sietske van Schaik keert niet te rug naar de Havendijkstraat. Ze woonde er 43 jaar, maar is dolblij met haar nieuwe flat aan de Mees- toof, in het Maisbaaigebied, met uitzicht op het Kanaal door Wal cheren. Vanaf het grote balkon bij voorbeeld. „Prachtig, heerlijk Als je terugkeert, krijg je andere buren dan je had. Het wordt toch niet hetzelfde bootjes kijken." Dat wil ze niet in ruilen voor een nieuw huis in de straat waar ze zo lang heeft ge woond. „Ik zit nu goed. Ik mis de Havendijkstraat niet meer", be kent ze. „Ja, in het begin wel even. Niet zozeer het huis of de straat, het zijn oude huisjes weet je, maar wel de buren. Maar ja, ik heb nu nieuwe buren, dat went, dat is gewoon zo. En als je terug keert, krijg je weer andere buren dan je had. Het wordt toch niet meer hetzelfde." Sietske van Schaik is in januari vertrokken uit de Havendijk straat. Sindsdien is ze niet terug geweest om naar haar oude huisje te kijken, op nummer 2. Nu is ze er wel, bij het begin van de sloop. „Ja, het is toch een manier om het af te sluiten." Kleedjesmarkt voor kinderen Op het Abdijplein in Middel burg is maandag 5 mei weer de grote kinderkleedjes- markt. Het opbouwen van de markt begint al vroeg. Vanaf 07.00 uur mogen kin deren hun spulletjes aanvoe ren. Daarna is de markt geo pend van 08.00 tot 16.00 uur. Bijna alles is toege staan: van spulletjes verko pen en muziek maken tot koekjes bakken. Boekenmarkt bij Unicefwinkel Zaterdag houdt de Unicef winkel in Westkapelle een boekenmarkt van 10.00 tot 14.00 uur. De winkel bestaat deze maand namelijk 25 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met verschillende activitei ten en aanbiedingen. Zo kost op 14 en 16 mei alle kleding één euro en krijgt ie dere klant een attentie. De boekenmarkt is in en om de winkel aan de Koestraat 4. Schoten gelost bij aanhouding De politie heeft bij de aan houding van een opstandige Terneuzenaar, maandaga vond in de Jacob Catsstraat in Terneuzen, twee waar schuwingsschoten gelost. Dat gebeurde omdat de man zich hevig verzette tegenz'n arrestatie. De politie kwam in actie na een melding van huiselijk geweld. Brandje in jachthaven Op een jacht in de jachtha ven van Breskens heeft giste ren aan het eind van de mid dag brand gewoed. Het vuur werd tegen vier uur ont dekt. Drie blusploegen kwa men ter plaatse. Na onge veer een uur blussen kon het sein 'brand meester' ge geven worden. De brand weer wist te voorkomen dat naastgelegen jachten schade opliepen. Orionis had een claim lopen bij de drukkerij van ruim 400.000 eu ro. De rechtbank bepaalde in de cember dat die terecht was. Grafi media Partners bleef het daarmee oneens. Directeur Johnny Joos- sens van Grafimedia Partners pleitte onlangs nog voor een onaf hankelijke bemiddelaar. Directeur Hans Feenstra en bestuursvoorzit ter Marin de Zwarte van Orionis leken daar weinig voor te voelen, omdat zij zich gesteund wisten door een uitspraak van de rechter en dus recht hadden op het geld dat zij claimden. Het conflict was eerder al verder geëscaleerd toen Orionis twintig mensen terug trok die bij Grafimedia Partners waren gedetacheerd. Directeur Feenstra zei toen naar ander werk te zullen zoeken voor die men sen. Verder liet hij de mogelijk heid open dat Orionis de drukacti- viteiten zou overnemen. Op zijn beurt zei Joossens dat Grafimedia Partners doorging met het uitvoe ren van opdrachten en nakomen van afspraken met klanten. VRIJDAG 2 MEI 2014 In de Havendijkstraat in Middelburg is donderdag begonnen met de sloop van 33 huizen. Die maken plaats voor 32 nieuwe huizen. Het is - in ieder geval voorlopig - het laatste grote nieuwbouwproject van woningcorporatie Woongoed Middelburg, foto Izaak Verkeste door Maurits Sep MIDDELBURG - Oude en nieuwe be woners kijken toe hoe de huizen aan de Havendijkstraat in Middel burg worden gesloopt. Ze maken foto's en video's. Voor later. Want zoals wethouder Saskia Szarafinski zegt, voordat zij het eerste muur tje neerhaalt: „Slopen doe je niet graag, want slopen, dat is herinne ringen weghalen." Sietske van Schaik, ex-bewoner MIDDELBURG WESTKAPELLE TERNEUZEN BRESKENS ZOEK DE ENERGIE door Maurits Sep MIDDELBURG - Grafimedia Partners in Middelburg is gisteren failliet verklaard door een slepend conflict met Orionis Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27