PZC RLflMECO Kleine corporatie doet het beter Kinderen dood bij aanval op school Uitgids Word ook abonnee! rilland - Veehouder Hans van Iwaarden uit Rilland is gisteren al zijn vee, bijna 250 runderen, voor lopig kwijtgeraakt. Volgens de Ne derlandse Voedsel- en Warenauto riteit (NVWA) was de man na eer dere controles dit jaar voldoende gewaarschuwd en heeft hij zich niet aan het behandelplan gehou den. Van Iwaarden verwaarloosde zijn vleesrunderen, sommige wa ren kreupel of ziek en hadden geen droge ligplek, concludeerde de NVWA bij een hercontrole gis terochtend. Daarop is de eigenaar van het bedrijf aangehouden èn zijn alle dieren weggehaald. Zoon Jos van Iwaarden (18) die ook werkzaam is op het bedrijf, bestrijdt dat de dieren worden ver waarloosd. Volgens hem heeft de NVWA het op het bedrijf gemunt en wordt zijn vader gepakt op pa pieren die niet helemaal in orde zijn. „Mijn vader staat al heel z'n leven dag en nacht klaar voor de koeien. Ze proberen hem gewoon kapot te maken." Dat blijkt uit onderzoek van deze krant onder ruim honderd wo ningbouwcorporaties. Gegevens over huurverhogingen zijn daar bij gekoppeld aan financiële cij fers van het Centraal Fonds Volks huisvesting. De uitkomsten tonen aan dat het voor bewoners veel verschil maakt wie er bij hun cor poratie aan de knoppen draait. In juli mogen de corporaties de huren weer verhogen, met maxi maal 4 tot 6,5 procent. Vorige week bleek dat ruim 60 procent van de corporaties deze mogelijk heid ten volle benut. De huurders van deze corporaties betalen nu gemiddeld 66 procent van de maximaal toegestane huur. Huurders die niet de maxi male huurverhoging voor de kie zen krijgen, zitten op 63 procent. Drie procentpunt verschil lijkt misschien weinig, maar op jaarba sis scheelt het toch 150 tot 200 eu ro. Doordat de eerste groep deze zomer harder aangepakt wordt, groeit dat verschil verder. Daar komt bij dat de woningcor poraties die voor de maximale huurstijging gaan minder in de leefbaarheid van hun wijken in vesteren. In 2012 gaven ze per woning 50 euro uit aan zaken als het in stand houden van buurt centra, groenonderhoud en het sponsoren van buurtactiviteiten. Verhuurders die de huurstijging beperken zaten op 67 euro per woning, bijna 40 procent meer dus. ALEPPO - Door een luchtaanval van het Syrische leger op een school in de Syrische stad Aleppo zijn achttien doden gevallen, voor al kinderen. Dat heeft het Syri sche Observatorium voor Mensen rechten gisteren bekendgemaakt. Het medisch centrum van Aleppo sprak zelfs van 25 dode kinderen. De aanval was onderdeel van een groter offensief in het noorden van Syrië. Dinsdag vielen bij di verse aanslagen en aanvallen op steden meer dan honderd doden. Daarbij was ook al een mortier aanval op een school door tegen standers van president Bashar al-Assad, met veertien doden. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113-27 00 00 DESTELLING UW MENING 294 reacties Veel bewolking 16° DONDERDAG 1 mei 2014 mmm re satire lik gevuld Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 102 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 door Joeri Wisse pagina 26 en 27: Hij heeft al zijn kansen laten liggen Burgemeester jan Huisman van Reimerswaal kwam gisteren poolshoogte nemen op het bedrijf in Rilland. fotoMarcelle Davidse door Sander van Mersbergen DEN HAAG - Woningbouwcorpora ties die de huurstijging deze zomer beperkt houden, zorgen ook op an dere gebieden beter voor hun huur ders. Ze vragen nu al minder huur dan corporaties die wél voor de maximale huurstijging gaan. Ook geven ze meer uit aan leefbaarheid van wijken. PLAFONDS Actie Voedsel- en Warenautoriteit is overtrokken Reageer op pzc.nl Een dag zonder internet is lekker rustig EENS WÊÊÊÊÊÊ 52% ONEENS 48% Veehouder raakt 247 koeien kwijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1