Cleijenborch CulinR wil bezorgen in Zierikzee Musea kloppen weer aan om geld Ontvangstgebouw bij molen in Heinkenszand 28 BEVELANDEN en THOLEN ZANDKREEKPOMPEN Deze zomer wordt tanken aan de Deltaweg veiliger. De aanleg van de nieuwe stations is begonnen. rp Eilandzorg Schouwen-Duiveland stopt tegen de zomer met de Tafel- tje-Dekje-dienstvèrlening, beves tigt directeur Arie Pinxteren. Ei landzorg heeft brieven met infor matie in voorbereiding voor de cliënten, maar die zijn nog niet verzonden. De laatste afspraken met zorgorganisatie Zorgstroom over de overdracht van de maal tijdvoorziening zijn nog niet ge maakt, verklaart hij. Pinxteren: „Ik had graag bezien dat het pas bekend werd als de brieven aan de cliënten waren verzonden." De directeur vreest dat mensen zonder reden ongerust worden over hun warme maaltijdvoorzie ning. Eilandzorg stopt met Tafeltje Dek- je om bedrijfseconomische rede nen, zegt Pinxteren. Het kost de organisatie te veel geld om de dienstverlening voort te zetten. Dat heeft geen gevolgen voor per soneel of voor de keuken van ver zorgingshuis De Wieken, stelt de directeur. De bezorging van de maaltijden wordt uitgevoerd door een taxibedrijf. De maaltijdservi ce Tafel Thuis van Zorgstroom is wel verschillend van die van Ei landzorg. In plaats van dagelijks een warme maaltijd krijgen men sen twee keer per week de geko zen voor-, hoofd- en nagerechten bezorgd. Die moeten de afnemers zelf op temperatuur brengen in de magnetron. Met Cleijenborch CulinR wil Everse de Zierikzeenaars een alter natief bieden waarmee zij toch da gelijks bezoek krijgen van een be zorger met een vers gemaakte warme maaltijd. „Zo hebben men sen een dagelijks controlemo ment waarbij degene die aan de deur staat, kan zien of het hen goed gaat of dat bijvoorbeeld thuiszorg moet worden opgeroe pen. Veel mensen stellen dat op prijs." Op termijn wil Everse de dienst verlening uitbreiden naar overig Schouwen-Duiveland. Ook wil hij omwonenden en forenzen uit Goes of Zierikzee de mogelijk heid bieden om een maaltijd in Coiijnsplaat af te halen. In prijs wil Everse niet of nauwe lijks afwijken van de tarieven die Eilandzorg berekent: rond de acht euro. Voor afnemers in het thuis- gebied van CB CulinR, Noord-Be veland, kost een thuisbezorgde maaltijd 7,05 euro, omdat de ge meente Noord-Beveland voor de eigen inwoners die niet in staat zijn zelf te koken maar die wel thuis wonen, de vervoerskosten en kosten van de vrijwillige bezor gers vergoedt. KATS - Nog deze zomer hoeven vrachtwagenchauffeurs en cara vanrijders het niet meer te ont zien om aan de Deltaweg tussen Zierikzee en Goes te stoppen voor brandstof of een snack. Nu vergt het soms klamme handen of eindeloos geduld om in te voe gen in druk zomerverkeer op de tachtig kilometerweg langs de huidige Zandkreekpompen van Mol Schuddebeurs. De korte toeritten van de enige tankstations tussen Zierkzee en Goes waren prima toegesneden op verkeer in de jaren zeventig, maar niet op het huidige verkeers aanbod. De nieuwe stations lig gen bij het vierbaansgedeelte rond het viaduct over de Delta weg. De overgang van de benzinesta tions van Mol Schuddebeurs olie maatschappij BP naar Shell vorig jaar heeft de aanleg van de nieu we tankstations langs de N256 Eer ste Deltaweg bij Kats vertraagd. Maar nu wordt tempo gemaakt, zegt Marcel Mol van de Schouwse brandstoffenhandel: „Ballast Ne- dam wil voor de bouwvak klaar zijn, dus daar hopen we op."Alle twaalf medewerkers van de huidi ge tankstations verhuizen mee naar de nieuwe locaties. Onder de stichting vallen het His torisch Museum in Goes en het Eruitteeltmuseum in Kapelle. Goes, Kapelle en Noord-Beveland geven nog steeds subsidie maar, Borsele besloot in januari vorig jaar de geldkraan dicht te draaien. Het bestuur probeerde medio vo rig jaar de gemeenteraad op ande re gedachten krijgen door te wij zen op met name het educatieve karakter van de musea in Goes en Kapelle. Behoorlijk wat Borselse kinderen bezoeken met enige re gelmaat beide musea. Daarnaast beheert het museum in Goes stuk ken van Borsele. De gemeenteraad bleef echter op het standpunt staan geen subsi die te geven. Nu er een nieuwe ge meenteraad is gekozen doet het stichtingsbestuur een nieuwe po ging. Subsidie is volgens het be stuur van essentieel belang voor het voortbestaan van de musea. Tijdens twee bijeenkomsten deze maand zijn raadsleden van Goes, Borsele, Noord-Beveland en Ka pelle bijgepraat over de toekomst van de voorzieningen. De bijeen komsten zijn ook gebruikt om de Als er nu een truck aanschuift denk je wel eens: ga eens weg, je blokkeert alles Het tankstation aan de rijrichting Zierikzee, de Katse kant, krijgt zes opstelplaatsen voor auto's en vrachtwagens, een winkel en par keerruimte voor acht auto's. De toerit volgt de huidige afslag naar de Oost-Westweg. Er komen twee uitritten: een naar de Oost-Westweg en één naar de Deltaweg richting Zierikzee. Daar mee wordt de stationswinkel de dichtstbijzijnde voorziening voor Kats. Mol denkt nog niet aan een soort supermarkt of een eigen af- bakkerij, maar hij wil het assorti ment wel vergroten. Het tankstation aan de westkant van de Eerste Deltaweg is wat gro ter met acht pompen, een winkel en acht parkeerplaatsen. Dit sta tion kan worden aangereden van af de Deltaweg via de toerit naar de Oost-Westweg. Klanten kun nen alleen weg naar de Deltaweg, richting Goes. Mol denkt met de nieuwe sta tions vooral het toeristische en het beroepsverkeer beter te bedie nen. „Als er nu een truck bij de pompen aanschuift denk je wel eens: ga eens weg, je blokkeert al les. Straks kunnen trucks rustig aanleggen. Mol wil de rustplaat sen verder aankleden met bijvoor beeld picknickplaatsen. „We ma ken er wel wat van." Ti- I WERKPLANNIM raadsleden te wijzen op het be lang van de financiële steun. „De huidige sociaal, maatschappe lijke en economische invloeden zijn merkbaar, terwijl velen in on ze gemeenten er grote waarde aan hechten om het historisch erf goed op diverse manieren zicht baar te houden waarbij onze edu catieve taken naar jongeren en via scholen een belangrijke plaats in nemen", stelt het bestuur. Snoeien in de eigen organisatie is vrijwel onmogelijk, zei het stich tingsbestuur eerder al. Er wórdt op een efficiënte manier gewerkt met oog voor de beperkt beschik bare personele-, materiële- en fi nanciële middelen, laat het be stuur weten in een brief aan de ge meente Borsele. Eerder waren de nodige graaf werkzaamheden uitgevoerd en vo rige week is een begin gemaakt met het storten en opmetselen van de fundering. Verwacht wordt dat de ruwbouw in juli klaar is. Daarna wordt het ge bouw door vrijwilligers verder af gewerkt. De bouw wordt betaald met ei gen geld maar ook met een een subsidie uit het Europees Land- bouwFonds voor Plattelandsont wikkeling (ELFPO) en een bijdra ge uit het Coöperatief Dividend fonds van de Rabobank. Hoofd aannemer is bouwbedrijf Goetheer Huissoon, de werk zaamheden worden vooral uitge voerd door leerlingen van Bouw opleiding Zeeland. Het gebouw komt er aan de bui tenzijde uit te zien als een ge- potdekselde Zeeuwse schuur. Bin nen komt een ontvangstruimte voor groepen bezoekers tot dertig personen. Tevens is een een be scheiden werk- en opslagruimte voorzien voor de vrijwilligers. door Claudia Sondervan ZIERIKZEE - Kok Hans Everse wil met de maaltijdservice van Cleijen borch CulinR de Zeelandbrug over. Met ingang van deze zomer wil hij de maaltijddiensten vanuit de keu ken van verzorgingshuis Cleijen borch in Coiijnsplaat afnemers in Zierikzee gaan bedienen. Hij springt zo in het gat dat de Tafeltje Dekje-dienst van Eilandzorg Schou- wen-Duiveland achterlaat. I Hans Everse vorig jaar tijdens de erwtensoeptest van Vara-televisiepro- gramma Kassa. Veiliger tanken aan Deltaweg 7 door Claudia Sondervan door Frank van Cooten HE1NKENSZAND - Stichting Musea De Bevelanden doet een poging toch weer subsidie te krijgen van de gemeente Borsele. Bestuurs voorzitter Toine Wevers wil eind mei een afspraak maken met de ge meente om hierover van gedach ten te wisselen. Marcel Mol, oliehandelaar r-. '7 V 7777;,. 7..... Hoofdaannemer Ballast Nedam wil de tankstations vóór de bouwvak, de laatste week van juli, gereed hebben. 0 Als de nieuwe stations zijn inge richt, sluiten de Zandkreekpom pen. Mol Schuddebeurs hoopt dat door de verhuizing maar een dag geen tankstation beschikbaar zal zijn. Ballast Nedam rekent 48 bouwda gen voor de beide stations. Het werk gebeurt voornamelijk op de percelen zelf, afgezien van aan- en afrijdend bouwverkeer wordt er weinig overlast verwacht voor het doorgaande verkeer op de N256. Bij de aansluiting van de stations terreinen op de af- en toeritten van en naar de N256 zal er een omleiding zijn. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De bouw van het ontvangstgebouw bij de molen De Vijf Gebroeders te Heinkenszand is deze maand begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48