Minderhoud heeft de snelste doffer van Zeeland Taaramae grijpt macht SPORT 33 66 Mijn gehele hok is opgebouwd uit de blauwe stam van Koen Alleen Kerkhove in hoofdtoernooi Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de chal lenger van Wiesbaden. De Zierikzeese won in de twee de en laatste kwalificatieron de van de Tsjechische Barbo- ra Krejcikova (6-3 2-6 6-2). Angelique van der Meet, af komstig uit 's-Heer Abtsker- ke, verloor in de tweede voorronde. De Bulgaarse Isa bella Shinikova was met tweemaal 7-6 te sterk voor haar. Smulder in Oranje onder zestien jaar Steven Smulder is opgeno men in de nationale selectie voor spelers onder zestien jaar. De voetballer uit 's-Hee- renhoek, die voor Feye- noord uitkomt, speelt met Oranje twee keer tegen Tsje chië. De oefeninterlands worden gespeeld op dinsdag 6 mei (19.00 uur) en donder dag 8 mei (12.00 uur). Beide keren treedt sc Woerden op als gastheer. De coach van het team is Edwin Petersen. Liza van der Most debutante Oranje Bondscoach Roger Reijners van de Nederlandse vrou wenvoetbalploeg heeft Liza van der Most opgeroepen voor de belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen België. De 20-ja- rige rechtsback van Ajax is de enige debutante in de se lectie van 23 speelsters. Reijners kan tegen België weer beschikken over keeper Loes Geurts en verde diger Siri Worm, die herstelt zijn van blessures. Winst en verlies tafeltennissters De Nederlandse tafeltennis sters hebben gisteren wisse lend succes geboekt bij het WK voor landenteams in Ja pan. Oranje won in Tokio de tweede groepswedstrijd met 3-1 van Luxemburg, maar was in het duel daarna niet opgewassen tegen Sin gapore: 3-1. Britt Eerland boekte tegen Luxemburg een cruciale zege en zorgde tegen Singapore voor de eni ge Nederlandse zege. Speler Groningen (18) overleden Jeugdspeler Reinier de Groe ne van FC Groningen is plot seling overleden. De pas achttienjarige speler kwam dit seizoen uit voor Gronin gen Ai. De Groene was be zig aan zijn eerste seizoen bij Groningen, dat hem bij Urk weghaalde. De doods oorzaak is niet bekendge maakt. De club houdt dins dag een bijeenkomst voor spelers, staf, medewerkers en ouders. De blauwe doffer was de snelste van Zeeland op het vitessecon- cours voor oude duiven vanuit Pont St. Maxence. De duiven wa ren 's morgens om 8.00 uur in Pont St. Maxence gelost. Met 1901 meter per minuut kwam Minder- houds winnende duif naar West kapelle. De duif komt uit de stal van Koen Minderhoud uit Koude- kerke. „Mijn gehele hok is opge bouwd uit de blauwe stam van Koen. Van hem heb ik veel opge stoken. Hij is jonger dan ik, eerst was hij mijn leerling maar naar mate de jaren vorderden werd hij de meester en ik de leerling." Willem Minderhoud heeft in het verleden al een aantal provinciale zeges mogen noteren. Zijn lieve lingsspel is mid- en dagfond. Ko mende zaterdag staat met Meaux als lossingsplaats het eerste mid- fondconcours van het Zeeuwse seizoen op het programma. Voor Pont St. Maxence werden afgelo pen vrijdag 12.022 duiven inge- korfd. Daarvan gingen er 2681 mee als training voor datgene wat komen gaat: het langere werk. WOENSDAG 30 APRIL 2014 WIESBADEN ZEIST ZEIST TOKIO GRONINGEN door Fred Rabout WESTKAPELLE - Hij kwam zaterdag niet meteen uit de juiste richting, de blauwe doffer van Willem Min derhoud uit Westkapelle. Hij arri veerde vanuit het noorden in de Westkapelse Zuidstraat. „Ik denk dat hij een rondje kerk heeft ge daan", zegt de 73-jarige duivenmel ker. De uitslagen zijn: Pont St. Maxence met 12022 oude duiven: Samenspel 1 (1865 m/m): 1. A. de Boevere, 2. B. Provoost, 3,5,6. S. de Putter, 4,10. D. van Houte, 7. R. van Hee, 8. R. Zee- gers, 9. J. v.d. Plasse. Samenspel 2 (1711 m/m): 1J. de Jonge, 2. Comb. Peeman/v.d. Lijke, 3. M. Wallenburg, 4. Comb. Bentz/de Schepper, 5. O. Haers, 6. Comb. Moes/van Alphen, 7,9. PP. De Poorter, 8. T. de Bruijn, 10. J. Buijze. Samenspel 3 (1750 m/m): 1,5. M. Risseeuw, 2. C. Dehulsters, 3. Willem Minderhoud E. van Acker&Zn, 4. Gebr. Van Beve- ren, 6. E. van Damme, 7,8. A. Schuren, 9. G. Vioen, 10. R. de Booy. Samen spel 4 (1801 m/m): 1Comb. Rokven&Dtr, 2. J. Steenhard, 3. M. Ver- wei-Filius, 4,6,8. Comb. L&M. Traas, 5,10. T. Kapoen, 7. M. clement, 9. L. de Putter. Samenspel 5 (1732 m/m): 1A. van Iwaarden&Dtr, 2. M. Oude man, 3,5,6,9. J. de Schipper, 4. M. jere- miasse, 7,8. Comb. Korstanje, 10. D. de Voogd. Samenspel 6 (1732 m/m): 1. Gebr. Ligtendag, 2,7. M. Kleppe, 3,5. L. v.d. Hoek, 4. C. Groen- leer, 6,9. W. Blom, 8. J. den Hengst, 10. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1900 m/m): 1,8. W. Minderhoud, 2. M. Bugajski, 3. M. Peene, 4. JC. Roel- se, 5. Comb. Houmes&Zn, 6. A. Stroo, 7. C. de Ridder&Zn, 9. P. Hengst, 10. R. Wijs. ELMALI - Wielrenner Rein Taaramae heeft gisteren de macht gegrepen in de Ronde van Turkije. De Est van Cofi- dis won de koninginnenrit over 185 kilometer van Finike naar Elmali. Taaramae loste zijn medevluchter Adam Ya tes in de laatste meters op weg naar de finish op 1800 meter hoogte. De Brit eindigde als tweede, op zes secon den. Romain Hardy finishte na 38 tellen als derde. Taaramae neemt de leiderstrui over van de winnaar van de eerste en tweede etappe. „Ik ben erg blij met deze overwinning", hijgde Taaramae aan de finish. „Het was een hele zware slotklim. Op een gegeven mo ment had ik ook moeite met adem halen. Gelukkig kon ik vlak voor de finish een paar metertjes pakken." foto Tim De Waele/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65