Particulieren en vooral bedrijven hadden dinsdag last van een storing bij Zeelandnet. lt-bedrijven houden zaken in het zadel Storing Middelburgse (59) sinds maandag vermist Ekkebus: Het kan altijd beter en verfijnder tuiifcker zeelandnet commentaar ZEELAND 23 Brief naar Delta bij omzetderving Filosofiedag bij uitreiking Four Freedoms Awards Geen contact met meisje verzonnen verkrachting MIDDELBURG - „We liggen nage noeg plat", zegt inkoopmanager Ernst-Jan Scherrenburg van foto winkel Verschoore in Goes. „De kassa's en pinautomaten doen het niet en we kunnen niet op de computer werken. E-mails en in- ternetorders van klanten kunnen we daardoor niet afhandelen." Klanten die dinsdag een fotocame ra of ander artikel bij Verschoore willen kopen, moeten contant af rekenen. En bonnetjes worden ouderwets met de pen geschre ven. „Gelukkig is er om de hoek een pinautomaat, maar dit is niet prettig. Zeker omdat het dinsdag is. Dan is het altijd druk in de winkel vanwege de markt." De medewerkers van Apple-win- kel Amac in Middelburg balen ook. „We zijn al de hele ochtend onbereikbaar, terwijl de telefoon normaal gesproken vanaf half tien roodgloeiend staat", zegt ver koopster Michelle Fondse. „We kunnen geen e-mails verzenden en niet op het wifi-netwerk. Hoe kan ik nu aan klanten laten zien hoe onze producten werken?" In de winkel zijn zeker al tien klan ten langsgeweest met klachten over hun apparaat. „Ze dachten dat hun Macbook kapot was." Ook de Zeeuwse VW-kantoren ondervonden veel overlast van de storing, zegt directeur Patrick Po- lie. „We werken volledig online. Medewerkers aan de balies had den geen toegang tot internet en kunnen niet zien of accommoda ties beschikbaar zijn. Alles moet nu telefonisch. Ook tickets die on- Gelukkig is er om de hoek een pinautomaat, maar dit is niet prettig. MIDDELBURG - Verschillende on dernemers die klant zijn bij Zee landnet probeerden gisteren via omwegen toch bereikbaar te blij ven. Iet-bedrijven reiken diverse oplossingen aan bij uitval van in ternet, mailverkeer en digitale te lefonie. Zo leidde it-bedrijf Con niption uit 's-Gravenpolder voor klanten het telefoonverkeer om naar mobieltjes. Spijkers ICT uit Vlissingen meldt dat door de in zet van 'multi internet routers' be drijven aan de slag konden blij ven. Bedrijven bleven bereikbaar en konden de productie voortzet ten. Wie thuis bij een dergelijke storing geen internet heeft, kan mogelijk gebruikmaken van buur- mans wifï of naar een plek gaan waar (gratis) wifi beschikbaar is. Edwin Goedhart uit Oostkapelle wijst ook op de mogelijkheid om de Tor-browser te downloaden via een smartphone en via usb op de laptop te zetten. Tor - The Onion Router - is een open net werk met verschillende servers en is ontwikkeld om anoniem te communiceren. Tor wordt vaak ge bruikt door dissidenten in dictato riale staten. line besteld moeten worden of re serveringen voor stadswandelin gen, kunnen we niet verwerken." Zo'n dertig medewerkers van de backoffice van de VW konden door de storing hun werk niet doen. „We lopen grote achterstan den op", zegt Polie. „Dat kost heel veel geld. Ik wil graag van Zee landnet horen hoe ze dit in de toe komst gaan voorkomen." Bij de online muziekwinkel Bax-shop in Goes lag door de sto ring op een aantal afdelingen - helpdesk, aftersales en intern - de e-mail eruit. Bax-shop stapte deels over van Outlook naar Gmail en die nieuwe accounts draaien op de server van Zeeland- net, „Sommige afdelingen liggen plat. Ze kunnen niet reageren op e-mails van klanten. Ik hoor net dat de telefoon bij de helpdesk er ook is uitgeklapt. Dat kan tot klachten en slechte recensies lei den. Bovendien moeten medewer kers overwerken als de storing voorbij is. De meerkosten van de overuren zal ik proberen te verha len op Zeelandnet", zegt direc teur Nathanael Bax. De verkoop en verzending van artikelen kon wel doorlopen, omdat de digitale bestellingen en afhandeling daar van op een andere server draaien. MIDDELBURG - Op Twitter was de storing bij Zeelandnet gisteren het provinciale 'trending topic'. Klanten klaagden dat ze een dag zonder internet nu wel beu wa ren. Dat leed verbleekt bij de scha de die bedrijven oplopen omdat ze telefonisch onbereikbaar wa ren, geen mails konden sturen of bestellingen konden verwerken. Ondernemers die gedupeerd zijn door de internetstoring kunnen contact opnemen met Delta. Het energiebedrijf waartoe Zeeland net behoort, adviseert een brief met een duidelijke omschrijving van omzetderving te sturen naar de klantenservice van Delta. Martijn van Doorn @MartijnvDoorn Zeelandnet storing neemt toch wel bizarre vormen aan. Hopen dat ze snel de boel op orde hebben #Zeelandnet @ZeelandNet Goesje - @Goesje Mijn oma zei altijd: 'Vroeger, toen we alleen de regen in de cloud bewaarden kon je ten minste nog wat doen op zo'n dag.' #internetstoring Rabobank Oosterschelde @rabooost Ondernemer en gebrek aan wifi? Op ons kantoor in Goes kun je vandaag tot 18.00 u. even je mail checken. We heb ben toegang voor 20 pers. Marianne Ketting @wandelcoachsd Pfïf @ZeelandNet bedankt! Kan ik eindelijk mijn bureau eens opruimen en kom ik aan mijn leeswerk toe.... Ilse - @IlseStroo Ben dat werken zonder inter net nu wel echt beu! #schietnietop! #zeelandnet Martine @Beetjeobsessief Ik geef vandaag #zeelandnet overal de schuld van. Kan mijn kind niet opvoeden, mijn relatie loopt klem, we reldvrede blijft uit. Zusje_Van @Het_Zusje Je zal maar internet verslaafd zijn #grotestoring #zeelandnet Gisteren zat een hard nekkige storing bij Zeelandnet veel par ticulieren en bedrij ven dwars. Er moest flink wor den geïmproviseerd om toch nog wat zaken te doen. Dat luk te lang niet overal. Dus er is schade. Ondernemers liepen omzet mis. In de afwikkeling daarvan moet een redelijke ba lans worden gevonden. Veel hangt af van de vraag of Zee landnet iets te verwijten valt. Is het bedrijf nalatig geweest, bijvoorbeeld in het onderhoud van de computerprogramma's? Kon Zeelandnet deze storing met geen mogelijkheid voorko men? Werd de storing snel en goed aangepakt? Computertechniek is niet on feilbaar. Dat weten we alle maal. Toch kijken we vreemd op als internet het een dag niet doet. We zijn dan behoorlijk ontregeld en we vergeten dat het doorgaans zeer goed gaat, maar dat zelfs een gigant als Microsoft niet kan garanderen dat er niet eens een lek of een hikje in de software zit. MIDDELBURG - De Zomeracademie Zeeland houdt vrijdag 30 mei een filosofiedag in het kader van de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Filosoof Miriam van Reijen houdt een inleiding over Spinoza en de uitingsvrijheid. Aansluitend spreekt jurist Marloes van Noor loos vanuit de invalshoek van de mensenrechten. De tweede helft van het programma staat in het te ken van de film Hannah Arendt over haar niet onomstreden ver slag van de zaak-Eichmann voor het tijdschrift The New Yorker. Locatie is de Kloveniersdoelen in Middelburg om 9.30 uur. EP Twee burgernetberichten en een zoekactie op maandagavond lever den geen resultaat op. De politie zocht gisteren verder. Daarbij werd in de middag ook een heli kopter ingezet. Ondanks alle in spanningen is de vrouw nog niet gevonden. Toen hij maandag van zijn werk kwam, ontdekte de echtgenoot van de Middelburgse dat ze niet thuis was. Rond welk tijdstip de vrouw de woning heeft verlaten is onbekend. Wel is duidelijk dat haar elektri sche fiets weg is/Volgens de poli tie is ze mogelijk vanaf haar wo ning in de Middelburgse Stromen- wijk in de richting van Veere ge fietst. De politie heeft het volgende sig nalement verspreid: „De vrouw heeft kort grijs haar en een bril op. Zij draagt vermoedelijk een halflange jas met daaronder een spijkerbroek en wandelschoenen. Aan de bagagedrager van haar elektrische fiets van het merk Bik kel hangen twee grijze fietstas sen." Ekkebus is geboren en getogen in Vlissingen, maar al enige tijd de baas van onder meer de keuken van het gerenommeerde tweester ren restaurant in Hong Kong, Hij laat vanuit Hong Kong weten 'su per tevreden te zijn met de mooie stijging van twaalf plaatsen op de ranglijst van 50 beste restaurants'. Opnieuw is het beste restaurant Noma uit Kopenhagen geworden. Daarin slaagde het eerder in 2010, 2011 en 2012. Door de sluiting van Oud Sluis is De Librije in Zwolle de enige Nederlandse vertegen woordiger. Het restaurant van Jon- nie en Thérèse Boer eindigde op de 29e plaats. Ekkebus over de hoge notering: „Deze goeie positie zorgt voor een hoge 'feel good factor'. Het is het resultaat van een collectieve prestatie. Van het hele team dat al tijd op zoek is naar de verfijning en de totaalbeleving in Amber. Het is hier altijd 'work in pro gress'. Het kan altijd beter, mooier en verfijnder." OOST-SOUBURG - De politie is er ook gisteren niet meer in ge slaagd contact te krijgen met het meisje dat zondagavond aangifte had gedaan van een verkrachting door twee jongens op het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg. De 14-jarige is daags na het gemel de misdrijf met haar ouders op reis gegaan naar het buitenland. De recherche beschikte maandag over sterke aanwijzingen dat het meisje de verkrachting heeft ver zonnen en wil weten waarom ze dat heeft gedaan. De politie weet wel waar het gezin verblijft. Het doen van een valse aangifte is in principe strafbaar. WOENSDAG 30 APRIL 2014 ouderwets bonnetjes door Frank Balkenende en Cornelleke Blok Ernst-Jan Scherrenburg MIDDELBURG - De politie is al twee dagen op zoek naar een 59-jarige vrouw uit Middelburg. De, volgens de politie, depressieve vrouw is sinds maandag spoorloos. HONG KONG - Richard Ekkebus, ma nager van The Landmark Mandarin Oriental in Hong Kong, eindigde met zijn team op de 24e plaats van 's werelds beste restaurants. Dat maakte het Britse Restaurant Maga zine bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23