Libéma: Modelbouwshow was goed voor miljoen euro aan bestedingen Toeristisch Terneuzen STORING ZEELANDNET brieven 22 ZEELAND Windpark Eerwraak Kunstgebit Ieder jaar passeren honder den cruiseschepen de slui zen van Terneuzen. Hon derden schepen vol toeris ten op weg naar de Vlaamse pa rel Gent. Terneuzen laten ze links liggen. In Terneuzen zijn ze dat nu beu. Ze willen de rederijen nu verleiden om ook aan te leggen in Terneuzen... Ik breek nu een opmaaktechni- sche wet door u niet één, maar twee witregels lachpauze aan te bieden. Ja, u leest het goed. Terneuzen aast op cruisetoerisme en wil mensen die in Gent naar het Gravensteen, het Lam Gods en de Sint Baafs gaan kijken, ervan overtuigen dat Terneuzen ook de moeite waard is. Want, zeg nou zelf. Waar in de wereld kun je de bouw van een zeesluis van zo dichtbij volgen? En wat te denken van de adem benemende Scheldeboulevard en de interessante musea in Axel en Sas van Gent? Welis waar net buiten Terneuzen. En dan is er nog het Portaal van Vlaanderen. Een informatieve attractie voor iedereen die wil weten hoe de schepen veilig van de Wester- schelde naar Gent varen. Een bij voorbaat kansloze, sufgesub- sidieerde, toeristische win keldochter of een nichemarkt, de meningen lopen uiteen. Eerlijk is eerlijk, met het weg vallen van Checkpoint heeft Terneuzen geen echte trekker meer. Wil je toeristen verleiden, dan zul je toch iets te bieden moe ten hebben. Iets beters dan at tracties die alleen maar overle ven dankzij handig netwerken bij Europese subsidieverleners. Alle gekheid op een stokje. Ter neuzen heeft wel grotere pro blemen dan toeristen die al dan niet ten onrechte de stad links laten liggen. Leegstaande winkelpanden in uitgestorven winkelstraten, krimp en uit zichtloze plannen waar een be sluiteloze gemeente al decen nia mee worstelt. Toerisme in Terneuzen. Hij is leuk. De stad mag dan het drugsver leden van zich afgeschud heb ben, ik geloof niet dat iedereen er al nuchter is. Het bericht dat minister Kamp een windpark wil voor de Wal- cherse kust vind ik nogal alarme rend. De nadelen van windmo lens worden stelselmatig onder schat. Er zijn nadelen als te wisse lende energieopbrengsten waar door conventionele centrales dit moeten opvangen; horizonvervui ling; geluidsoverlast voor dol- fijnachtigen en weersinvloeden landinwaarts. Bovendien wordt geen openheid van zaken gegeven over de werkelijke opbrengsten en de kosten. De WD heeft nota bene in het verleden aangegeven dat windmolens op subsidie draaien. Ik begrijp de doelstelling om aan Europese doelstellingen van duurzaamheid te voldoen, maar waarom niet investeren in zonne-energie, getijdenenergie, vrije energie of thorium? Ministers schrikken van cijfers eerwraak: Iedere Nederlander met gezond verstand zal beamen dat eerwraak niet thuishoort in ons land. Met de nadruk op 'niet'. In één woord: verschrikkelijk! Van je familie moet je het maar hebben! Van respect voor kinde ren getuigt het zeker niet. Aan de andere kant: bij het binnenhalen of laten komen van mensen uit is lamitische landen met een andere culturele achtergrond komen ook de gebruiken mee. Echter de men sen die hier komen wonen, moe ten zich aan de Nederlandse wet ten houden, maar wanneer zij nog steeds hun geloofswetten daarboven plaatsen verandert er niets. In deze context rijst de vraag waarom moedige vooraan staande moslims niet tegen eer wraak in opstand komen! Gelet op de ernst van het probleem is bewustwording de sleutel tot ver andering. Zelfbewuste vrouwen willen in deze tijd hun eigen keu zes maken, hun eigen leven in richten. Al met al hieruit blijkt dat deze opgedrongen multicultu rele samenleving door diverse slappe linkse kabinetten bewerk stelligd, geen verrijking is! In deze tijd van sterk teruggelo pen aanbod van advertenties en in het kader van de veelgeprezen marktwerking in de zorg had de directie van deze krant een gou den slag kunnen slaan door bo venaan de pagina's 28 en 29 van de krant van 24 april het woordje advertentie af te drukken en de re kening te sturen naar de vele ma len geciteerde collega uit Vlissin gen. Mocht hij schrikken van de kosten, dan volstaat een halve pa gina ook. Zo veel nieuwe informa tie wordt er nu ook weer niet ver strekt. Waarom dit artikel in de Zeelandkrant staat is mij een raad sel. Het oudbakken verhaal over de boerendochter, die een kunst gebit voor haar huwelijk krijgt komt overigens uit Friesland. De exploitant van de Zeelandhal len berekent sinds dit jaar de eco nomische invloed van een evene ment. Eerder werd economische draagwijdte van de Indoor Trail Zeeland (10 en 11 januari) onder zocht. Het evenement was goed voor 100.000 euro aan bestedin gen tijdens het evenement en bij regionale bedrijven. Bij de Modelbouwshow komt Libéma tot bijna één miljoen eu ro. Daarbij is gekeken naar beste dingen die door een evenement plaatsvinden. Het gaat niet alleen om bezoekers, maar om alle par tijen die bij het evenement be trokken zijn. Niettemin waren de bezoekers tij dens de Modelbouwshow de par tij met de meeste bestedingen. Driekwart van hun centen spen deerden ze op het evenementen terrein, met name bij standhou ders. Een kwart van hun bestedin gen werd elders in de regio uitge geven, bijvoorbeeld aan hotelover nachtingen. Libéma werkt met een methode die door HZ-studente Mirthe van Dijk in het kader van haar afstu deeronderzoek is ontwikkeld. De beurshallenexploitant beschikte al over een methode om de econo mische waarde van een evene ment te berekenen, maar die bleek uitsluitend toepasbaar op sport- en publieksevenementen. Van Dijks methode is geschikt voor elk type evenement. Buiten de rekenmethode vallen effecten zoals imagoverbetering van de re gio, werkgelegenheid en het opvij zelen van het vestigingsklimaat. woensdag We schrijven nu Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hans van de Klundert Oosterpark 2, Oostkapelle Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen C. Westveer, rustend tandarts Dishoekseweg 1, Koudekerke Bij de winkel Foto Verschoore in Goes konden medewerkers dinsdag door de storing bij Zeelandnet geen gebruik maken van internet en de kassa. Klanten konden niet pinnen, foto Marcelle Davidse door Frank Balkenende GOES - De Modelbouwshow in de Goese Zeelandhallen, die plaats vond in het weekeinde van 22 en 23 februari, heeft de regionale eco nomie bijna een miljoen euro opge leverd. Dat berekent Libéma, eige naar de Goese evenementenhallen. Guido van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58