Kalfje Kaatje wordt heel graag geknuffeld BEVELANDEN en THOLEN 31 't Smoske komt naar Goes Workshop pasta draaien Yoga bij de kinderopvang Ansjovis laat zich dit jaar extreem vroeg zien Kaatje werd na haar geboorte ver stoten door haar moeder. „Mijn zoons, Stefan (n) en Jasper (8), hebben haar toen de fles gege ven", zegt Christine, „Ondertus sen kan ze al uit een emmer eten, maar het blijft net een hondje; ze volgt de jongens echt overal." Kaatje staat samen met de andere kalfjes en een twintigtal andere runderen nog in de stal Van de boerderij. De andere helft van de herkauwers loopt al in de wei. „Normaal gesproken zouden ze nu allemaal al buiten staan, maar vanwege de open dag komende za terdag staan ze nog binnen", ver klaart Christine. Zaterdag kan iedereen tussen ïo.oo uur en 16.00 uur een kijkje nemen op de boerderij. Die dag staan er diverse kraampjes op het erf. Daarnaast worden er rondlei dingen gegeven en kunnen er hamburgers worden geproefd. Kinderen kunnen kalfjes knuffe len en zich vermaken op een luchtkussen of in een kindercar rousel die wordt voortgetrokken door een trekpaard. Bij boerderij Poelzicht fokken ze nu ongeveer twee jaar met de zwarte of bruinrode hoornloze Aberdeen Angus runderen. Daar voor was het bedrijf gericht op Belgische Blauwe zoogkoeien (dik- bil koeien). „Soms denk ik wei eens: waren we maar tien jaar eer der begonnen met het fokken van de Angus", zegt Christine, „Ze zijn echt veel relaxter dan de dik- billen. In deze beesten zit tenmin ste geen stress, geen paniek." Volgens Christine is de Angus bo vendien heel zelfredzaam. „In de dikbil koeien moesten we heel veel eten stoppen om de billen dik te krijgen. De Angus heeft Ze zijn echt veel relaxter dan de dikbillen. In deze beesten zit geen stress vaak genoeg aan alleen stro en hooi. Alleen de stieren hebben soms nog een beetje biobrokken nodig." De stieren blijven na geboorte on geveer drie jaar bij de familie. Daarna zijn de meesten rijp voor de slacht. „Sommige stieren hou den we wat langer, omdat die wat forser zijn gebouwd. Dat maakt ze voor ons aantrekkelijker om mee te fokken." Kaatje hoeft voor lopig nog niet naar de slacht. „Zij is gelukkig een vrouwtje. Die ge bruiken we vooral om te kalveren. Haar zullen we, als het goed is, dus nog heel lang bij ons heb ben", reageert Christine. In totaal worden er dit jaar vijf tien kalfjes verwacht bij boerderij Poelzicht. Het zesde kalfje wordt waarschijnlijk in de loop van deze week geboren. VLISSINGEN - Het nieüwe pand van broodjeszaak 't Smoske, aan de Prins Hendrikweg in Vlissin- gen, is klaar. De tijdelijke units die er al twee jaar stonden gaan binnenkort naar het Stationspark in Goes. De Goese vestiging gaat in juni open. Ook daar zijn units tijdelijk, tot permanente huisves ting klaar is. De broodjeszaak is populair, ook bij studenten van de Hogeschool Zeeland. KWADENDAMME - Andrea Lorenzo Roubal geeft workshops pasta ma ken in Kwadendamme Roubal is Italiaan van geboorte en in Italië geschoold als pastamaker. Hij leert deelnemers welk meel ze nodig hebben, hoe ze pasta moe ten vullen en welke vullingen ge schikt zijn. De workshop wordt af gesloten met een kleine proeverij. www.pasta-lorenzo.nl KLOETINGE - Sparkels begint met lessen yoga voor kideren van twee tot en met vier jaar. De kin deren doen yogahoudingen, adem- halings- en concentratieoefenin gen en verder dansen en zingen ze. Peuteryoga is wekelijks vanaf 21 mei wekelijks plaats van 9.00 tot 9.45 uur bij Kibeo aan de Zo- merweg 2 in Kloetinge. Kosten voor alle lessen samen: 22,50. Een losse les kost 3,75 OESTERDAM - De ansjovis heeft zich eind vorige week, op 24 april, al laten zien in de weervisserijen. Dat is volgens de weervissers nog nooit zo vroeg gebeurd. En heel enkele keer gebeurde het wel eens op 30 april, meldt de Stich ting Behoud Weervisserij (SBW). Dat de ansjovis al present is, heeft te maken met de zachte winter en het warme voorjaar. Weervissers Cor van Dort en Henk van Schilt zijn vanaf vorige week al volop actief volgens de traditionele weervisserij metho de. De vangsten zijn nog heel klein. In juni worden extra vaart ochten gehouden voor publiek. MIDDELBURG - In het overzicht van de koninklijke onderschei dingen dat afgelopen zaterdag in de PZC stond, zijn enkele fouten geslopen. J.J.J. Hage - de Graaf uit Scherpe- nisse is niet benoemd tot ridder, maar tot lid in de Orde van Oran- je-Nassau. Ten onrechte stond vermeld dat activiteiten binnen de Gerefor meerde Gemeente in Nederland een van de redenen was waarom zij de decoratie ontving. Voorts waren de foto's van twee vrijwilligers van de Buurtbus, de heren J.G. Lobbezoo uit Waarde en C. Sonke uit Krabbendijke, verwisseld. Hiernaast zijn de portretten van de gedecoreerden met de gecorri geerde informatie weergegeven. DINSDAG 29 APRIL 2014 DDDD □□□O Jasper de Wilde met Kaatje het kalf. foto Marcelle Davidse door Janneke Koster 'S-HEER ABTSKERK - Jasper de Wil de (8) steekt zijn hand in de mond van Kaatje. Meteen begint het kalf je erop te sabbelen. „Bij haar kan dat nog wel, maar bij die grote kun je dat maar beter niet proberen", reageert Christine de Wilde. Sa men met haar man René runt ze de biologische Angus-fokkerij Poel- zicht in 's-Heer Abtskerke. Christine de Wilde, fokker Bij NADER J.J.J. Hage-de Graaf, Scherpenisse, lid in de Orde van O.N. Vrijwilliger onderwijs, stichting Dorpsgemeen schap, woonzorgcomplex, wan delsport, Diabetesverening. K C. Sonke, Krabbendijke, lid Orde van O.N. Al tientallen jaren vrijwil liger bij de Buurtbus en grote in zet voor het lokale verenigingsle ven. II J.G. Lobbezoo, Waarde, lid Orde van O.N. Al tientallen jaren vrijwi- ligger bij de Buurtbus en grote in zet voor het lokale verenigingsle ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51