Stadsfeesten Middelburg haalt inspiratie uit Gent Nog altijd geen spoor van vermiste vrouw Geduld van BEN is op met wachten op kader voor de Veerse Gatdam 24 WALCHEREN KUSTROUTE Vlissinger Jeffrey Geerse wil een veilige route maken langs de Walcherse kust. De oorsprong van de Stadsfeesten Middelburg ligt in 2010. Toen ken de de stad een ongekende evene mentenkalender met bovenop be kende festivals zowel de aan komst van de wielerronde Giro d'Italia als de viering van de lande lijke Koninginnedag. Daarom heen zijn toen extra activiteiten georganiseerd. De jaren daarna is daarop verder gebouwd en vorig jaar vonden voor het eerst de Stadsfeesten Middelburg plaats. De tweede editie wordt gehou den van donderdag 12 tot en met zondag 15 juni. 'Vier dagen lang muziek, theater, buiten tafelen, li teratuur, film, kinderanimatie op verschillende locaties in de stad', belooft de organisatie. 'En alle da gen verzorgen diverse horecaza ken feestelijke arrangementen, veelal in de buitenlucht.' Het is die samenwerking van ho reca en culturele organisaties die is afgekeken van Gent. Vader noemt de Zeeuwse Concertzaal, Cinema Middelburg, De Spot, De Drukkerij en het Zeeuws Mu seum als partners voor de horeca. Ook wordt samengewerkt met het Weekend van de Amateur kunst. „Al mag het predikaat ama teur of professioneel er wel vanaf. We willen hoogwaardige optre dens bieden. Het gaat om de kwa liteit, niet om de vraag of het een professioneel gezelschap is." De Stadsfeesten Middelburg mikt op een brede mix van kunstvor men om een zo breed mogelijk publiek aan te spreken. „Ook daar in hebben inspiratie gevonden bij de Gentse Feesten. Je loopt daar door de stad en komt overal iets tegen. We hopen dat in Middel burg mensen die bijvoorbeeld van klassieke muziek houden, ook even luisteren naar een jong bandje. Je belandt van het een in het ander." Hoeveel mensen de Stadsfeesten vorig jaar bezochten, weet Vader niet. „We tellen ze niet." In bezoe kersaantallen zijn de Gentse Fees ten (nog) geen inspiratiebron. „Dat zou behoorlijk arrogant zijn. Daar trekken ze 250.000 mensen per dag. Dat is niet ons streven." MIDDELBURG - De politie heeft nog altijd geen spoor van de sinds maandag vermiste Leuntje (Loes) Tevel (59) uit Middelburg. De vrouw is sinds maandag niet meer gezien. De vrouw is die dag vermoedelijk op haar grijze elek trische fiets met grijze fietstassen, merk Bikkel, vertrokken vanaf haar woonadres in de Middelburg se Stromenwijk. Ze heeft kort grijs haar en is brildragend. Op de dag van haar verdwijning droeg zij vermoedelijk een halflange jas, een spijkerbroek, een roze fleece jack en wandelschoenen. De poli tie omschreef haar gemoedstoe stand als depressief. VLISSINGEN - Het aantal mountain bikers neemt toe. En de irritatie op de wandelpaden ook: voor de fietsers die graag over onverharde paden rijden zijn er eigenlijk geen mogelijkheden op Walche ren. Jeffrey Geerse wil dat veran deren. Hij heeft een plan voor een mountainbikeroute langs de kust. En hij wil die best zelf aanleggen. Voorlopig wil hij in het Vlissing- se Nollebos beginnen. Hij is met de gemeente in gesprek. „Het kan met minimale middelen: met sponsors voor de technische on derdelen en het graafwerk. We hebben een welkomstbord nodig en wat routepaaltjes." Zodra de begroting rond is, gaat het plan - dat nog niet definitiefis - naar het gemeentebestuur. Mountainbiken is populair: via facebook kreeg Geerse in een paar maanden vierhonderd steunbetui gingen. „Ook van Duitsers en Bel gen. Toeristen hebben interesse om op zo'n trail te komen fietsen. Op Walcheren is nu helemaal niets. Althans niets officieels en er zijn hordes Mountainbikers Ik hoor van mensen die fietsen ver huren dat er wel vraag naar is." „Het liefst willen mountainbikers een wat langere afstand afleg gen", zegt Geerse. „Zo'n trainings- baan zoals bij Weyevliet in Vlis- singen is leuk, maar alleen om te trainen. En de Walcherse kust is ideaal. Er is zee, er zijn bossen, duinen, uitzicht... het probleem is dat er alleen wandelpaden en rui terpaden zijn. Eigenlijk zou dat sa men moeten kunnen gaan, zoals in Brabant, waar mensen meer ge wend zijn aan fietsers in het bos, maar dat werkt niet zo." Mountainbikers krijgen vaak te maken met irritatie van anderen. „Wandelaars roepen naar je, of tik ken je aan. Soms gaan ze extra breed op het pad lopen als je aan komt fietsen. Wij willen gewoon lekker fietsen, maar het is geen doen om elk moment af te stap pen om ze dat uit te leggen." Over de duinen langs de zuid-westkust van Walcheren loopt nu al een pracht pad, maar dat is alleen voor voetgangers. „Daar worden wel eens bekeurin gen uitgeschreven. Het is ook best krap. Je hebt tegenwoordig die loopgroepen én wandelverenigin gen en ook nog bootcamp. Maar bij Westduin is er een stukje met twee paden naast elkaar. Waarom kan er niet eentje gereserveerd worden voor fietsers?" Geerse wil graag bewijzen dat het kan, met vrijwilligers en weinig geld. En dat er heel veel belang stelling is voor zo'n pad. „Ik heb het wel eens eerder geprobeerd bij de gemeente Veere. Dat lever de niets op. Ik hoop dat ze straks zien hoe het gaat. En dat ze en thousiast worden en we het pad kunnen doortrekken langs de he le Walcherse kust." MOUNTAINBIKEROUTE VLISSINGEN Dat schrijft de partij in een brief aan het college. Vorige week tij dens de raadsvergadering vroeg de partij wethouder Piet de Put ter naar de voortgang in de oriën tering die plaatsheeft rond toe komstige bouw aan de Veerse Gat dam. De Putter antwoordde de partij daar later op terug te zullen komen. Daar neemt BEN nu geen genoegen meer mee. Een jaar geleden besloot de ge meenteraad om door deskundi gen uit te laten zoeken wat verant woord zou zijn aan toeristische bouw op de Veerse Gatdam. De provincie Zeeland heeft de dam tussen Veerse Meer en Noordzee aangewezen als 'hotspot', een loca tie met grote economische moge lijkheden voor toeristische ont wikkeling. Vorig jaar april wees de gemeente raad het laatste plan, in een serie van minstens zes voorstellen in tien jaar tijd van projectontwikke laar Zeeuwse Lagune, Cordeel Groep en AWG Architecten, af. Een vijfsterrenhotel met 28 verdie pingen in een toren van 165 meter op een kunstmatig eiland in het Veerse Meer was de raad te gortig. Aangezien de Belgische project ontwikkelaar en diens cofinan- ciers al voor twee miljoen euro aan pogingen hebben gedaan met steeds nul op rekest, besloot de raad ad 28.712 euro advies in te winnen om een idee te krijgen wat er wel mogelijk zou moeten zijn. Huisarchitect RDH uit Middel burg kreeg opdracht een concept kader op te stellen. Daar zou het College van Rijksadviseurs, het hoogste orgaan voor toetsing van bebouwing en landschapsinrich ting in ons land, zich over moe ten buigen. Temeer daar de dam weliswaar het gemeentelijk terri torium van Noord-Beveland is, maar het Veerse Meer is Rijks- grond. De raad had na vorige zomer al de gedachten moeten kunnen bepa len over de uitkomsten, maar tot nu toe blijft rapportage uit. Daar is BEN nu klaar mee. De partij houdt dinsdag 6 mei een bijeen komst voor kiezers in het Dren- thehuis in Geersdijk (20.00 uur). door Maurits Sep MIDDELBURG - De tweede editie van de Stadsfeesten Middelburg komt eraan. Als evenement staat het dus nog in de kinderschoenen, maar de ambitie is groot. „De Gent se Feesten zijn onze inspiratie", zegt voorzitter Huibert-Jan Vader Stichting Bella Festa, de coördine rende stichting voor de Stadsfees ten Middelburg. STADSFEESTEN MIDDELBURG De Stadsfeesten Middelburg wor den dit jaar gehouden van donder dag 12 tot en met zondag 15 juni. Zaterdag 14 juni is de Dag van de Dag, met verspreid door de stad optredens van bandjes. Die avond is er van 22.00 tot 23.00 uur een spektakel op het Hof van Tange: Archa, van muziektheatergroep Het Bedrijf v/h. Dit stuk is ge maakt in het kader van de viering 200 jaar Zeeland. Zondag 15 juni is Het Buitenfeest bij De Vriendschap, De Herberg en Seventy Seven met onder meer straattheater en dj's. www.stadsfeestenmiddelburg.nl I Op de eerste editie van de Stadsfeesten Middelburg traden vorig jaar de Steady New Sounds op bij De Vriendschap, archieffoto Ruben Oreel Mountainbikers door Nadia Berkelder Facebook: mtb-route-de-Zeeuw- se-Kust START infographic Digna Steyn door Claudia Sondervan I De sinds maandag vermiste Leun tje (Loes) Tevel WISSENKERKE - Noord-Bevelands Belang wil niet meer wachten op de notities die zijn opgesteld over bebouwing van de Veerse Gatdam. De partij vraagt het college van Noord-Beveland om wat er aan rap portage is, aan de gemeenteraad te verstrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24