Drie autobranden in een uur in Vlissingen SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Kuipschommel gestolen in Renesse PROGRAMMA HUTTENDORP BRUINISSE RENESSE - De gemeentelijke ZIERIKZEE - Bij dagcentrum Brug- zicht aan de Scheldestraat in Zie- rikzee is een dure schommel ge stolen. Het gaat om een grote kunststof kuipschommel, speciaal geschikt voor gebruik door meer voudig gehandicapten. Het speeltuig met veiligheidsgor del en uitgevoerd in de kleur groen heeft een waarde van 345 euro. De schommel, die achter het gebouw van Brugzicht hing, is vermoedelijk in het paasweek einde gestolen. „Ik begrijp niet goed hoe iemand het in zijn hoofd haalt zoiets te stelen," reageert unit-manager Greet Timmerman van Gors. „Want wat moet je nou met zo'n speciale schommel?" Er waren in de nacht van maan dag op dinsdag drie brandjes bin nen een uur, op verschillende lo caties in de stad. De eigenaar van een geparkeerde auto in de Hendrick de Keijser- straat in Het Fort werd iets voor half vijf wakker van een klap en een sissend geluid. Hij keek uit het raam van zijn slaapkamer en zag dat zijn bedrijfsbus in brand stond. Hij belde de brandweer en probeerde de brand vervolgens snel te blussen met zijn brand blusser. Het busje raakte ondanks die bluspoging zwaar beschadigd. Rond vijf uur zag een voorbijgan ger dat er een geparkeerde auto in brand stond aan de Alexander Go- gelweg in Paauwenburg. Niet al leen die auto raakte beschadigd, maar ook een auto die ernaast ge parkeerd stond. Weer een half uur later moest de brandweer naar een parkeerterrein aan de Grenswegeling, in de buurt van de Alexander Gogelweg. Ook daar stond een auto in brand en ook daar raakte een andere auto be schadigd. De politie is op zoek naar getui gen. do denherdenking op Schouwen- Duiveland wordt zondag 4 mei in Renesse gehouden. Daar worden alle mensen her dacht die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog zijn om gekomen door oorlogsgeweld of die bij het uitoefenen van een vre desmissie zijn overleden. Vanuit het dorpshuis wordt gezamenlijk vertrokken naar het herdenkings monument naast de begraaf plaats, waar een bijeenkomst is met medewerking van schoolkin deren uit groep 7 en 8 van de ba sisscholen in Renesse en Noord- welle. De herdenking start om 19.00 uur. Rond 20.15 uur is er een samenzijn in het dorpshuis. Inzameling spullen voor Renessedag Voor de Renessedag, die op 31 mei wordt gehouden, zoekt de organisatie nog spullen voor de supermarkt. Op vier woensdagen in mei kunnen bruikbare spullen worden afgegeven bij tennis vereniging Scelveringhe in Renesse, tussen 9.00 en 12.00 uur. Meer info via Wil Dijkshoorn: 06-51563863. GroenLinks blijft betrokken bij raad GroenLinks blijft vanaf de zijlijn actiefin de gemeente politiek. De partij zit sinds de verkiezingen niet meer in de raad, maar blijft mee praten binnen de progressie ve samenwerking. PvdA, D66 en GroenLinks op Schouwen-Duiveland zijn vorig jaar gestart met een in tensieve samenwerking. Zakjes bij woningen om te markeren Inbrekers leggen in Bruinis se zakjes neer bij woningen om deze af te leggen, zo meldt de website bru.nu. Bij diverse huizen zijn zakjes met stenen bij de achter deur gevonden. Waarschijn lijk worden ze neergezet om te zien of de bewoners thuis zijn of voor langere tijd af wezig. Zeeuwse Markt van Renesse Bruist Het is Zeeuwse Markt, zater dag in Renesse. In het vakan tiedorp zijn verschillende marktkooplui en kramen present om Zeeuwse produc ten te promoten. Het gaat on der meer om kaas, jam, mos terd en andere Zeeuwse za ligheden. Renesse Bruist is initiatiefnemer. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur. RENESSE RockFrogs geven eerste concert De RockFrogs geven mor gen, tijdens de kindervakan tieweek, een concert voor kinderen vanaf vier jaar in het dorpshuis van Renesse. De RockFrogs bestaat uit de kikkervrienden Boney, Rockey, Blackey en Ramyo. Het concert is een minimusi- cal van ongeveer een half uur. De aanvang is 14.00 uur, toegang gratis. Kaarten vliegen weg voor Meirock Al vier- tot vijfhonderd kaar ten zijn verkocht voor de derde editie van Meirock za terdag in Koewacht. Met dank aan de Belgische roek- legende Guy Swinnen, de hoofdact.De Zeeuwse bands Keaton (winnaar van ver schillende poptalentenjach ten) en The Stray spelen er ook. WOENSDAG 30 APRIL 2014 H Meer dan driehonderd kinderen doen mee aan het Huttendorp in Bruinisse. foto's Dirk-Jan Gjeltema Elke dag begint om 9.00 uur met ophalen gereedschap, spijkers en verf. Dagelijks om 10.00 en 15.00 uur is er wat te drinken met iets lek kers erbij. Dagelijks om 12.00 uur een lunch- pakketje voor de deelnemers. Om 16.30 uur is het elke dag op ruimen en spijkers inleveren. Vandaag om 10.30 uur demonstra ties streetdance door Dancemas- ters Kramer. Vandaag om 12.30 uur speurtocht met de scouting. Vandaag om 14.00 uur: zelf brood jes bakken. Morgen om 13.00 uur demonstra ties met spring- en dressuurpaar- den van Paard Totaal uit Oude Ton- ge. Er zijn ook wandelpony's van manege Balans uit Dreischor. Morgenavond vanaf 18.30 uur open avond voor ouders en ande re familieleden. Deelnemende kin deren komen verkleed als prinsen en prinsessen. Vrijdag na de lunch om 12.30 uur moeten de hutten leeggehaald en wordt alles opgeruimd. Vrijdag 13.30 uur roofvogelshow door Ruben van Maaren op de ijs baan. Vrijdag 15.45 uur sport en spel op de ijsbaan. Vrijdag 16.30 uur barbecue op het basketbalveld. Vrijdag 18.00 uur met bussen naar het vreugdevuur. Vrijdag 20.30 uur exit Huttendorp. VLISSINGEN - De politie doet onder zoek naar een reeks autobranden in Vlissingen. RENESSE ZIERIKZEE BRUINISSE RENESSE KOEWACHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47