l PZC Internetstoring na 13 uur voorbij Extra veel Zonkorting Geen alarm 5 mei 10 en 11 Buiten Politie en justitie moeten het afleggen tegen de grote drugscriminelen. Er is zó veel misdaad, dat justitie moet passen. pagina 22 en 23: Wisselvallig 16' Politieke toppers mijden Brussel WOENSDAG 30 april 2014 Genieten van het Poelleven De meerkosten van de overuren zal ik proberen te verhalen op Zeelandnet Word ook abonnee! Zonvakanties Kras.nl/zonkorting of bel 0900-9697,5cPm MIDDELBURG - Rond zes uur gisteravond kon Delta opgelucht ademhalen: de internetstoring die heel Zeeland raakte, was verholpen. Boosdoener bleek de software die de uitwisseling van data regelt. De storing begon 's nachts rond drie uur. Overdag werden zowel huishoudens als bedrijven erdoor ge dupeerd. Zeelandnet heeft 90.000 internetklanten en 57.000 klanten die een abonnement op digitale telefonie hebben. Veel klanten konden niet internet ten, mailen of bellen voor wie ook digitale telefonie van Delta heeft. Bij sommige bedrijven die gebruikmaken van de ser vers van Zeelandnet, lag de pinautomaat eruit. Ook het mailverkeer ging bij diverse ondernemers plat. Verder zouden hier en daar beveiligingssystemen zoals camerabewaking zijn getroffen door de storin gen. Overigens deed de storing zich niet overal voor. Met internet was echter instabiel. Verbindingen die her steld leken, vielen regelmatig weer weg. Delta, waar toe provider Zeelandnet behoort, vormde gisteroch tend een crisisteam om het softwareprobleem op te lossen. Provider Zeelandnet haalde daarvoor de soft wareleveranciers in huis. „Het ging om een com plex softwareprobleem. Internet bestaat uit het uit wisselen van informatie en/of data tussen gebrui kers. In die uitwisseling zat het probleem", legt woordvoerder Sarina Minderhoud van Delta uit. Om zes uur 's avonds konden klanten van Zeeland net weer internetten, mailen en digitaal bellen. TILBURG/BERLIJN - Politie en justi tie kunnen de strijd tegen de ge organiseerde drugscriminaliteit niet aan. „We werken er met man en macht aan, maar het is meer dan we aankunnen", zegt Neeltje Geldermans, landelijk officier syn thetische drugs. Ze reageert daarmee op de vondst van de twee dode lichamen in een drugslaboratorium in Uden, afgelopen maandag. De politie laat voorlopig niets los over de doodsoorzaak en de identiteit van de slachtoffers, maar het ongeluk illustreert dat de drugsfabrieken op volle toeren draaien. Eerder erkende ook de Tilburgse burgemeester Peter Noordanus, voorzitter van de drugstaskforce Brabant-Zeeland, dat de inspan ningen van politie en justitie nog te weinig zoden aan de dijk zet ten. Hij doelde vooral op de strijd tegen de hennepteelt, maar het groot aantal dumpingen van drugsafval in Noord-Brabant laat zien dat ook de strijd tegen de pro ducenten van synthetische drugs als xtc en speed verre van gewon nen is. Een delegatie van Braban- se politici praat volgende week met minister Ivo Opstelten (Vei ligheid en Justitie) over het explo sief stijgende aantal dumpingen van drugsafval, meestal in het bui tengebied. Een aanvalsplan van het provinciebestuur lijkt voorals nog weinig effect te hebben. Minister Opstelten heeft gisteren in Berlijn afspraken gemaakt met de Duitse minister van Binnen landse Zaken Thomas de Maiziè- re. Het gaat vooral om een verde re samenwerking in de aanpak van grensoverschrijdende drugs handel en mobiele bendes. Op het punt van de drugshandel is extra samenwerking ook nodig omdat 80 procent van de in Ne derland gekweekte hennep naar het buitenland gaat. Om dit te be strijden worden er mogelijk Duit se agenten bij de Nederlandse po litie gedetacheerd. Opstelten maakte in februari al afspraken met zijn Belgische en Franse colle ga's over nauwere samenwerking in de bestrijding van grensover schrijdende drugshandel. DEN HAAG - Het luchtalarm zal vol gende week op de eerste maandag van mei niet klinken. Het is dan Be vrijdingsdag. Dat liet het ministe rie van Veiligheid en Justitie dins dag weten. Het ministerie heeft al le 25 veiligheidsregio's geadviseerd de sirenes niet te testen. De regio's beslissen zelf, maar over het alge meen volgen zij zulke adviezen. Hoe kan ik nu aan klanten laten zien hoe onze producten werken? DE STELLING UW MENING 228 reacties eens mmmwmmm 87% - We schrijven nu ouderwets bonnetjes - It-bedrijven houden zaken in het zadel - Brief naar Delta bij omzetderving - Commentaar Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 101 Los nummer 1,95 Abonnee prijs 1,07 Directeur Nathanael Bax van Baxshop Ga naar www.pzc.nl/abonneren Alleen vandaag! 8 dagen v.a. Boek t/m 30 april en profiteer van extra zonkorting tot 75,- per persoon. De totale korting kan oplopen tot 425,- per persoon. Inclusief vliegreis, hotel, transfers of huurauto én reisleiding Diverse zonvakanties, combinatiereizen, fly-drives en All Inclusive Geldig voor alle vertrekken t/m augustus! Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Strijd tegen drugsbaron lijkt verloren door René van der Lee en Tom Tacken Amac-verkoopster Michelle Fondse Een dag zonder internet is lekker rustig Reageer op pzc.nl Ik let altijd op aanbiedingen in de supermarkt ONEENS 13% Michelle Fondse van An foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1