Ballorig definitief onder Skidöme Tomtom ZEEUWS-VLAANDEREN almanak 32 en 33 Van dertien parochiekerken in Oost- Zeeuws-Vlaanderen blijven er twee open. Drie godshuizen veranderen in kapellen. M 34 en 35 g Een boerenschuur als kloppend hart Nicky Broos van Skidöme wordt franchisenemer van Ballorig. Hij bereikte eind vorige week over eenstemming over de voorwaar den waaronder dat gebeurt. Bij het overleg was ook CBRE (eige naar van de ruimtes onder de ski hal) betrokken. Broos is nog in on derhandeling met Vita Events over 'ijs-activiteiten' in een ande re ruimte onder de hal. Dat be drijf was afgelopen winter bij Skidöme aanwezig met een tijde lijke schaatsbaan, die veel schaat sers trok. De immense (win kelruimte onder de skihal staat al sinds de opening in 2008 leeg. Dat houdt direct verband met dis cussie over de invulling. Daarover bestaat nu ook duidelijkheid. Twintig procent van de ruimte is bestemd voor detailhandel, de rest voor leisure-activiteiten. Radeloos stapte ze uit de auto, in de Dorpsstraat van een Walchers dorp je. Het was de vrijdag voor de mei vakantie en de Amsterdamse had met haar vader, moeder en vriend drie uur lang opgevouwen gezeten in een klein autootje zonder airco. Kunt u ons helpen?", vroeg ze aan een dorpsbewoner. „We hebben de route in de Tomtom staan, maar we komen er niet uit." De dorpsbewo ner bestudeerde de routebeschrij ving die de dame in haar hand had: het adres kwam hem bekend voor: de Amsterdammers waren op weg naar de Roompot. „Volgens de Tom tom moet dat hier zijn", concludeer de de vakantiegangster. HULST - Acht kerken van de Oost-Zeeuws-Vlaamse parochie Heilige Maria Sterre der Zee slui ten volgend jaar juli de deuren voor eucharistievieringen. Het gaat om de bedehuizen in Koe wacht, Graauw, Heikant, Sint Jan steen, Stoppeldijk, Lamswaarde, Nieuw-Namen en Terhole. De ba siliek in Hulst en de kerk in Kloos- terzande blijven open voor ere diensten. De kerken in Bosch- kapelle, Clinge, Hengstdijkkrijgen de status van kapel. De functie van de kapel in Kapellebrug blijft ongewijzigd. „Een nieuwe term van het bis dom. Het houdt in dat er in die kerken diensten zoals begrafenis sen gehouden kunnen worden. Maar ook erediensten als daar ge noeg belangstelling is voor is", zegt vice-voorzitter Stan Bosman van het parochiebestuur. Hij voegt er meteen aan toe dat het om een (zwaarwegend) advies gaat, een advies dat afkomstig is van een gebouwencommissie die in opdracht van het parochiebe stuur naar de toekomst van de rooms-katholieke kerk in Oost-Zeeuws-Vlaand eren keek. Stan Bosman: „Het resultaat zal in de parochie zeer zwaar vallen. Maar de gedachte is: laat het ons nu goed doen, laat ons doorbijten. Niet naar een periode van vijf, zes jaar kijken, maar naar een veel lan gere periode." Het advies van de gebouwencom missie die de afgelopen jaren on der meer keek naar de vitaliteit van de parochiekernen, de bouw kundige staat van de kerkgebou wen en het financiële plaatje van de parochiekernen, is volgens Bos man in ieder geval zwaarwegend. „Ook het pastorale team heeft zich over de problematiek gebo gen. Maar uiteindelijk beslist het bisdom Breda over de toekomst van de kerken." Stan Bosman beseft dat nu in veel parochiekernen ongeloof over heerst en het verzet hevig zal zijn. „Het is een triest verhaal. Dit gaat me echt aan het hart. Ik reed met lood in mijn schoenen naar Nieuw-Namen, waar ik vandaan kom, om het nieuws te vertellen. Het doet heel veel pijn." Door het tekort aan priesters en in de toekomst aan lekenpastors, teruglopend kerkbezoek en geld gebrek zijn ingrijpende maatrege len onontkoombaar, zegt Stan Bosman. „We snappen dat dit een grote impact heeft." Bosman zegt te begrijpen dat er de komende tijd vooral 'kwade reacties' los zul len komen. „Logisch, dit is voor niemand leuk. De parochiekern commissies hebben tot eind vol gende week de tijd om te reage ren. Dan volgen er nog een paar commissievergaderingen en be- stuursbijeenkomsten. Maandag 2 juni is er een bijeenkomst op het Reyenaertcollege voor alle belang stellenden en betrokkenen. Twee weken later volgt dan een be stuursvergadering en wordt het definitief advies aan de bisschop vastgesteld. Het worden roerige weken met heel veel verdriet en emoties. Begrijpelijk, maar nog maals: het kan echt niet anders." DINSDAG 29 april 2014 25 Het verdriet van Sparta door Wout Bareman TERNEUZEN - Kinderspeelparadijs Ballorig vestigt zich definitief in de ruimtes onder skihal Skidöme in de Koegorspoider. De overdekte speeltuin, die ruim 1500 vierkante meter groot wordt, opent op 1 ok tober de deuren. Tip? redactie@pzc.nl door Romain van Damme De kerken van Graauw, Koewacht, Lamswaarde en Sint Jansteen (vlnr) gaan volgend jaar dicht foto's Peter Nicolai 'Dit gaat iedereen aan het hart'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53