Opgeven akkers roept verzet op «v maaskant Ambtenaren even op straat 66 Er zijn mensen die je willen helpen, maar soms doen ze alsof je niet goed snik bent ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. re ize n iJ, De ontdekking van Apulië 'V.'. TÜfej maaskantreizen. ril „Zo'n aanblik zou sterk afbreuk doen aan het ooit zo karakteristie ke karakter van dit gebied", zegt voorzitter Jaap Geleijnse van de De Levende Delta. De Stichting uit haar zorgen over de aanleg door Stichting Het Zeeuwse Land schap in een inspraakreactie op het Voorontwerp bestemmings plan Kustlaboratorium bij de ge meente Schouwen-Duiveland. Het plan behelst omvorming van circa 50 ha akkerland bij Burgh- sluis tot een gebied voor zilte aquacultuur. De Postcodeloterij maakte in 2010 6,25 miljoen euro vrij voor het laboratorium. De Le vende Delta verzette zich ook te gen de eerder genoemde locatie op Noord-Beveland. Toen de ver werving daarvan niet haalbaar bleek, kwam het gebied bij Burgh- sluis in beeld. De Levende Delta vindt binnen- en buitendijkse lo caties in het Plan Tureluur een goede alternatief. Volgens Geleijn se is daar nooit een serieuze reac tie op gekomen. „Dat willen ze na tuurlijk niet, bedrijfsactiviteiten daar, want Tureluur is natuurge bied", aldus de voorzitter. Zijn stichting is er niet van overtuigd dat er voldoende particuliere on dernemers belangstelling hebben voor duurzame deelname aan het Kustlaboratorium. Als de beoogde vormen van aquacultuur niet sla gen wordt er volgens Geleijnse on nodig landbouwgrond opgeof ferd. Verder maakt De Levende Delta zich zorgen over de afvoer van het verwerkingswater in het Kust laboratorium. Volgens haar moet worden uitgesloten dat naastgele gen landbouwgebieden en mossel percelen in de Oosterschelde scha de oplopen door die afvoeren. „Op die locatie liggen echt de bes te mosselpercelen van heel Neder land", benadrukt Geleijnse. De Stichting Levende Delta vraagt om waarborgen op deze punten. Wandeling voor kids Excursie langs door Cathelinehof erfgoed industrie Verhalenvertelster en natuur- gids Marjolein van Viegen ver zorgt woensdag een wandeling door het natuurgebiedje Cathe linehof in Oostburg. Met kinde ren gaat ze op zoek naar vogels, insecten en vlinders. De wan deling is geschikt voor kinde ren van zes tot twaalf jaar. Kin deren betalen 3,50 euro, volwas senen 5 euro. De wandeling be gint om 15.00 uur. Laatste culturele avond in De Veste Vrijdag houdt de Stichting Wel zijn Ouderen Terneuzen in De Veste de laatste culturele avond. De bijeenkomst staat in het teken van verhalen en ge dichten in dialect, verteld door Jan Hamelink uit Magrette, Frans van der Heijde uit Zoute- lande en Leen de Jonge uit Axel. Kaartverkoop begint om 18.00 uur, de voorstelling om 19.30 uur. Entree is 3,50 euro. Toonbeeld houdt op zaterdag 31 mei een excursie langs 'het erfgoed van de industriële revo lutie' in Wallonië. Deelnemers staat onder meer een boot tocht over het Canal du Centre, een rondleiding over het Hel lend Vlak en een drankje in Ronquières te wachten. De reis kost 95 euro. Aanmel den kan tot vandaag, via toonbeeld@terneuzen.nl. Kampioenschap amateurbierbrouwen Het bier- en wijngilde Ambras- serie uit Hulst houdt op zater dag 14 juni het eerste Zeeuws- Vlaamse kampioenschap ama teurbierbrouwen. De keuring wordt gehouden in Malpertuus te Clinge en wordt uitgevoerd door gekwalificeerde keur meesters. Aanmelden kan tot woensdag bij J. Heijnen, via ambrasserie@zeelandnet.nl. Het stadhuis en het naastgele gen stadskantoor van Terneu zen zijn gistermiddag ont ruimd. Ook het personeel in het stadhuis moest rond half drie een tijdje de straat op. Er werd alarm geslagen toen in beide kantoorgebouwen een gaslucht werd geroken. De brandweer kon de herkomst niet opsporen. Aangenomen wordt dat de gaslucht afkom stig was van een passerend schip op de Westerschelde. brailleren via braille.nl. Voor het voorlezen heb ik nooit mijn vin ger opgestoken hoor. Het is me ooit gevraagd nadat ik het voor De Zonnebloem een keer gedaan had en och, zo bijzonder vind ik dat niet. Maar ik begrijp wel dat anderen dat misschien wel zo er varen. Muziek is een grotere hobby van u? Vooral muziek uit de jaren zestig. Vroeger op het blindeninstituut mocht je niet naar Radio Veronica of Mi Amigo luisteren. Omdat het zogenaamd illegaal was. Maar dat is grote onzin. Het was volledig le gaal. Ik ben er groot mee gewor den, met de zeezenders. Ik vond het gezellig om te horen. Heeft u een gezellig leven? Ik heb het niet slecht. Maar de toe komst is onzeker vanwege deze, hm, lekkere regering die van alles en nog wat afbreekt. Via de lande lijke Oogvereniging ga ik een paar keer per jaar op pad. Vakanties, maar ook dagjes of andere activi teiten. Je komt vaak dezelfde men sen tegen die je ondertussen goed kent. Dat is erg leuk. Ontmoet u veel begrip in uw omge ving? Er zijn gelukkig altijd mensen die je willen helpen, maar soms doen ze alsof je niet goed snik bent. Dan praten ze bijvoorbeeld tegen degene met wie jij op de tandem zit. Dat stoort me. Tussen en aan mijn oren mankeer ik niks. Uit voorzorg doe ik 's avonds de deur nooit open als er gebeld wordt. Er is me nog nooit iets overkomen, maar je weet nooit wat mensen in de zin hebben. De Elzas het Zwarte Woud Sicilië, Sardinië en Corsica Rondreis Polen DINSDAG 29 APRIL 2014 mm m Gegarandeerde busvakanties ■l 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobeiio, Lecce, Bari -s-'h: LMWt-iu. r v&jaaig! en Polignano a Mare! Verblijf in hotel op i basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 10,31 mei, 14 Juni e.a. info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Voor de Stichting De Levende Delta is het een schrik beeld: agrarische cultuurgrond die plaats moet maken voor zogenoem de nieuwe natuur en braakliggende functieloze zoutwaterbassins waar niemand op zit te wachten. OOSTBURG TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN HULST Willy van der Walle 5 dagen vanaf 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg. Riquewhir, Colmar, Triberg Titiseel Verblijf in Kehl op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 16 mei, 10 aug. e.a. 14 dagen vanaf C 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Taormina, Costa Smeralda. Ajaccio. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 18 mei, 1 juni, 31 aug. e.a. Willy van der Walle werkt op zijn brailleschrijfmachine kerkteksten uit. foto Mark Neelemans 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau. Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van ha f oension U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 19 mei, 16 juni e.a. ANVR Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizén en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alie reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57