Duitse eigenaar bemoeit zich niet met panden Misschien durven ze nu jongeren aan te spreken 25 I KOUDEKERKE - „De eigenaar rea geert niet op onze brieven of tele foontjes, nergens op. Wij zijn wel gemachtigd om kleine klusjes uit te voeren, bijvoorbeeld een lek aan het dak repareren, maar voor groot onderhoud moeten we toch bij hem aankloppen", zegt direc teur Eddy Smit van landelijk vast goedbeheerder MGVM. Volgens Smit ging het mis toen de vader van de huidige eigenaar vijf jaar geleden overleed. „De vo rige eigenaar had een huisje in Domburg. Die kwam regelmatig naar Zeeland. De huidige eigenaar komt nooit. Het lijkt hem niets te kunnen schelen. Wij wilden twee jaar geleden het beheer al opzeg gen, maar we willen de huurders die er nu nog zijn ook niet in de steek laten. Dan moeten ze straks naar Duitsland bellen als er iets aan de hand is." Toch baalt MGVM zo van de situa tie dat ze bezig zijn om juridische stappen tegen de eigenaar te on dernemen. „Het gaat zo niet lan ger. We willen nu echt van de ei genaar weten wat hij met de pan den wil doen. Zijn oorspronkelij ke plan was om ze te verkopen, maar later wilde hij daar weer over nadenken. Het wrange is dat er een tijd geleden ineens een vrachtwagen uit Duitsland met kunststof kozijnen in de Banckert straat opdook, maar die bleken niet te passen. Waarschijnlijk had hij die ergens voor weinig geld op de kop getikt." Smit hoopt ook dat de gemeente actie onderneemt om de eigenaar op zijn verantwoordelijkheden te wijzen. De gemeente zegt echter machteloos te staan, zolang er geen veiligheids- of gezondheids risico's ontstaan voor bewoners of omgeving. Woordvoerster Suzette Hoogerheide van de gemeente Veere: „Alleen als niet aan die ei sen wordt voldaan, kunnen we de eigenaren aanschrijven voorzie ningen te treffen. Vorig jaar is er ook al gecontroleerd en een brief verstuurd waarin de eigenaar ge vraagd wordt maatregelen te tref fen tegen het verval. Maar zolang er geen sprake is van risico's, kun nen we eigenlijk niet meer doen dan dat. Naar aanleiding van de nieuwe brief zullen we de situatie opnieuw beoordelen en eventueel handhaven." En na afloop werd de vrede gete kend. „Het is geweldig gegaan", zegt voorzitter Carla Ploegaert van de wijkraad Paauwenburg en thousiast. De bijeenkomst was be wust stil gehouden omdat de orga nisatoren geen idee hadden hoe de middag zou verlopen. Ploegaert vertelt na afloop hoe het is gegaan. „Het was heel con fronterend, maar ook heel erg leuk. Zelfs na afloop was het nog gezellig. We willen dit graag ver der ontwikkelen." De bijeenkomst was belegd door de stichting Reach Out and Tou ch (Roat), de organisatie die op bouw- en jongerenwerk in Vlis- singen verzorgt. „Twee jaar geleden was er echt veel overlast van jongeren in Paau wenburg", vertelt Ploegaert. „We hebben toen al contact gezocht met Roat. Het was altijd al onze wens om zo'n bijeenkomst te hou den om te proberen naar elkaar te luisteren en te begrijpen. En dat is nu eindelijk gelukt." „Ik denk dat ouderen voorheen de jongeren niet durfden aan te spreken", zegt Karim Ben Sallam, die ook meediscussieerde. „Dat is nu misschien wel veranderd. Waarom ik meedeed? Omdat ik opgegroeid ben in de wijk en om dat het vanmiddag ouderen tegen jongeren was. Daar wilde ik na tuurlijk graag bij zijn", lacht hij. „Toen ik wat jonger was - ik ben nu 2i - heb ik ook vaak discussies met ouderen gehad over de over last die wij veroorzaakten." De overlast is al een stuk minder geworden, zeggen Ploegaert en Ben Sallam. Karim is nu keeper bij zaalvoetbalteam Groene Ster. Jongeren en ouderen in de Vlissingse wijk Paauwen burg gaan met elkaar in gesprek over overlast. „Ik ben zelf ook nog wel veel bui ten tegenwoordig. Ik kan jonge ren aanspreken als het niet goed gaat, ik denk dat ze beter luiste ren als ik wat zeg dan als iemand anders dat doet, omdat ik bij Groe ne Ster voetbal. Misschien kijken ze tegen me op en heb ik op een goede manier een voorbeeldfunc tie." „Ik ben blij dat deze middag is ge houden", zegt hij. „Ik denk dat we er samen wel uitkomen als het zo gaat." En ook voorzitter Ploegaert is dus dik tevreden. „Dit was een proef- dialoog. Deze middag vraagt echt om een vervolg. Ik denk dat het voor iedereen makkelijker is nu we elkaar hebben leren kennen en met elkaar gesproken hebben." Inloop Genealogie van HCC Zeeland Hobbycomputerclub HCC Zeeland houdt morgen een inloopavond in Vlissingen die gewijd is aan genealogie. Elke eerste donderdag van de maand is er een HCC-bij- eenkomst in wijkcentrum Oppenhof, van 20.00 tot 22.00 uur. Daar kunnen on der meer vragen over stam boomonderzoek gesteld. Opa- en Omadag bij Terra Maris Terra Maris houdt morgen een speciale Opa en Oma middag, van 12.00 tot 16.00 uur. Verschillende spellen uit het museumaanbod zo als Windekind en (WJonder- waterwereld worden uitge zet in de tuin. Grootouders en kleinkinderen kunnen sa men meedoen. Meer info via www.terramaris.nl. Binnen kijken in Sint Jacobskerk In de maanden mei en juni is de Sint Jacobskerk aan de Oudemarkt in Vlissingen wekelijks op zaterdagmid dag te bezichtigen, met uit zondering van 21 juni. Er zijn vrijwilligers present om meer te vertellen over de kerk en er zijn souvenirs te koop. De kerk is open van 13.30 tot 16.30 uur. Expositie gewijd aan leven van Jezus Hannie Boeije-Brandes expo seert op de begane grond van zorgcentrum Simnia in Domburg vijftien schilde rijen die gewijd zijn aan het leven van Jezus op aarde. De expo is dagelijks gratis te be zoeken tussen 9.30 en 17.30 uur. Het gaat om figuratieve schilderijen, voorzien van bijbehorende bijbelteksten. Vis en Zeeuws spul tijdens lentemarkt In Ter Reede in Vlissingen wordt vrijdag 2 mei lente markt gehouden. Bezoekers kunnen onder meer terecht voor Zeeuwse producten en verse vis. De ALS-stichting verkoopt vers gebakken no ten. Het Leger des Heils is aanwezig met een siéraden- kraam. De lentemarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Samen lopen tijdens Labyrintdag In Park Toorenvliedt in Mid delburg wordt zaterdag 3 mei meegedaan aan de World Labyrinth Day Walk. Deze dag wordt voor de vijf de keer gehouden in allerlei landen in de wereld, waar door een wereldwijde golf van labyrintwandelingen ontstaat. De wandeling start om 13.00 uur. 03 WOENSDAG 30 APRIL 2014 a In de Banckertstraat in Koudekerke staan meerdere panden leeg. Buurtbewoners willen dat de gemeente actie onderneemt, foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Jongeren én ouderen zijn gistermiddag in de Vlissingse wijk Paauwenburg met elkaar in discussie gegaan over de overlast die de ouderen van de jongeren er varen. VLISSINGEN OOSTKAPELLE VLISSINGEN DOMBURG VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25