Zorgorganisaties verwachten paniek na brief PZC Burgemeester van Damme verongelukt PW onder vuur in EU-debat 10 en 11 - Wonen Nooit meer naar de peepshow Verrassende blikvangers op woonbeurs in Milaan Word ook abonnee! moerkerke - Burgemeester Dirk Bisschop (58) van de Belgische grensgemeente Damme is donder dagavond om het leven gekomen- bij een verkeersongeval in Moer kerke, gemeente Damme. Door onbekende oorzaak raakte Bis schop de macht over het stuur van zijn Porsche kwijt en beland de in een gracht langs de West straat. Hij is ter plekke overleden. De partner van Bisschop raakte le vensgevaarlijk gewond en over leed enige tijd later. Bisschop kwam in 1989 in de gemeente raad van Damme voor de CVP. Hij werd drie jaar later schepen (wethouder) en was sinds 2000 burgemeester van Damme. MAASTRICHT - PW-Iijsttrekker Marcel de Graaff is donderdag avond onder vuur komen te liggen in een debat in de aanloop naar de Europese verkiezingen van 22 mei. PvdA, WD en D66 verweten hem samen te werken met het Franse Front National, waarvan oprichter Jean-Marie Le Pen eerder in op spraak kwam wegens antisemiti sche uitspraken. Volgens De Graaff doet zijn partij geen zaken met Le Pen senior, maar met diens dochter Marine, die nu partijleider is. „De PW heeft altijd afstand ge nomen van het antisemitisme." DESTELLING UW MENING 278 reacties EENS WÊÊÊÊÊ 43% De aanleiding hiervoor is een 'bombrief van het ministerie die rond 1 juli bij honderdduizenden Nederlanders op de deurmat zal vallen. Daarin komt te staan dat er voor hen grote veranderingen op komst zijn omdat hun zorg vanaf 1 januari 2015 niet meer door het Rijk, maar door de gemeente of zorgverzekeraar wordt geregeld. Zorgorganisaties verwachten dat de brief zal leiden tot grote on rust Er komen speciale callcenters om vragen te beantwoorden. „Wij verwachten dat mensen willen we ten wat het individueel voor hen betekent. Maar juist dat is nog niet te zeggen", aldus Pauline Fuhri van Actiz, de brancheorganisatie voor zorgondernemers. Ouderen- organisatie Anbo houdt rekening met 'blinde paniek'. „Wij kunnen niet zeggen welke voorzieningen gemeenten vanaf 2015 gaan tref fen. Dit weten ze in veel gevallen den haag - Volkert van der G., de man die Pim Foruyn 12 jaar geleden doodschoot, is vanaf vandaag weer vrij man. Hij heeft dan tweederde van zijn straf uitgezeten. Volgens het Openbaar Ministerie en de gevange nis waar Van der G. verbleef, is er weinig risico dat hij weer in de fout gaat en heeft hij geen psychische stoornis. Wel moet hij zich aan een aantal voorwaarden houden. Zo moet hij zich wekelijks melden bij de reclassering, mag hij niet naar Rotterdam, Hilversum, Den Haag en de woonplaats van nabestaanden en is het hem verboden contact op te nemen met de media of nabestaanden van Fortuyn. Justitie liet weten dat Van der G. 'beveiliging op maat' krijgt. Het is niet bekend waar en hoe hij wordt gehuisvest. Maar in deze tijden van voortdurend met de buitenwereld communicerende burgers is de kans klein dat Van der G. lang onopgemerkt zal blijven. „Het recht moet zijn beloop hebben", reageerde broer Marten Fortuyn eerder deze week. „Men heeft binnen de wet gekeken wat de mogelijkheden zijn. Van der G. heeft een contactver- bod met ons. Maaf als hij aangeeft graag met mij te praten, sta ik daar open voor. Ik wil heel graag weten waarom hij mijn broer heeft vermoord. Tot op de dag van vandaag weet ik dat niet." zelf niet", zegt woordvoerster Renée de Vries. Ook wethouders worden volgens haar op een stort vloed aan telefoontjes voorbereid. Het ministerie bevestigt dat er een brief aankomt, maar datum en in houd zijn nog niet bekend en ook niet wie er post krijgen. Volgens zorgorganisaties gaat het om ieder een die AWBZ-zorg krijgt, maar die niet in een zorginstelling zit. Het ministerie meent dat er geen reden voor onrust is, omdat 2015 een overgangsjaar is. Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 103 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Meer zon en meer wind 15° VRIJDAG 2 mei 2014 BBB Ga naar www.pzc.nl/abonneren Dodenherdenking hoort altijd op 4 mei Zie pagina 22 en 23 Reageer op pzc.nl Volkert vandaag vrij man Actie Voedsel- en Warenautoriteit is overtrokken ONEENS 57% door Wiima de Cort DEN HAAG - Zorgorganisaties wor den door het ministerie van Volks gezondheid achter de schermen voorbereid op een lawine aan vra gen van het publiek over verande ringen in de zorg. Zorgorganisaties verwach ten dat de brief van het ministerie zal leiden tot gro te onrust bij Nederlanders. Na twaalf jaar in de cel vanwege de moord op Pim Fortuyn, komt Volkert van der G. vandaag op vrije voeten. De vraag is waar hij naartoe moet. pagina 2 en 3: - Wie wordt Volkerts buurman? - Celstraf zit erop, daders opgejaagd illustratie Jos Diender

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1