Een generatie met technisch hoogwaardige, chique outfit AUTO 15 - Dode insecten Veelzijdige Benz simpel verwijderen Collection 2014 Jeep opent eerste kledingwinkel Laatste echte Citroën als boek GADGETS RU-IMPRESSIE JEEP CHEROKEE RIJTEST NISSAN QASHQAI NISSAN QASHQAI EN DE CONCURRENTEN Dergelijke grote druk op de ont werpers leverde bij Nissan de tweede generatie Qashqai op. Daarbij is uitgegaan van een com pleet nieuwe bodemgroep. De car rosserie blijkt een evolutie van het vorige model, maar toont la ger en langgerekter. Terwijl de af metingen niet eens zo veel ver schillen. De V-vorm in de grille en de grote achterlichten vormen de meest directe verwijzingen naar deze nieuwe oplage. Bij het interieur besteedde Nissan vooral veel tijd aan het verbeteren van de materialen. Daarbij wor den ook meteen alle nieuwe elek tronische snufjes meegenomen, zoals het 360 graden Safety Shield, met camera's die rondom de hele auto kijken. De Qashqai biedt voldoende plek aan 4 volwassenen en houdt nog een bagagevolume over van 439 li ter. De bagageruimte heeft een dubbele vloer met flexibele vlak verdeling. Handig om het schui ven van lading te voorkomen. Een grote verandering vond er on der de motorkap plaats. De be staande 1.6 liter 16-klepper heeft het veld moeten ruimen en staat zijn plaats af aan de nieuwe 1.2 li ter turbo. We kennen deze kracht bron al uit diverse Renault-model- len, maar het is wel degelijk een Nissan-motor. Ondanks zijn be scheiden inhoud levert deze vier- cilinder 115 pk aan vermogen en een koppel van 190 Nm. De 1.250 kilo wegende crossover sprint in 11,3 seconden naar de 100 en topt op 183. Ook bij tussen- acceleraties komt de downsize- krachtbron niets tekort. Het voor deel van de kleinere motor moet vooral blijken uit een lager brand stofverbruik. Helaas komt dat er niet helemaal uit, want 1 op 11,5 a 12 is niet uitzonderlijk. Het onderstel en het daarbij beho rende rijgedrag verdienen een hoog cijfer. De auto blijkt voldoen de comfortabel voor gezinsge bruik en zorgt tegelijkertijd voor een goede communicatie tussen wegdek en bestuurder. De lagere C02-uitstoot ten op zichte van het vorige model zor gen voor prijzen op een vergelijk baar niveau. De vanafprijs van 23.150 euro is beslist gunstig. Via twee tussenstappen komt de zeer complete Tekna-uitvoering op 29.100 euro. Alle voorwaarden zijn dus aanwezig voor voortzet ting van het succes. Autofabrikanten die met succes een voortrekkersrol ver vullen, zitten bij de vervanging van een model met een groot dilemma. Klanten hebben hoge verwachtin gen en de verkoopafdeling wil de riante verkoopcijfers handhaven. De wereld viel massaal voor de hoge zit en de stoere uitstraling van de SUV of crossover. Nissan zette de trend met de Qashqai en klampt zich daaraan vast met de nieuwe generatie. De modernisering van de grille van de Chero kee doet het karakte ristieke Jeep-gezicht goed. Behalve een nieuw de sign zijn er door Jeep forse stap pen voorwaarts gezet qua zuini ge motoren (2.0 diesel, 140 pk; 3.2 V6 4x4 benzine, 272 pk; 2.0 diesel 4x4,170 pk), trans missies (negentraps automaat) en aandrijfsystemen. De nieu we Cherokee oogt slanker dan de voorganger. Het interieur heeft mooie materialen. Basis versie Longitude (44.990 euro) heeft al een 5 inch aanraak- scherm, parkeerhulp achter en een audiosysteem met zes luid sprekers. Op de geplaveide weg toont de tweewielaangedreven auto zijn comfort ten volle. In het terrein, met een 4x4, ko men krachten en technieken optimaal naar boven. De auto slecht alle denkbare omstandig heden met gemak. Afhankelijk van vereiste capaciteit schakelt de aandrijving automatisch tussen twee- en vierwiel. VRIJDAG 2 MEI 2014 Nissan Qashqai Bagage 439 liter, ge wicht 1.250 kg. Benzine 1.2 liter, 115 pk. Vanaf 23.150 euro, Tekna 29.100 euro. Hyundai ix35 Bagage 591-1.436 liter, gewicht 1.280 kg. Benzi ne 1.6 liter, 135 pk. Van af 25.995 euro, i-Vision 28.295 euro. Kia S porta ge Bagage 564-1.353 liter, gewicht 1.280 kg. Benzi ne 1.6 liter, 135 pk. Van af 24.995 euro, Busi- nessline 28.495 euro. Mazda CX-5 Bagage 505-1.620 liter, gewicht 1.285 kg. Benzi ne 2.0 liter, 165 pk. Vanaf 27.990 euro, TS 30.590 euro. De vormgeving van de nieuwe Nissan Qashqai werd vooral gedic teerd door het voorgaande model. foto's Automedia Multi Totaal Reiniger is een nieuw product van System. Daarmee kan onder meer vuil op de neus van de auto te lijf worden gegaan. Vooral dode insecten laten zich er pro bleemloos mee verwijderen. Ver dund opbrengen, laten inwerken en goed naspoelen. System heeft een groot aanbod reinigingsmidde len voor de auto, zowel voor ex- als interieur: www.systeml23.nl. Jeep heeft in München (Sendlinger- strasse 12) de eerste Europese con cept store geopend. De kledingcol lectie appelleert aan wat Jeep wil uitstralen: avontuurlijk, maar func tioneel. De winkel omvat zo'n hon derd artikelen. Een slimme functie gaat schuil in onder andere jassen die getransformeerd kunnen wor den tot reiskussens. De prijzen variëren van 20 tot 350 euro. Kledingcollectie, foto Jeep 360 pagina's, foto citrovisie door Tony Vos De Mercedes-Benz Collectie 2014 omvat exclusieve horloges, mode, accessoires, geschenkideeën en sportartikelen. Even stijlvol als de artikelen uit de Collection is het ontwerp van de catalogus: moder ne look, hoogwaardige fotografie. In de catalogus kun je ook lezen over het ontstaan van producten en materiaal en over de belangrijk ste samenwerkingspartners. ■yTO CUEANE* Reiniger, foto WdeV Stijlvolle foto's, foto Mercedes Liefhebbers beschouwen de roem ruchte CX als de laatste 'echte' Citroën. Dat vraagt om een boek, niet in de laatste plaats omdat het model precies veertig jaar geleden verscheen. Michael Buurma en Thijs van der Zanden hebben er iets bijzonders van gemaakt, waar mee ze liefhebbers beslist zullen verrassen. Voor 39,95 euro op www.citrovisie.nl te bestellen. door Willem de Volder Jeep Cherokee verrast met het ontwerp en in het terrein, foto WdeV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15