Straf voor aftuigen duo in Terneuzen De liefde begon bij de zangclub op De Knol Stichting Shaki deelt cheques 3000 euro uit 66 Toen ik twee jaar was lag ik al op mijn buik Donald Duckjes te bekijken 66 Burgemeester graaf Leopold Lippens is zelf ook een groot stripfanaat ZEEUWS-VLAANDEREN 31 'Borderrun was niet gevaarlijk' \vnw-.' KNV't® SLUIS - De overlast bij de Border run voor exclusieve auto's vanuit Sluis, op 23 maart, was heel be perkt. Dat zegt organisator Robin Vastenhout. Die reageert daarmee op een opmerking van raadslid Frank Gijsel (Nieuw Gemeentebe lang), die vorige week in een raadsvergadering aangaf dat deel nemers voor 'levensgevaarlijke si tuaties' hadden gezorgd. Vasten hout herkent zich er niet in. „Een enkeling heeft zich misdragen: die krijgt voor volgende keer geen uitnodiging meer. Voor de rest ging het prima. Wat ik gek vind: er was politie aanwezig, en daar van hebben we een positieve eva luatie gehad. In dat licht gezien is dit wel een vreemde opmerking." beid. De bewoner deed open en kreeg prompt de voordeur in het gezicht geslagen. De twee mannen die hadden aan gebeld drongen de woning bin nen en een van hen, de 34-jarige Terneuzenaar Klaas van V. schop te, sloeg en trapte het slachtoffer waar hij hem maar kon raken. Ook werd deze met een schroe vendraaier bewerkt. Doordat het slachtoffer de stem men van zijn 'gasten' had her kend, kon het duo snel worden aangehouden. Van V. zal zich la ter voor de rechtbank moeten ver antwoorden. Zowel H. als V. heb ben een strafblad met voorname lijk geweldsdelicten. 't Jagertje maakte direct bekend dat het geld zal worden besteed aan een afrastering van het ter rein in Hulst. MusicAnto treedt op met show Carpe Diem De muziekgroep MusicAnto uit Kloosterzande presenteert zaterdag in Den Bombardon in Sint-Jansteen de nieuwe show Carpe Diem. Het gezelschap zingt 25 liedjes uit alle tijden, die de toehoorders ongetwij feld herkennen. Op een groot scherm worden er beelden bij getoond. Kaarten te bestellen via 0114 - 682266. Aanvang: 20.00 uur. Shaki (Stichting Hulp aan Kinde ren) zamelt al enkele jaren geld in tijdens kinderkleding-, speel goed- en boekenbeurzen in Ter- neuzen, Hulst en Heikant. Met de opbrengst worden vrijwilligersor ganisaties en -instellingen in Zeeuws-Vlaanderen gesteund, die zich inzetten voor kinderen. Organisaties, die een financieel steuntje goed kunnen gebruiken, kunnen zich melden via stichtingshaki@live.nl. Lege terrassen door bromvliegenplaag In het stadscentrum van Gent heerst al dagen een bromvlie genplaag. Vooral de terrassen op de Botermarkt bij het Bel fort bleven daardoor leeg. Oorzaak: de bladluizen die in groten getale aanwezig zijn in zes lindebomen op het plein. Het vocht dat die afscheiden, lokt zwermen bromvliegen. De stad overweegt maatrege len. HOEK - De toen 19-jarige Jan Klaas- sen uit Hoek werd 66 jaar geleden door dorpsgenoten overgehaald mee te gaan naar de zangvereni ging op De Knol. Want -zo zei den de mannen- daar kwamen de leuke meiden uit Boerengat. En inderdaad: bij het zangkoor ble ken leuke dames te zitten. Eén in het bijzonder: Rachel de Blaeij. Het stel vierde gisteren dat ze 65 jaar getrouwd zijn. Voor Jan was het liefde op het eer ste gezicht. „De eerste avond bij de zangvereniging viel ze mij met een op. Een knappe meid met blonde haren en lange benen," zegt de charmeur. Hij weet zich nog goed te herinneren dat hij een keer na een optreden stiekem in de handtas van Rachel snuffel de. „Ik was op zoek naar een pasfo to van haar zodat ik die in mijn broekzak bij me kon dragen." Nog geen jaar later trouwden de twee. „We zijn vroeger getrouwd dan gepland," vertelt Rachel. „Hij werd uitgezonden naar Indië, dus we moesten haast maken." Een groot feest was het niet. „Dat deed je niet zo in die tijd." Dat was gisteren wel anders. De kin deren, kleinkinderen en inmid dels ook achterkleinkinderen vier den het jubileum mee. En de bur gemeester kwam ook nog op be zoek. Toch vinden de twee het zelf allemaal niet zo bijzonder. Het Openbaar Ministerie had een zelfde celstraf geëist en daarnaast een schadevergoeding van ruim 5000 euro. Het slachtoffer was in een wo ning aan de Eikenlaan in Terneu zen met een buurman aan het ga- men toen er aan deur werd ge- gaan heel wat deuren voor ons open. De medewerking die we van de gemeente Knokke-Heist krijgen is werkelijk grandioos. Ook vanuit het bedrijfsleven krij gen we alle mogelijke steun", ver telt De Waegenaere vol trots. Volgens Jan van Loon staan op zondagmorgen rond de klok van zes uur de eerste diehards al te wachten tot de deuren om tien uur open gaan. Ze willen zo snel mogelijk iets van hun gading vin den. Later op de dag druppelen mensen uit de buurt en passan ten binnen. Dat er veel verkocht wordt tijdens het festival is wel duidelijk." Dit jaar zijn er uit België veel teke naars onder wie Paul Geerts (Sus- ke en Wiske), Jeff Broeckx (Junior Suske en Wiske), Willy Linthout (Urbanus) en Hec Lee mans (FC De Kampioenen). Uit Nederland komen onder ande ren Eric van de Heuvel, die veel verhalen over de Tweede Wereld oorlog tekende, Martin Lodewijk (scenarist van De Rode Ridder) en Theo Van Den Boogaard Sjef van Oekel). Uit Zwitserland komt Martinet en uit Spanje Julio Rib era. Ook opvallend veel Franse te kenaars zijn present. Vanuit Japan is Bey Lük in Knokke-Heist aan wezig. Het festival heeft hiermee een internationaal karakter gekre gen. „We moesten in het verleden zelf inspanningen doen om tekenaars naar ons festival te krijgen. Tegen woordig worden we zelf bena derd voor een plekje. Vorig jaar hadden we een veertigtal deelne mers. Inmiddels zijn we gegroeid naar meer dan zestig tekenaars.", aldus Van Loon. Voor de kinderen is er veel anima tie en er zijn de nodige legervoer tuigen en soldaten uit de Tweede Wereldoorlog te aanschouwen. Al le zalen in het casino zijn tijdens het festival gratis toegankelijk. Voorafgaand aan het festival is er op zaterdag 3 mei een gala-avond in het casino met de uitreiking van diverse prijzen. Daarnaast wordt er een film vertoond over de bevrijding van Knokke-Heist. Elfde Stripfestival van Knokke -Heist Zondag 4 mei in casino - Zeedijk - Knokke - Heist 10.00 -17.00 uur. Toegang gratis. Meer informatie: www.stripfestivalknokkeheist.be DINSDAG 29 APRIL 2014 TERNEUZEN - Voorzitter Roosmarie Alewijnse van de Stichting Shaki heeft, tijdens een feestelijke bijeen komst, drie cheques van 3000 euro uitgereikt. Ze gingen naar Stichting Leergeld Terneuzen, Stichting Kle- dingbank Zeeland en Scouting 't Ja gertje in Hulst. SINT-JANSTEEN GENT door Karlijn de Splenter „Zo lang bij elkaar blijven, gaat ge woon automatisch", aldus Rachel. Jijan Klaassen en Rachel de Blaeij zijn 65 jaar getrouwd, foto Peter Nicolai li Albert de Waegenaere (rechts) is vanaf het eerste uur voorzitter en Jan van Loon verzorgt de public relations van de stichting Stripfestival in Knokke-Heist. foto's Peter Nicolai Jan van Loon, Breskens Albert de Waegenaere, Sluis MIDDELBURG - De 32-jarige Brian. H. uit Terneuzen, die ervan werd verdacht in de avond van 6 novem ber vorig jaar betrokken te zijn ge weest bij het aftuigen van een plaatsgenoot, is gisteren daarvoor door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van een jaar en het betalen van 2181 euro schadevergoeding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59