Afscheid De Boer werpt schaduw over Ajax m SPORT 31 „Spurs heeft zich niet gemeld, bij mij of een ander", liet Overmars weten. „Misschien bellen ze se rieus morgen, maar 'that's it'." Wel staat de voormalig internatio nal op een lijst met kandidaten om interim-manager Tim Sher wood na dit seizoen op te volgen. Ook laat De Boer er geen misver stand over bestaan oren te heb ben naar een overstap naar Enge land. Als de club uit Londen wil praten, pakt hij direct het vlieg tuig. Hoewel een concreet voorstel niet aan de orde is, moet Ajax serieus rekening houden met een af scheid van De Boer. Het plaatst de clubleiding voor de zwaarste opdracht sinds de revolutie onder Johan Cruijff gestalte kreeg. De vier landstitels op rij gaven de ge wijzigde koers een forse mee wind. Zonder de architect van de kampioenschappen moeten de be leidsvoerders de werkelijke waar de van de nieuwe lijn aantonen. De Boer formeerde tegen alle stro men in sinds zijn aantreden in de cember 2010 telkens een team, dat met een heldere spelopvatting de concurrentie in de eredivisie te slim af was. Elke zomer werd zijn klus zwaarder door het vertrek van zijn beste spelers. In dat op zicht vormde het behalen van de landstitel in het huidige seizoen zijn huzarenstuk. Ajax beschikte niet over de meest vaardige voet ballers, maar wel over het sterkste team. Zelf stelde hij enkele weken gele den tevreden vast toekomst in Ajax te zien. Door het langer vast- leggen van talenten als Davy Klaassen en Joël Veltman beschik te Ajax over een 'geraamte' waar aan slechts nog wat vlees hoefde te worden toegevoegd. De komst van Richairo Zivkovic van FC Gro ningen paste in dit zonnige beeld. Ook in de opleiding zag hij hoop volle signalen. Het bracht de am bitie te verrassen in Europa een stap dichterbij. De Boer gaf gelijktijdig aan inte ressante aanbiedingen niet zon der meer naast zich neer te zullen leggen. Het maakte in zijn ogen niet uit. Mocht hij vertrekken, dan kon zijn opvolger in een warm bad stappen. De Boer on derschatte daarmee zijn eigen rol in het succes. Zonder enige terug houdendheid mag hij worden ge zien als een lot uit de loterij. De diepte van het gat dat hij mogelijk achterlaat, valt niet te peilen. De vooruitzichten zijn weinig flo rissant. Als hij vertrekt naar Tot tenham of een andere club, neemt hij vrijwel zeker assistent Hennie Spijkerman mee. Jaap Stam zou in zijn voetsporen kun nen treden - al moet hij het hoog ste trainersdiploma nog halen - maar voegt zich waarschijnlijk bij Clarence Seedorf in Milaan. Den nis Bergkamp ambieert geen hoofdrol. Voor het stevige funda ment onder het eerste elftal dreigt instortingsgevaar. Doordat potentiële opvolgers op De Toekomst verder ontbreken, moet de club naar buiten treden met de vacature. Aangezien de kandidaat moet voldoen aan de ei sen van Cruijff, zal de lijst kort zijn. Frank Rijkaard past in het profiel, maar ambieert geen trai- nerspost. Michael Laudrup, met wie Cruijff werkte bij Barcelona, komt in beeld. Zijn salarisschaal ligt echter buiten bereik van Ajax. Boymans beste van Jupiler League Voetballer Ruud Boymans is gisteren uitgeroepen tot bes te speler van de Jupiler Lea gue in dit seizoen. De aanval ler werd kampioen van de eerste divisie met Willem II. De 24-jarige huurling van AZ vond in 36 wedstrijden 26 keer het net. Willem II ontving de Gouden Stier voor het beste team. Naast Boymans en de selectie ont vingen nog meer 'Tricolores' een beeldje: Jordan Peters (beste aanvoerder) en Jur- gen Streppel (beste trainer). Dick Advocaat in 'Wie van de drie' De Marokkaanse voetbal bond benoemt Dick Advo caat, de Italiaan Giovanni Trapattoni of de Marokkaan Badou Zaki als nieuwe bondscoach. Dat heeft Moha- med Boudrika, de vicevoor- zitter van de voetbalbond, gisteren laten weten. De nieuwe trainer zal komen uit dat rijtje namen." Het Marokkaanse bestuurslid voegde daaraan toe dat er al gesprekken zijn geweest met de drie kandidaten. De keuze zal vrijdag of zater dag bekend worden ge maakt. Banaangooier krijgt levenslang De fan van Villarreal die zon dag in de competitiewed strijd tegen FC Barcelona (2-3) een banaan op het veld wierp, heeft van de Spaanse club een levenslang stadion verbod gekregen. De suppor ter wierp de banaan naar Barcelona-speler Dani Alves. De getinte Braziliaan maak te direct een statement te gen racisme door het stuk fruit op te rapen en er een hap uit te nemen. Het was de aftrap voor een mondiale actie een 'bananenselfie' op Twitter. WOENSDAG 30 APRIL 2014 door Geert Langendorff AMSTERDAM - Frank de Boer wil na denken over een overgang naar Tot tenham Hotspur, mocht de club zich officieel voor hem melden. Tot op heden is dat niet gebeurd. Wel informeerde de nummer zes van de Premier League drie weken gele den bij technisch directeur Mare Overmars naar de contractstatus van de coach van Ajax. Een af spraak om na de laatste speelron de te gaan praten, is echter niet ge maakt. Frank de Boer kan als trainer van Ajax pronken met vijf hoofdprijzen. Behal ve de vier opeenvolgende landstitels veroverde hij in 2013 de nationale Su percup met de club. AMSTERDAM RABAT MADRID Met twee vroege doelpunten legde Sergio Ramos gisteravond de basis voor de riante 4-0-winst van Real Madrid bij Bayern München. Ploeggenoot Cristia- no Ronaldo maakte de andere twee treffers, foto Soenar Chamid/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31