Bisdom laat portret van Gijsen hangen BINNENLAND 7 Kijkdag veiling failliete boedel Oad was gisteren de laatste kans om door het hoofdkantoor te dwalen. 'Joran van der Sloot studeert en wordt vader* HOLTEN - Nog twee dagen en dan herinnert in Holten alleen het museum in de Oudheidkamer Hoolt'n aan de gloriejaren van Oad. Zeven maanden na het bankroet van het eens trotse fami liebedrijf gaan de restanten van het reisconcern via een online vei ling onder de hamer. Daartoe be hoort volledige kantoorinventa ris, bestaande uit honderden bu reaus, stoelen, laptops en kasten, maar ook tv's, drankautomaten, boeken en nietmachines. Pronkstuk is een T-Ford uit 1924, het jaar waarin Gerard ter Haar be gon met zijn busbedrijf. Zijn zoon Joop voerde de afgelopen maanden nog met de curatoren een gevecht over de eigendoms rechten. Ook deze strijd heeft de familie verloren. Wellicht dat de Ter Haars proberen via de veiling alsnog beslag te leggen op de old timer. Er is in ieder geval veel in teresse voor, blijkt uit het feit dat de prijs in snel tempo omhoog werd gestuwd. Het T-Ford auto busje, aangemerkt als nummer 1 van de in totaal 708 kavels, was ge opend op 12.500 euro, maar de prijs stond enkele uren later al op 45.500 euro. Veel belangstelling is er tevens voor een oldtimer touringcar (1956) en een achtpersoons VW-busje uit 1969. Ook diverse personenauto's behoren tot de failliete boedel. Bijzondere kavels van de veiling zijn een hoeveel heid contant (buitenlands) geld, duizenden Ajax-sjaals en gesig neerde voetbalshirts. De veiling sluit morgenmiddag om 14.00 uur. Veilingmeester Bolweg gaat er van uit dat dan 'een paar ton' is opgehaald. De kijkdag in het Oad-hoofdkan- toor lokte gisteren honderden be zoekers. Daaronder veel vroegere medewerkers. Het was voor hen de laatste kans door de vertrouw de ruimten te slenteren. Het werd een emotionele tocht terug in de tijd. Het bankroet van Oad heeft er fors ingehakt. Niet alleen bij de 1750 personeelsleden die op straat kwamen te staan, ook in de rest van de reiswereld. De val van het ooit zo trotse reisconcern van de familie Ter Haar zorgde voor een financieel bloedbad onder restau rants, hotels, andere touropera tors, luchtvaartmaatschappijen en busbedrijven. Alleen de Stichting Garantiefonds Reisgelden is al 17 miljoen euro kwijt aan door Oad-klanten voor uitbetaalde reisgelden. Curatoren hebben de schade eerder geschat op 50 tot 70 miljoen euro. Ze zul len vermoedelijk nog enkele jaren zoet zijn met de afwikkeling van het faillissement en het onder zoek naar de schuldvraag. GEHELE PERIODE!! ROERMOND - Het bisdom Roer mond is niet van plan het portret van de vorig jaar overleden oud-bisschop Jo Gijsen weg te ha len. Het schilderij van Gijsen hangt in een privévertrek van het bisdomgebouw in Roermond, zo als zoveel portretten van vroegere bisschoppen van Roermond. Gijsen heeft in zijn tijd als kape laan en zielzorger in Kerkrade en Valkenburg twee jongens sek sueel misbruikt. Er worden nog meer klachten over hem onder zocht. Het seksueel misbruik is voor het bisdom geen reden om het schil derij van de vroegere monseig neur weg te halen. „We zijn de af gelopen weken met andere zaken bezig zijn geweest dan de vraag wat te doen met een schilderij dat in een privévertrek hangt", liet de woordvoerder van het bisdom we ten. „In algemene zin geldt natuurlijk dat mgr. Gijsen meer dan 20 jaar bisschop van Roermond is ge weest en in die zin zijn plek in de geschiedenis heeft." LIMA - Joran van der Sloot, de in Peru veroordeelde moordenaar van Stephany Flores, is in de ge vangenis aan een studie begonnen en wil trouwen met zijn verloofde Leidy Figueroa. Zij is zwanger en zal in september bevallen van een zoontje, zegt de advocaat van Van der Sloot. Van der Sloot zit een straf van 28 jaar uit voor de moord op Flores. Door te gaan studeren zou hij in aanmerking kunnen ko men voor strafvermindering, een huwelijk zou uitlevering aan de Verenigde Staten bemoeilijken. 'Praat over porno' Ouders moeten met hun kinde ren over porno praten 'voordat het internet dat doet". Dat is de strekking van een campagne die Sire gisteren begon. Vol gens de Stichting Ideële Recla me zien kinderen regelmatig ongewild porno op internet. Positief over EU Bijna driekwart van de kiezers (73 procent) staaf positief tegen over de Europese Unie. Wel vindt 33 procent hiervan dat er te veel bevoegdheden zijn over gedragen aan Brussel. Dat blijkt uit een enquête van Mau rice de Hond. Man verdrinkt Een 52-jarige man uit Dalfsen is gistermiddag om het leven geko men nadat hij met zijn grasmaai- machine in een vijver was terecht gekomen. Hoe dat is gebeurd, is voor de politie een raadsel. Het ongeval met de maaimachine ge beurde op zijn eigen erf. Grafbloemen gestolen Een 59-jarige vrouw uit de ge meente Hof van Twente is zondag opnieuw betrapt op het stelen van bloemen, planten en een beeldje van graven op kerkhoven. De vrouw was onder voorwaarden op vrije voeten, nadat ze eerder hetzelfde vergrijp had gepleegd. Vrouwenhandel Zes Roemenen die jonge vrou wen uit hun eigen land naar Nederland haalden en hier als prostituee lieten werken, kre gen gisteren van de rechtbank in Haarlem celstraffen tot 2,5 jaar. Een zevende verdachte werd vrijgesproken. Brandsma stopt Margriet Brandsma (56) stopt per 1 juli als verslaggeefster bij de NOS. Ze was de laatste drie jaar verslaggeefster voor het NOS Journaal en presenteerde regelmatig het radioprogram ma Met het Oog op Morgen. Ze wii boeken gaan schrijven. embhh™ (H) kpn 0^- TEI.IE2 SGP 100 MIN/SMS -na 500MB DATA DINSDAG 29 APRIL 2014 Nog één keer naar Oad door Bert Hellegers Over twee dagen worden 708 kavels met spullen uit de Oad-inventaris online geveild. Rechtsonder de achtper soons VW-bus en de T-Ford, het pronkstuk van de veiling dat op de kijkdag veel bekijks trok. foto's Carlo ter Ellen DEN HAAG DEN HAAG DALFSEN HOF VAN TWENTE HAARLEM HILVERSUM Ben abonnement Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 fj Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 Delft Hulst Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker IJsselstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7