Kennis maken met KNRM op Reddingbootdag Drie autobranden in een uur in Vlissingen Nieuwe meubels voor raadszaal N-Beveland 26 BEVELANDEN e i THOLEN Asbest wordt geanalyseerd en opgeruimd Renessenaar wint proef voor jachthonden Reorganisatie van sociale dienst en sociale werkplaats Walcheren zorgt opnieuw voor een tegenvaller. VLISSINGEN - Sociaal werkbedrijf en uitkeringsinstantie Orionis Walcheren heeft 2013 afgesloten met een tekort van bijna twee mil joen euro. Dat blijkt uit de jaarstukken. Het tekort wordt veroorzaakt door de reorganisatie die duurder uitpakt dan verwacht. Orionis had erop gerekend dat het personeel dat bo ventallig is geworden bij die reor ganisatie sneller een andere baan zou vinden, maar dat gaat traag: het is vorig jaar maar één persoon gelukt om ander werk te vinden. Acht van de 43 personeelsleden vechten hun ontslag trouwens nog steeds aan. Het tekort wordt zoals altijd ver deeld over de drie Walcherse ge meenten. De gemeenten hebben de afgelopen jaren elk al tonnen moeten bijpassen voor Orionis, dat ontstaan is bij een fusie tus sen de Walcherse sociale dienst, de kredietbank en sociale werk plaats Lété. Over het omstreden salaris van de interim-directeur lijkt het laat ste woord nog niet gezegd. Uit het jaarverslag blijkt dat de inter- immer in 2013 192.600 euro salaris kreeg. Volgens Orionis is dat bin nen de norm van 228.539 euro die geldt voor bestuurders van publie ke instellingen. Een adviesbureau had zich eerder al gebogen over dat salaris en dat concludeerde toen dat het salaris rechtmatig was omdat de interim- mer lange werkdagen van tien uur maakte. De accountant heeft vraagtekens bij die stelling: het zou lastig te bewijzen zijn hoe lang de werkdagen van de inter- immer waren. Overigens is er in tussen een nieuwe vaste directeur benoemd. De resultaten van Orionis blijven intussen achter bij de verwachtin gen. Het afgelopen jaar kregen veertien procent meer mensen een bijstandsuitkering. En dat is ruim meer dan de landelijke stij ging van negen procent, terwijl de organisatie zich tot doel ge steld heeft om het beter dan lan delijk te doen. Orionis wijt dat aan de verminderde uitstroom: door de economische crisis vin den minder mensen een baan. Op Walcheren is het aantal werk zoekenden vorig jaar met twintig procent gestegen. Landelijk nam dat aantal met 34 procent toe. Ook het aantal mensen met een ww-uitkering nam op. Walcheren minder hard toe dan in de rest van het land. I let aantal ww-uit- keringen is een indicatie voor het aantal bijstandsuitkeringen in de toekomst. Uit de jaarstukken blijkt verder dat Orionis 27 miljoen euro schuld heeft: twintig miljoen voor het gebouw en zeven mil joen voor overige zaken. De ver koop van de oude gebouwen van Lété en de Sociale dienst heeft minder opgebracht dan vooraf was becijferd. De KNRM-stations Neeltje lans, Westkapelle en Hansweert doen ook mee. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Wie donateur is - of wordt - mag meevaren met een reddingboot. Neeltje Jans zet twee boten in om met donateurs te varen. Het boot huis aan de zeezijde van de Oos- terscheldekering is voor de bezoe kers opengesteld. In Westkapelle vaart de reddingboot Uly. Bezoe kers kunnen ook een rondje over het strand rijden met de de Uni- mog, het kusthulpverleningsvoer- tuig. In het boothuis is van alles te doen; er worden films ver toond, er is een demonstratie over modelbouw en er staan be drijven met diverse marktkra men. In Hansweert is er ook nog een spectaculaire demonstratie met een reddingboot en SAR-helikop- ter. Ook in onder meer Cadzand, Breskens, Ouddorp en Stellen dam houdt de KNRM Redding bootdag. MIDDELBURG - Het opruimen van de asbest in park Toorenvliedt in Middelburg zal waarschijnlijk vol gende week beginnen, zegt Die- derik van Bergeijk, adviseur voor Bodemzaken van de gemeente. Als de analyse van de gevonden stukjes asbest in park Tooren vliedt binnen is, kan er een plan van aanpak worden gemaakt voor het opruimen. Hij verwacht die analyse vandaag of morgen te krij gen, zodat er volgende week be gonnen kan worden met oprui men. „Sowieso zal alle asbest ruim voor de opening van het park opgeruimd zijn." De meeste asbest werd vorige week aangetroffen rondom de nieuwe kabelbaan. Waarschijnlijk ligt het ook in de groenperkjes bij de ingang aan de Koudekerkse- weg en in het gras langs de vijver. Verschillende stukken van hét park zijn afgezet. Bergeijk: „Ver der is het veilig om in het park te lopen. Asbest is alleen gevaarlijk als er vezels vrijkomen. Als je ge woon overal afblijft, is er niks aan de hand." Ook is het volgens de bodemadviseur niet gevaarlijk om je hond hier uit te laten. Er waren in de nacht van maan dag op dinsdag drie brandjes bin nen een uur, op verschillende lo caties in de stad. De eigenaar van een geparkeerde auto in de Hendrick de Keijser- straat in Het Fort werd iets voor half vijf wakker van een klap en een sissend geluid. Hij keek uit het raam van zijn slaapkamer en zag dat zijn bedrijfsbus in brand stond. Hij belde de brandweer en probeerde de brand vervolgens snel te blussen met zijn brand blusser. Het busje raakte ondanks die bluspoging zwaar beschadigd. Rond vijf uur zag een voorbijgan ger dat er een geparkeerde auto in brand stond aan de Alexander Go- gelweg in Paauwenburg. Niet al leen die auto raakte beschadigd, maar ook een auto die ernaast ge parkeerd stond. Weer een half uur later moest de brandweer naar een parkeerterrein aan de Grenswegeling, in de buurt van de Alexander Gogelweg. Ook daar stond een auto in brand en ook daar raakte een andere auto be schadigd. De politie is op zoek naar getui gen. RENESSE - Harm Nuis uit Renesse heeft met zijn hond Bryan van het Muntenbos op de Veluwe de landelijke Hubertusproef gewon nen. Nuis was in maart de win naar van de regionale Artemis- proef in Burgh-Haamstede. Om dat de labrador-retriever alle ap- porten had volbracht mochten Nuis en zijn hond naar het natio nale kampioenschap voor honden die getraind zijn om geschoten wild naar de jager te brengen. De organisatie was in handen van JTGH (lacht Training Gebruiks Honden) en de NOJG, de Neder landse Organisatie voor Jacht en Grondbeheer. Die nieuwe balie, met werkruim te voor het gemeentepersoneel dat voor de informatieverstrek king, inschrijvingen en registra ties, documentenuitgifte en ont vangsten zorgt, is door bezoekers van het gemeentehuis heel goed ontvangen, merkt burgemeester Heny van Kooten. De balie, met houtdecor en in robuuste ronde vormen, krijgt nog gezelschap van een bijpassende tafel in plaats van het huidige rjtje wachtstoe- len. De aanbesteding van de opdracht zou dinsdag door het college plaat vinden, maar is nog aangehou den. Daardoor is nog niet open baar hoeveel de inrichting gaat kosten. Wat met het huidige, afge schreven meubiliair, aangeschaft bij de ingebruikname van het ge bouw in Wissenkerke, gaat gebeu ren, is nog niet bekend. Weer miljoenentekort Ononis door Nadia Berkelder 1,9 miljoen euro is het tekort van Orionis over het jaar 2013. De drie Walcherse gemeenten zullen die extra kosten gezamelijk moeten ophoesten. NEELTJE JANS - De KNRM houdt ko mende zaterdag in heel het land de Reddingbootdag om mensen ken nis te laten maken met het werk van de redders én om donateurs te werven. Ook in voorgaande jaren mochten donateurs een stukje meevaren, foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - De politie doet onder zoek naar een reeks autobranden in Vlissingen. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De tafels en stoelen in de raadszaal van Noord-Beve land zijn aan vervanging toe. Het college wil de huidige inrichting, die stamt uit 1997, laten vervan gen. De nieuwe inrichting gaat in stijl aansluiten bij de nieuwe balie die dit voorjaar in de hal van het gemeentehuis is geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54