Ondernemen vanuit je ouders* zolderkamer Angus-kalfje Kaatje wordt heel graag geknuffeld SCHOUWEN-DUIVELAND 31 't Smoske komt naar Goes Schouws bord streekproduct Kinderkermis in sportcentrum Ondernemersplein RENESSE - Zeven Schouwse restau rants hebben het initiatief geno men om streekproducten onder de aandacht te brengen onder de naam 'Schouwse Bord'. Dat meldt Wereldregio. De deelnemers aan het 'Schouwse bord' zijn het res- taurant in Port Greve, camping Julianahoeve, de Haven van Ren- esse, de Zeeuwse kust, de Zeeuw se Stromen, Strandpaviljoen Zuid- ZuidWest en camping de Brem. Dat hun grafische bureau REEL VFX inmiddels uit vier man be staat en een klantenkring heeft die tot ver buiten de eilandgren- zen reikt, hadden zij toen niet durven dromen. „Het afgelopen jaar deden we een bijzondere in vestering", vertelt de jonge onder nemer, die zich vooral bezig houdt met het bewerken en mon teren van videobeelden. „We kochten een RED camera. Met hetzelfde apparaat zijn Hol- lywoodfilms als The Hobbit en Spiderman gefilmd. Het beeld is vier keer scherper dan bij een standaard filmcamera. De bedrij ven die hiermee werken zijn in Nederland op een paar handen te tellen." En dat is precies de reden waarom de mannen van REEL VFX haar aanschafte. „Hierdoor zijn we voorbereid op de toe komst. We willen anderen een stapje voor blijven." Met die vooruitstrevendheid zit ten ze op Schouwen-Duiveland goed, denken zijzelf. „Je merkt dat veel bedrijven hier achterlo pen. De jaren negentig-stijl noe men wij dat ook wel", grapt Davy. „Wij helpen hen graag en zien dit als een uitdaging. Het voordeel is dat we alles in huis hebben: van webdesign tot grafisch ontwerp tot fotografie en film." Onder hun klanten rekenen ze onder meer watersportwinkel Jonker Funsports, Landal GreenParks, maar ook televisiezender Veroni ca, waarvoor zij vorig jaar een reeks opnames maakten. Toch zijn ze met een kleine op dracht net zo blij: „De naamsbe kendheid van een opdrachtgever is voor ons niet zo van belang. Na tuurlijk staat het leuk op je portfo lio als je bekende namen kunt ver melden, maar van elk project dat we 'aannemen willen we iets ge weldigs maken. Een naam speelt daarbij geen rol." Begin juli begonnen de jongens met een nieuw avontuur: een do cumentaire in Italië. „Werken in het buitenland is voor mij een droom", glundert Davy. „Met on ze nieuwe aanwinst gaan we een verslag maken over twee Italiaan se schoenmakers die na jaren in een grote fabriek te hebben ge werkt, teruggaan naar de basis en alles met de hand doen. Een bij zondere klus. Spannend ook, want zoiets hebben we nog nooit gedaan." Verrassend genoeg geen hippe kantoorruimte in de Randstad voor het viertal dat verder bestaat uit Jasper Kops en Davy's oudere broer Rick. „We zitten nog steeds op de plek waar Jasper en ik vier jaar geleden begonnen: bij mijn ouders op zolder in Renesse. We hebben totaal geen behoefte om naar de stad te gaan. In dit digita le tijdperk speelt afstand geen rol. Laat ons maar lekker op Schou wen-Duiveland. We zijn tenslotte vier doodnormale jongens." VLISSINGEN - Het nieuwe pand van broodjeszaak 't Smoske, aan de Prins Hendrikweg in Vlissin- gen, is klaar. De tijdelijke units die er al twee jaar stonden gaan binnenkort naar het Stationspark in Goes. De Goese vestiging gaat in juni open. Ook daar zijn units tijdelijk, tot permanente huisves ting klaar is. De broodjeszaak is in Vlissingen heel populair. BURGH-HAAMSTEDE - In het Sport centrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede is kinderker mis 't Kraayenest weer geopend. Dat is een speeltuin in een sport hal met veel verschillende op- blaas-speeltoestellen en een ter ras voor de ouders. Kinderkermis 't Kraayenest is tot 7 september elke dag geopend. Er moet elke dag een schat woTden gevonden. Kaatje werd na haar geboorte ver stoten door haar moeder. „Mijn zoons, Stefan (it) en Jasper (8), hebben haar toen de fles gege ven", zegt Christine, „Ondertus sen kan ze al uit een emmer eten, maar het blijft net een hondje; ze volgt de jongens echt overal." Kaatje staat samen met de andere kalfjes en een twintigtal andere runderen nog in de stal van de boerderij. De andere helft van de herkauwers loopt al in de wei. „Normaal gesproken zouden ze nu allemaal al buiten staan, maar vanwege de open dag komende za terdag staan ze nog binnen", ver klaart Christine. Zaterdag kunnen belangstellen den tussen ïo.oo uur en 16.00 uur de boerderij bezoeken. Dan staan er kraampjes op het erf, worden er rondleidingen gegeven en kun nen er hamburgers worden ge proefd. Kinderen kunnen kalfjes knuffelen en zich vermaken op een luchtkussen of in een kinder carrousel die wordt voortgetrok ken door een trekpaard. Bij boerderij Poelzicht fokken ze nu ongeveer twee jaar met de zwarte of bruinrode hoornloze Aberdeen Angus runderen. Daar voor was het bedrijf gericht op Belgische Blauwe zoogkoeien (dik- bil koeien). Volgens Christine is het Angus rund bijzonder zelfredzaam. „In de dikbilkoeien moesten we heel veel eten stoppen om de billen dik te krijgen. De Angus heeft vaak genoeg aan alleen stro en hooi. Alleen de stieren hebben soms nog een beetje biobrokken nodig." In totaal worden er dit jaar vijf tien kalfjes verwacht bij boerderij Poelzicht. Het zesde kalfje wordt waarschijnlijk in de loop van deze week geboren. DINSDAG 29 APRIL 2014 De medewerkers van Reel: (vlnr) Ricky Werrij, Dave Werrij, Jasper Bouwmeester en Jasper Kops. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost RENESSE - Wat doe je als je in je zoektocht naar een stageplaats geen geschikt leerbedrijf kunt vin den? Dan begin je gewoon je eigen onderneming. Dat is hoe de Schouwse Davy Werrij (22) en zijn studievriend Jasper Bouwmeester (24) in 2009 hun eigen stageplek creëerden. door Janneke Koster 'S-HEER ABTSKERKE - Jasper de Wil de (8) steekt zijn hand in de mond van Kaatje. Meteen begint het kalf je erop te sabbelen. „Bij haar kan dat nog wel, maar bij die grote kun je dat maar beter niet proberen", reageert Christine de Wilde. Sa men met haar man René runt ze de biologische Angus-fokkerij Poel- zicht in 's-Heer Abtskerke. Hf Jasper de Wilde met Kaatje foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45