46 Geloof maar dat ik in de voorbije weken een paar jaartjes ouder geworden ben O Veilinghuis Korendijk oirberlin. Special BINNENLAND 7 KUNST- EN ANTIEKVEILING CV PETR KARLA gens, laat ons even met rust. Geef ons tijd en ruimte om te focussen op wat nu echt belangrijk is en dat zijn onze eigen mensen." Hoe bedoelt u dat precies? „In afwachting van het sociaal plan gaat het werk gewoon door. Veiligheid op de werkvloer is daar bij een groot punt van aandacht. Onze werknemers zijn mogelijk afgeleid door alles wat er gebeurt en nog op hen afkomt. Stel dat er iets gebeurt omdat ze er hun hoofd niet bij hebben; dat mag niet gebeuren. Ik hoop dat er snel een einde komt aan alle onzeker heid. De mensen verdienen dat ook. Of het mogelijk is dat we eer der dicht gaan? Mits er een goed sociaal plan ligt, sluit ik dat niet uit. Dan kan iedereen ook weer «vooruit met zijn leven." Wat gaat u zelf doen „Daar denk ik nog niet aan. Wat voor mij telt, is mijn werk nu." Hoe gaat u die wegnemen? „We doen er alles aan om die periode van onzekerheid zo kort mogelijk te maken. Dat kan alleen als er snel een goed en adequaat sociaal plan op tafel komt." Op straat hoor je vaak dat 'die Ame rikanen' bereid zijn goed te betalen om er maar snel vanaf te zijn... „Daar kan ik me dus echt boos om maken. Dit is geen kwestie van snel afhandelen. We willen dit netjes doen, zoals Philip Mor ris International het al dertig jaar netjes doet. Nogmaals, we beho ren tot de beste werkgevers van het land: goede werkomstandig heden, goed salaris, goede oplei dingsmogelijkheden. Zo'n reputa tie bouw je op in jaren, maar die heb je ook zo vergooid. Ik verze ker u: dat gaat ons niet gebeuren. We blijven onze mensen met respect behandelen." Toch verwijten de vakbonden u een onwelwillende houding... „Ik onderstreep dat we met de beste intenties aansturen op een fair en optimaal mogelijk sociaal plan. Daarvoor is een prima samenwerking met de vakbonden noodzakelijk. Het heeft geen zin allebei opnieuw het wiel uit te vinden als je gebruik kunt maken van eikaars expertise. We moeten dit samen doen." Geruchten over overwerk doen die zaak geen goedtoch? „Ook zoiets. Op het moment dat de productie achterblijft, zou je kunnen overwegen over te wer ken. Maar onder deze emotionele omstandigheden is dat geen op tie. Nooit geweest. Dat heb ik met een gezegd. Het zou niet respect vol zijn tegenover het personeel. Wat we doen, is de productie van wat kleinere merken tijdelijk over hevelen naar andere fabrieken. That's-it." Het zal vast nog vaker stormen... „Dit soort berichten in de media doen het proces geen goed. Ook voor mij wordt het lastig de boel kalm te houden bij dit soort senti menten. Ik denk wel eens: jon- Korendijk 28 I 4331 HP I Middelburg 1 Tel. 06-200 60 280 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl Dependance van het Zeeuws Veilinghuis ZATERDAG 3 MEI, VANAF 10.00 UUR Donderdag 1 Mei 9.00 - 21.00 uur KIJKDAGEN: Vrijdag 2 Mei 9.00 - 18.00 uur S? 0900 737 8000 (eo,20 p/min,) Schilderijen, sieraden,,keramiek, zilver, meubelen, Aziatica, etc. Totaal ca. 800 kavels. Düsseldorf Airport WOENSDAG 30 APRIL 2014 Petr Karla werd geboren op 2 januari 1967 in Most, Tsjechië. Opleiding: technisch ingenieur, universiteit Praag. Getrouwd: vader van 4 kinderen. Woonplaats: Schoten, bij Antwer pen ('vanwege de internationale school voor de kinderen'). Hobby's: hardlopen, historische geluidsapparatuur. Loopbaan: 1991: Tabak a.s., ont werper tabaksmachines; 1992: Philip Morris CR, Kutna Hora, Tsjechië; 2002: fabrieksdirecteur PM Izhora, Sint Petersburg, Rus land; 2004: directeur productie PM CR, Kutna Hora, Tsjechië; 2007: directeur productie PM Pro ducts SA, Neuchatel, Zwitserland; 2010: directeur productie PM Tur kije; 2012 tot heden: algemeen directeur PM Holland, Bergen op Zoom. Petr Karla 'Natuurlijk zijn dit de zwaarste dagen in mijn carrière.' Petr Karla (47), general manager van Philip Morris Bergen op Zoom. foto's Robert van den Berge/het fotoburo f Alleen 1 voor korte Speciol 35 jaar Europa v.a. "AU-inprijsóp geselecteerde vluchten binnen Europa nel stuk bagage tot 23 kg alsmede 1 stok handbagage, service en topbonus miles. Boekingsperiode: 29-04 t/m 5 )6-2014, reisperiode: 01-07 t/m 31-Ö8-2014 sn 01-114014 t/m 31-03-2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7